Ha nem alkotják meg az internetet, milyen lenne ma a világ?
Az emberek több helyre mennének kikapcsolódni,és BESZÉLGETNÉNEK!
Sok barátság lenne,és mindenki személyesen ismerné a másikat!
A fiatalok tudnának helyesen írni,mert sokszor lenne a kezükben könyv,hogy olvassanak..
Érdekes.. Nem lenne így felgyorsulva a család és kevesebb ismeret zsúfoldóna a fejünkbe. Bár, mint tudjuk a minőség többet számít, mint a mennyiség.
Furcsa lenne, manapság már bárminek utána lehet nézni, pl. ebben a témában is a teherbeesésnek, a szülés lehetőségeinek, a hozzátáplálásnak bárminek, kényelmesen öt perc alatt. Ez egyrészt jó, mert nem olyan kiszolgáltatott az ember, elvégre, bármi egy karnyújtásnyira van tőle, és ő is utána nézhet nem függ mástól, hogy megtudja-e és mit is tud meg.
Másrészt ez az egész nem tesz jót a személyes kapcsolatoknak, és hát az interneten tényleg minden van.. ami nem jó a gyerekeknek sem.
Na azért _ennyire_ nem kell pesszimistának lenni, mint a legtöbb válaszoló... Mármint van igazság mindben nem ülen mindenki a gép előtt egész nap, stb, de mindenki arra használja a netet, amire szüksége van.
Én pl. sokkal rosszabb szakdogát írtam volna, mert könyvtárban kis példányszámú külföldi cikkeket nem lehet megtalálni.
Sokkal kevesebb tudományos/szakmai újdonságról tudnék.
Nem abban a lakásban élnék ahol, mert nem néztem volna végig sok százat, mielőtt megveszem.
Nem tartanám ilyen rendszeresen a barátaimmal a kapcsolatot, mert telefon egyészt drága, másrészt a skype mehet melóhelyen is, de telefon nme lehet egész nap a kezemben.
Stb-stb...
Egyébként a kérdésre válaszolva: úgy, hogy _csak_ internet nem lenne, hogy nézne ki a világ?... szerintem az adott technikai háttér mellett a net kifejlődése szükségszerű és egyértelmű volt.. szóval nem tudok olyan világot elképzelni, ahol minden van, ami nekünk, csak net nincs...
Előző vagyok, még néhány kiegészítés:
Egyébként azok a gyerekek, akik egész nap a gép előtt ülnek és nem tudják megkülönböztetni a tehenet a milkacsokitól, azok szerintem net nélkl s otthon ülnének és mondjuk TV-t néznének, ami (szerény véleményem szerint) semmivel sem jobb, ugyanis, passzív, kifejezetten butító időtöltés... a géppel sem beszélgetsz éppennséggel, de egyfajta agyi aktivitást, visszacsatolást, kommunkációt megkövetel a netezés... Szóval a tv-nél max annyival rosszabb, hogy anyuci-apuci nehezebben tudja meghatározni mit nézzen a gyerek.
Ami meg a "nemtársadalmi" részét érinti: Ezt igen nehéz elképzelni... gyakorlatilag az élet minden területére beszivárgott a net, messze a legelterjedtebb hír- és adat-szerzési forrás.
Időjárás előrejelzés
Közlekedés,
Munkaerőpiac (Sokkal kisebb lenne az adatforgalom, így azok feldolgozására nyílván kevesebb ember kéne (hírszerzés, mérnöki kutatások, piackutatás, médiaipar stb-stb.))
De pl nyilván a globalizáció is sokkal kisebb mértékű lenne, amnek van sok negatív és pozitív velejárója is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!