Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha nem alkotják meg az interne...

Ha nem alkotják meg az internetet, milyen lenne ma a világ?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 23:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Több gyerek születne?! :)
2009. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
:DDDDD
2009. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek több helyre mennének kikapcsolódni,és BESZÉLGETNÉNEK!

Sok barátság lenne,és mindenki személyesen ismerné a másikat!

A fiatalok tudnának helyesen írni,mert sokszor lenne a kezükben könyv,hogy olvassanak..

2009. dec. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van egy rokon gyerek a családban,5 évesen nem tudja melyik a hagyma,melyik a citrom,de a netről idióta játékokat letud tölteni..
2009. dec. 12. 00:07
 5/17 anonim ***** válasza:

Érdekes.. Nem lenne így felgyorsulva a család és kevesebb ismeret zsúfoldóna a fejünkbe. Bár, mint tudjuk a minőség többet számít, mint a mennyiség.


Furcsa lenne, manapság már bárminek utána lehet nézni, pl. ebben a témában is a teherbeesésnek, a szülés lehetőségeinek, a hozzátáplálásnak bárminek, kényelmesen öt perc alatt. Ez egyrészt jó, mert nem olyan kiszolgáltatott az ember, elvégre, bármi egy karnyújtásnyira van tőle, és ő is utána nézhet nem függ mástól, hogy megtudja-e és mit is tud meg.


Másrészt ez az egész nem tesz jót a személyes kapcsolatoknak, és hát az interneten tényleg minden van.. ami nem jó a gyerekeknek sem.

2009. dec. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Na azért _ennyire_ nem kell pesszimistának lenni, mint a legtöbb válaszoló... Mármint van igazság mindben nem ülen mindenki a gép előtt egész nap, stb, de mindenki arra használja a netet, amire szüksége van.


Én pl. sokkal rosszabb szakdogát írtam volna, mert könyvtárban kis példányszámú külföldi cikkeket nem lehet megtalálni.

Sokkal kevesebb tudományos/szakmai újdonságról tudnék.

Nem abban a lakásban élnék ahol, mert nem néztem volna végig sok százat, mielőtt megveszem.

Nem tartanám ilyen rendszeresen a barátaimmal a kapcsolatot, mert telefon egyészt drága, másrészt a skype mehet melóhelyen is, de telefon nme lehet egész nap a kezemben.


Stb-stb...


Egyébként a kérdésre válaszolva: úgy, hogy _csak_ internet nem lenne, hogy nézne ki a világ?... szerintem az adott technikai háttér mellett a net kifejlődése szükségszerű és egyértelmű volt.. szóval nem tudok olyan világot elképzelni, ahol minden van, ami nekünk, csak net nincs...

2009. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Előző vagyok, még néhány kiegészítés:


Egyébként azok a gyerekek, akik egész nap a gép előtt ülnek és nem tudják megkülönböztetni a tehenet a milkacsokitól, azok szerintem net nélkl s otthon ülnének és mondjuk TV-t néznének, ami (szerény véleményem szerint) semmivel sem jobb, ugyanis, passzív, kifejezetten butító időtöltés... a géppel sem beszélgetsz éppennséggel, de egyfajta agyi aktivitást, visszacsatolást, kommunkációt megkövetel a netezés... Szóval a tv-nél max annyival rosszabb, hogy anyuci-apuci nehezebben tudja meghatározni mit nézzen a gyerek.


Ami meg a "nemtársadalmi" részét érinti: Ezt igen nehéz elképzelni... gyakorlatilag az élet minden területére beszivárgott a net, messze a legelterjedtebb hír- és adat-szerzési forrás.

Időjárás előrejelzés

Közlekedés,

Munkaerőpiac (Sokkal kisebb lenne az adatforgalom, így azok feldolgozására nyílván kevesebb ember kéne (hírszerzés, mérnöki kutatások, piackutatás, médiaipar stb-stb.))

De pl nyilván a globalizáció is sokkal kisebb mértékű lenne, amnek van sok negatív és pozitív velejárója is.

2009. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudtad volna feltenni ezt kérdést. Sem tartalmilag, sem technikailag.
2009. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nyilván nem is akartam volna feltenni ezt a kérdést..
2009. dec. 13. 17:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Sok közösség nem alakult volna meg. Sokmindent csak telefonon vagy személyesen tudnál intézni, és nem a karosszékből. Sokkal több pénzt költenél egy utazásnál, mert a legolcsóbb szállást nehezebben találnád meg végigjárva az utazási irodákat.
2009. dec. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!