Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mekkora különbség van a kurd...

Mekkora különbség van a kurd dialektusok között?

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 15:08
 1/5 Csxeba ***** válasza:
Nem olyan vészes, bár a kurdok által lakott területek északi részén beszélt "északi kurd" az egy kicsit olyan törökös hangzású. Miért, csak nem kurdul akarsz tanulni?
2013. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, érdekel a kurd nyelv, kultúra. Korábban jártam is már arrafelé. Néztem, hogy a többség a kurmanji nyelvjárást beszéli, ami jó is, mert ahhoz pont van nyelvkönyvem.
2013. dec. 12. 15:58
 3/5 Csxeba ***** válasza:
Én is azt tanultam egy fél évig, de aztán inkább váltottam szuahélire.
2013. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Jo kerdes, nekem nacionalistabb kurd ismeroseim mindig eroskodnek, hogy nincs megertesbeli problema, a kevessbe nacionalistak szerint mar van nemi kulonbseg ( bar ok altalaban lenezik a masik dialektusokat) mig sok kutato szerint kolcsonosen nem megerthetoek, viszont mostansag akarnak a kumaranjibol el irodalmi kurd nyelvet csinalni, bar ez a zazaknak nem hiszem, hogy nagyon fog teteszeni, tudod, ez a kurd kerdes, mindig is politika, marmint mindigugy ertekeli a nyugat, hogy nekik megerje, ha nem lenne olaj es viz azon a teruleten talan sose halottunk volna roluk.....
2013. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

eleg sok a kolunbseg...

en soranit beszelek mert a volegenyem kurd :) van a sorani es egy masik.. na aki soranit beszel azt a masiknak nem konnyu megertenie.. ugyanez forditva is .

2014. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!