Miért nem maradt meg az eredeti, ősemberi állapot?

Figyelt kérdés

Úgy értem, az az állapot miért nem volt jó az embereknek?

A kérdésem onnan jött, hogy azon gondolkoztam, milyen jó volna nem gondolkozni (szó szerint is, és úgy is értve, hogy tanultnak lenni), hanem mondjuk vadászni, halászni, gyűjtögetni. Tehát: miért nem ragadtunk meg ott?

Remélem valaki végre tud megfogható választ adni kérdésemre.

Előre is köszönöm!



2013. nov. 5. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerinted a vadászathoz, halászathoz, gyűjtögetéshez nem kell gondolkozni? U-u-uzva odarohansz az oroszlán elé, vagy bekapsz egy random gombát, bogyót, szerinted mi lesz veled? Basszus még a bogarak is gondolkoznak, a csótány szerinted hogy él meg a panelben, amikor az évmilliók alatt nem ezt szokta meg?
2013. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
"milyen jó volna nem gondolkozni (szó szerint is, és úgy is értve, hogy tanultnak lenni), hanem mondjuk vadászni, halászni, gyűjtögetni." Ehhez mindhez gondolkodni, kutatni, kísérletezni, és fejleszteni kell. A gondolkodás nem választható. Ez egy válasz a természet által ránk zúdított kihívásokra. Szinte minden, a 20.-21. századig felfedezett találmány az emberiség túlélését szolgálta. Magyarán a gondolkodás lét, és nem kényelmi kérdés. Mondhatod azt, hogy nem gondolkodsz többet, de akkor nem is maradhatsz életben.
2013. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Makoscsiga ***** válasza:
75%

"Úgy értem, az az állapot miért nem volt jó az embereknek? "

Voltak olyanok, akiknek jó volt, de őket kiírtották azok, akik továbbléptek, és fejlettebb hadászati, kommunikációs és táplálkozási módokat fejlesztettek ki. Egyébként te miért használsz internetet, miért nem maradtál meg a füstjelekkel történő kommunikáció mellett? Választhatnál, de valami miatt mégse azt teszed. Szerintem az ősembereknek is hasonló motivációik lehettek.

2013. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az ember mindig arra törekedett, hogy könnyebben el tudja végezni a munkáját, és hogy kényelmesebben éljen. Neked sem lenne kifogásod az ellen, ha valaki feltalálná a lándzsát, vagy az íjat, amivel könnyebb vadászni.
2013. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hm, hát a leszólóbb hangvételekre nem voltam kíváncsi, de egy-kettőn jót nevettem. Valószínűleg én tettem fel rosszul a kérdést, bár nem igazán tudom másképp megfogalmazni.

Valami olyasmi akart lenni, ha az az embertípus nem volt tudatában a jobb létnek, csak annak, amiben élt, miért kezdhetett el azon gondolkozni, hogyan "tegye tönkre" (keményen kifejezve) boldog tudatlanságát. Miért jó tudni.

Ha nem tudnám, hogy van laptop, nem is hiányozna.

2013. nov. 5. 21:45
 6/15 Makoscsiga ***** válasza:
79%

"Ha nem tudnám, hogy van laptop, nem is hiányozna."

Nem véletlenül nem találtad fel.


""Valami olyasmi akart lenni, ha az az embertípus nem volt tudatában a jobb létnek""

De most, hogy tudod, hogy milyen egy penge laptopot használni, visszaállnál-e Commodore-ra?

2013. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ősembereknek nem volt semmiféle "boldog tudatlansága". Napról-napra szenvedtek, relatíve könnyű volt éhenhalni, elég volt beleülni egy tüskébe és halálos tetanuszt kaptál stb.


Ismered azt az érzést Minecraftban, amikor elfogyott az összes kaját, de félsz elmenni gyűjtögetni, mert eltévedhetsz vagy a bázis mellett hemzsegnek a Creeper-ek? Hát ezt képzeld el, csak 1000-szer komolyabban és kb. olyan volt egy ősember átlagos napja.

2013. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy az előzőek is írták, a gondolkodás megkönnyíti az életet:

tűz: nyersen, vagy sütve ennéd a húst?

fegyverek: vagy inkább kőbaltával vadásznál - ha tudnál - vagy csak bogyókat ennél?

kerék: kocsin, vagy a hátadon vinnéd a nehéz dolgokat

hajó: eveznél, vagy jobb ha hajtja valami a hajódat(szél, motor)?

Ásnál, kapálnál, húznád az ekét, vagy jobb a traktor?

2013. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értem én, csak nem ezt kérdeztem. Mondom akkor inkább úgy, hogy konkrétan a tanulmányokra irányul az egész kérdésem. Miért alakult ki az, hogy egyre többet kell tanulni (és tudni) ahhoz, hogy az ember megéljen. Mikor a legtöbb megtanult dolognak semmi haszna.

Érdekes egyébként, hogy ugye az ősember fizikailag tett inkább azért, hogy életben maradjon (vadászás), jó izmos lehetett mind. Mi az agyunkat használjuk, "mégsem nőtt két fejünk". Felettébb érdekes.

2013. nov. 5. 22:04
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem a kérdést.
2013. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!