Izidorkata kérdése:

A piramisok több tonnás köveinek a több mint száz méter magasba való feljuttatásához igavonó állatokat használtak?

Figyelt kérdés
Néhány éve lehurrogtak azért az elképzelésemért hogy a piramis felépítéséhez igavonó szarvasmarhákat, ökröket használtak. Sőt sérteegettek is, mintha valami illetlenséget mondtam volna. Most azonban az origo.hu-n olvastam hogy több ezer szarvasmarha, és még btöbb más állat csontját találták meg. Nyilvánvaló hogy a piramis építőinek az étkezéséhez kelett a hatalmas menyiségű állat, de kézenfekvő hogy igavonók is voltak köztük. Arra már találtam adatot hogy a hajók vontatásához, meg a talaj munkáláshoz használtak ükröket, bivalyokat. Egy bivaly legalább 12-20 ember erejével ér fel.

2013. nov. 5. 07:20
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

ez ujabb kérdést vet fel: miután 100% biztos hogy igavonó álatokkal építették a piramist, akkor miért nem ábrázolták?

Lehetséges hogy az Ufók eltüntették az ábrázolásokat, hogy aztán azt híresztelhessék hogy ők építették a piramisokat?

2013. nov. 5. 16:30
 12/24 anonim ***** válasza:

Kezd átmenni idióta trollkodásba a kérdé...

G.

2013. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"miután 100% biztos hogy igavonó álatokkal építették a piramist"

Ez nem igaz. Semmi sem 100% biztos, csak a halál :D

Mondjuk inkább azt, hogy lehetséges, vagy valószínű.


"akkor miért nem ábrázolták?"

Ennek millió oka lehet.

- Pl. nem tartották fontosnak, mert nem az volt a céljuk, hogy minden részletre kiterjedően dokumentálják, hogyan kell piramist építeni.

- De lehet, hogy direkt titokzatoskodni akartak. A Pentagon se köti senki orrára, hogyan építik az atommeghajtású repülőgép-hordozókat.

- Elfelejtették.

- Lehet, hogy ábrázolták, csak azokat az ábrázolásokat még nem találtuk meg.

- stb

- stb

2013. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

elnézést az Ufós humorizálásomért, de még mindig nem találtam a Ghizai piramisok korabeli képet, ahol pl. piramis építést ábrázoltak volna. Szerintem egyszerűen nem tartották fontosnak hogy dokumentálják a piramis építésének a technikai kivitelezését. Ez a tervezők, szervezők problémája volt, és ök nem a munkájukkal dicsekedtek hanem az eredmény beszél róluk.


Semmi sem cáfolja azt az elképzelésemet hogy igavonó állatokat, használtak. nem tudom hogy rajtam kivül másnak eszébe jutott ez a lehetőség?

2013. nov. 5. 17:57
 15/24 A kérdező kommentje:
megtudtam hogy a piramis belsejéből is vettek mintákat, megálapították hogy csiszolatlan durva kövek vannak belül amit cementes habarcsnak valami korai változatával, szóval valami kezdetleges törmelékes betonnal egyengették el a felületén, javítva a kötést is. Tehát habarrcsot is használtak. Ez nagyban megkönnyítette a munkálatokat.
2013. nov. 7. 09:19
 16/24 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nem tudod, hgoy rajtad kivül másnak eszébe jutott-e ez a lehetőség.


Akkor már biztos vagy vagy húsz éves, én olyan koromban hittem, hogy nálam okosabb már nincs is a Földön. Nekem fogalmam nincs, hogy építettek piramisokat, el tudom képzelni, hogy használtak állatokat, de azt teljesen kizárom, hogy neked jutott volna eszedbe elöször. Ugyanis az eltelt pár ezer évben biztos volt egy pár ezer tudós, aki ezen törte a fejét.

Ha ezzel végeztél, gondolom, megoldhatnád a világegyetem keletkezésének a történetét is. :)

2013. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a helyzetet nagyban megkönnyíti, ha megismered a "bizonyított" és a "nem kizárt" fogalmak közötti különbséget. Nem tudom kikkel hadakozol, az állítás annyi, nincs bizonyítva az állatok használata a piramison (nem mellette). Ki sem zárta senki, csak egyszerűen hiányzik a meggyőző bizonyíték bármire is. Ezért kutatják, ezért vannak hipotézisek, és ezért lehetnek agyament elképzelések is. Ha tudnánk hogyan építették, nem lenne miről vitatkozni.

Egyszer menj el a helyszínre, tanulmányozd a terepet, köveket, a pár tíz kilométerre lévő csonka hegyeket, ahonnan hiányoznak ezek a sziklák, vizsgáld a Nílus 3-4 ezer évvel ezelőtti folyását, időjárást és hasonlókat, rendkívül tanulságos lesz. Egy hátrányát érezni fogod, visszafog a fantáziálásban.

2013. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

örülök hogy komolyan veszitek a feltevésemet, és érdemesnek tartjátok arra hogy kutassonak ezután a lehetőség után!

Annyira nem tartom magam okosnak, inkább érdekel az hogy használtak-e igavonó jószágot a piramisok építéséhez.

Az inka piramisoknál biztos nem, a kínaiaknál biztos igen. A boszniai piramist meg valami olyan technikával készítették amire csak az Atlantiszi civilizáció bölcs mágusai voltak képesek, úgy tudom a holdat is ők készítették. :)

2013. nov. 7. 11:38
 19/24 anonim ***** válasza:

"A boszniai piramist meg valami olyan technikával készítették amire csak az Atlantiszi civilizáció bölcs mágusai voltak képesek, úgy tudom a holdat is ők készítették. :)"


Figy, nem kell minden marhaságot beszopni, amit a neten olvasol. Hiába van odaírva, hogy be van bizonyítva.

A boszniai piramisokról annyit, hogy eddig ahány cikket olvastam, annyiféle becslés volt leírva a korára vonatkozóan. Érdekes módon mindegyik cikk radiokarbon kormeghatározást említ, de az egyikben 10 ezer éves, a másikban 26ezer, a harmadikban 32ezer, stbstb.

Rögtön az első probléma ott merül fel, hogy a radiokarbon kormeghatározás csak szerves anyagok korának meghatározására használható, tehát innentől kezdve teljesen nevetséges, hogy egy építmény korát ezzel határozzák meg.

A második: a radiokarbon kormeghatározás ilyen - relatíve - közeli események esetében nem téved ekkorákat, hogy 10 ezer év, meg 32 ezer év.


Az egyik cikk, amit találtam, ennél kicsit közelebb van a tudományhoz, leírja, hogy a piramist alkotó kőtömbökben talált szerves anyag-maradványokat vetették alá radiokarbon kormeghatározásnak, és erre kaptak egy 10 ezer éves értéket.

De ha belegondolunk, ez valójában semmit sem árul el az építmény koráról, csak a bulvár-média az ilyen apróságokkal már nem foglalkozik.

Ez csak annyit jelent, amennyi oda van írva: 10 ezer éves szerves anyagot találtak néhány kőtömbben. De hogy azt a kőtömböt mikor faragták ki és mikor vitték oda, arról SEMMIT nem árul el.

2013. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Asszem jó lenne szedni a sátorfádat és áttakarodni az ezóba!

G.

2013. nov. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!