Izidorkata kérdése:

A piramisok több tonnás köveinek a több mint száz méter magasba való feljuttatásához igavonó állatokat használtak?

Figyelt kérdés
Néhány éve lehurrogtak azért az elképzelésemért hogy a piramis felépítéséhez igavonó szarvasmarhákat, ökröket használtak. Sőt sérteegettek is, mintha valami illetlenséget mondtam volna. Most azonban az origo.hu-n olvastam hogy több ezer szarvasmarha, és még btöbb más állat csontját találták meg. Nyilvánvaló hogy a piramis építőinek az étkezéséhez kelett a hatalmas menyiségű állat, de kézenfekvő hogy igavonók is voltak köztük. Arra már találtam adatot hogy a hajók vontatásához, meg a talaj munkáláshoz használtak ükröket, bivalyokat. Egy bivaly legalább 12-20 ember erejével ér fel.

2013. nov. 5. 07:20
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
a szarvasmarha táplálása is olcsóbb, könyebb mint az emberé!
2013. nov. 5. 07:22
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Hát szerintem meg dinoszauruszokat használtak.
2013. nov. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság az, hogy teljesen pontos, bizonyítható elmélettel még senki nem állt ezt illetően.
2013. nov. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A korabeli képek, rajzok embereket ábrázolnak, nem ökröket.


Szóval ez alapján valószínűleg nem :D

2013. nov. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ahogy már mások is írták pontos leírás nincs. Szóval bármi lehet. Ezért is van olyan sok "meglepő" feltételezés a piramisok építésével kapcsolatban. Nagyon sok elmélet van.

Hogy szarvasmarhákat használtak volna azt nem tudom; ez is lehetséges.

2013. nov. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nullponti energiát használtak, amit az UFO-któl kaptak.
2013. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tűnik a leghihetőbb megoldásnak, egyszerűen a vizet használták fel az építéshez. Olvastam a könyvet, mindenkinek ajánlom figyelmébe!

http://www.youtube.com/watch?v=4fiSYI7JFMQ

2013. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

miért nem ábrázolták a piramis építésénél használt igavonó állatokat?

erre a kérdésre könnyű válaszolni: a festések, domborművek inkább az egyiptomi középbirodalom, és főleg az új birodalom korából származnak, Keposz (Kufu) fárajó az ó birodalomban élt, időszámítás előtti 2500 év köröl, ekkor nem igazán volt divatba az oly közismert egyiptomi írásos freskó.

2013. nov. 5. 10:48
 9/24 A kérdező kommentje:
a dínós komentelő menjen piramist építeni, biztos sok jó ötlettel tudná hasznosssá tenni magát!
2013. nov. 5. 10:50
 10/24 anonim ***** válasza:
Keopsz és fáraó (nem fárajó, az más). És divatba(n) volt az állatábrázolás. Ha szükségesnek látták. Rengeteg ökörábrázolás van, csak nem itt. Talán nem véletlenül.
2013. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!