Hitler stabilizálhatta volna hosszú időre a hódításait?
Előfordulhatott volna. A Szovjetekkel a Molotov–Ribbentrop-paktumot Sztálin valószínűleg nem merte volna felrúgni, főleg, hogy igen jól járt vele a SZU. Így viszont egy frontos háború alakult volna ki, mivel egész Európa Hitleré volt gyakorlatilag.
Így viszont a partraszállás még az USA segítségével sem biztos, hogy vállalható lett volna. Az Uboatokkal kivédhető lett volna egy esetleges amerikai vagy angol blokád.
...meg nem ártott volna, ha megfelelő hadiháttérrel támogatja saját magát. Mivel villámháborúra készült és nem számított sem a Szovjetúnió, sem az USA belépésére, csak offenzív fegyverkezésre költött, sem hazai légtér-védelemre, sem jelentős fegyverfejlesztésekre sem. Mindezeket csak akkor szedte elő pánikszerűen, amikor már megállították, sőt kezdődött a visszaszorítás, akkor meg már igen nagy gond volt a stratégiai nyersanyagok terén és el voltak maradva a fejlesztések is.
A legtöbb, igazán ütőképes fegyverzet, főként a légiharc terén tervrajz vagy prototípus szinten maradt a háború végéig.
Érdekes felvetés. Véleményem szerint igen. A Benelux államokkal nem lett volna gondja, szintúgy nem Ausztriával, ill. a keleti államok meghódított részeivel. Franciaországban viszont jelentős ellenállási mozgalommal kellett volna szembenéznie, ez sok erejét lekötötte volna. Viszont lett volna ideje fegyverzetet fejleszteni, ill. kialakítania az általa elképzelt társadalmi struktúrát. Működött volna ? Ki tudja. Csakhogy Hitlerben nem volt meg akkor már az a bölcs előrelátás, hogy világuralmi terveit a lehetőségekhez igazítsa. Ebben az esetben nem indította volna meg a Barbarossa hadműveletet.
Ha jól emlékszem, ezt a témát dolgozta fel egy film is Rutger Hauerrel a főszerepben ( Harmadik Birodalom ? talán ez volt a címe, nem emlékszem pontosan).
Túl sok érdek és erő volt mögötte, akik azt akarták, hogy ne így történjenek meg a dolgok.
Hitlert ezek az erők ragadták el.
Ő az elején csak egy tipikus felháborodott kisember volt, aki egyszerűen utálta az árdrágítást, a bürokráciát és a korrupciót.
(egy szóval: a társadalmi parazitákat)
Később a mélység háttérerői (őt is) elragadták.
Utolsó, ez butaság.
Egyrészről Angliát folyamatosan és "könnyedén" lehetett volna támadni egy frontos háború esetén. Az Uboat flotta nagyon nagy károkat okozott volna a gyarmati nyersanyag-beszállító hajókban, míg a V2-es rakéták a maguk idejében tulajdonképpen a "high-techet" képviselték. A V2-es rakétákról koppintotta mind a szovjet mind az USA űrprogramja és hadiereje a ballisztikus rakétákat. Porig rombolhatták volna a németek az összes angol nagyvárost, mivel semmiféle hatékony védekezési mód nem létezett a V2-es rakéták ellen. Csak hát a 2 frontos háború felőrölte a német nyersanyagkészletet, ezért nem tudtak eleget gyártani.
A német atomprogram pedig elképesztően fejlett volt, még a két frontos háború mellett sem sokon múlott, hogy megelőzzék az USA atomprogramját. Egy frontos háború esetén minden bizonnyal meg is előzik és HItler minden bizonnyal be is veti Anglia ellen. Akkor az Antant szinte egész biztosan heteken belül kapitulált volna feltételek nélkül, ahogy azt Japán is tette. Az USA-val szemben pedig kialakult volna a hidegháború ugyan úgy, mint a SZU-USA között.
Csak, hogy mást ne mondjak az atommaghasadást a Németek fedezték fel 1939-ben. Werner Heisenberg vezetésével szinte biztos, hogy megfelelő támogatás mellett sikerül az atombomba kifejlesztése.
Utolsó: több gond van. Először is feltételes módban írtam, arról, mi lett volna, ha NEM támadják a briteket a németek, összhangban a kérdező kérdésével. Innentől kezdve válaszod első fele elszállt az űrbe.
Az igaz, hogy lett volna hidegháború az én verziómban is, de ehhez teljes győzelem kellett volna a Szovjetunó felett. Ez lett volna a döntetlen.
A megfelelő támogatottságon mit értesz? Jönnek a UFO-k, és hozzák az információt és korlátlan mennyiségű energiát? Nos, akkor tényleg megcsinálták volna a németek a Bombát. De a valóságos történelemben közelében sem jártak, és az alternatív történelemben is nagyon rá kellett volna hajtaniuk, hogy kész legyen, mielőtt az USA porig bombázza őket, megelőzve a kétpólusú világrendet.
A megfelelő támogatottságon azt értem, hogy 44-től Németország a fennmaradásért küzdött, semmiféle erőforrást nem tudott arra fordítani, hogy atombombát fejlesszen szinte. Egy frontos háború esetén ez nem így lett volna.
Amit te írsz ott hibádzik, hogy amelyik félnek először kész a bombája az rögtön bevetette volna és a másik fél kénytelen kelletlen megadja magát. Elkézelhetetlen az a forgatókönyv, hogy egymásra dobálják békésen évente 1-2 alkalommal a németek és az angolok a bombákat... Ha a németek elkészülnek akkor bevetik, nyernek 2 hét alatt. Ha anglia készül el előbb akkor fordítva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!