Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nem tudok semmiért lelkesedni....

Nem tudok semmiért lelkesedni.21 éves vagyok. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 19:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

én is hasonlót érzek, és arra jutottam eddig hogy irtózatosan lusta vagyok bármit csinálni, pedig érdekelnének dolgok, legalábbis hogy hogyan működnek.

de az is elég nagy baj nálam hogy egyetlen apró pici kudarc is nagyon elveszi a kedvemet mindentől.

az is baj hogy ezeket úgy végiggondolgatom hogy miként lehetne megoldani, és a végén az van hogy ez rohadt fárasztó dolog lenne és rengeteg munka így hagyom a fenébe.

ha meg mégis elkezdenék valamit énis félbehagyom ha bármilyen kis akadályba ütközöm, mert a fejembe vettem hogy elvileg bármire képes lennék csak hát a lustaság eléggé korlátoz az újrapróbálásban is, sőt elég gyerekesen is viszonyulok mindenhez ha nem sikerülnek a dolgok.


szóval a lustasággal tény valamit ha nálad is ez ilyen fontos tényező a témában.

meg ne sokat agyalj semmin mert a végén lehet te is

2013. szept. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

...akik tényleg népszerűek. - egy darabig. Elég rövid ideig. Aztán kiderül, hogy ezeket a macsókat csak "önmaguk" érdeklik, és akkor már korántsem olyan népszerűek.

Lehet, hogy te nem is depressziós, hanem alapvetően lusta vagy? De persze azt is meg kell magyarázni. "engem nem szeret senki". Hát nem. Tégy érte, hogy szeressenek.

2013. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

Egyedül marha nehéz lelkesedni, csak úgy csípőből.

Barátokkal közös érdeklődés, hobbi?

Valami olyasmi, amiben van versengés, nem véresen komolyan, de egy jó kis, max. vicces szinten komolyan vett közös sport, asztalitenisz, biliárd, darts, bowling, bármi. Magában a testmozgás is jó gyógyszer a depresszió ellen. Gyúrás? Elveszi a kedved, hogy nem nő öt perc alatt ötvenes bicepszed?

Miért nem vagy képes simán magad ellen versenyezni, nem Schwarci bicepszére koncentrálni, hanem csak rövid távra, ma már 5-tel többször nyomom ki a hetven kilót, mint egy hete, máris megvan a kicsi sikerélmény.


Amíg otthon ülsz és sajnálod magad, nem is fog semmi változni.

Nem sértésből, hanem komolyan tényleg egy módszer van az ilyen punnyadásból kimozdulásra: egy nagy pofon vagy seggberúgás. Ha nem vagy képes magadnak megtenni, akkor kellene valaki, aki megteszi. Gyökeres váltás kell. Először a hozzáállásodban.

Először

2013. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!