Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nem tudok semmiért lelkesedni....

Nem tudok semmiért lelkesedni.21 éves vagyok. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tehát egyáltalán nem szeretsz semmit csinálni, nincs hobbid, szabadidődben csak ülsz, magad elé nézve? Én például lelkesedek a sakkért és az olvasásért.
2013. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát valami olyasmi. Depressziós vagyok elvileg, de ez már nagyon régóta tart. Elvesztettem a hitet magamban. Ha kitalálom, hogy én pl. erre és erre az egyetemre akarok menni, és ez és ez akarok lenni, nem tudom igazán komolyan venni. Elkezdek mindent, aztán abbahagyom. Nem jutok sehová már egy ideje.


Ha pl. itthon kitalálom, hogy gyúrok, mert erősödni akarok, azt se tudom sokáig csinálni, mert rájövök, hogy iszonyú sokat kéne még gyúrnom, és ez elkedvtelenít. Ha leülök nyelvet tanulni, ugyanez van; úgy érzem, úgyse érek a végére sosem. Mindig csak végeredményeket akarok, de a folyamatokban nem lelem örömöm.

2013. szept. 2. 12:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásul kell venned, hogy semmit nem adnak ingyen, mindenért nagyon meg kell dolgozni. Minél értékesebbet akarsz, annál többet. Semmi értelme elkeseredni. Te jól haladsz, felismerted, hogy semmi nem érdekel, mert sokat kell dolgozni érte. Sokan itt még nem tartanak. Nem értik, miért nem érdekli semmi őket. Te a nehezén túl vagy, ha az ember tudja, mit miért csinál, az már biztató. Először csak kicsike célokat tűzz ki. A sikerélmény visz előre, de ehhez kell a siker. Eleinte a kicsi cél. Határozd el, hogy egy héten háromszor sétálsz egy órát, mert az egészséges. Később ugyanezt dombra próbáld. Majd találj ki mást is.
2013. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A másik nem nem segít?
2013. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem mondanám. Nem vagyok túl jó a csajokkal való kommunikációban. Ráadásul már szeretnék normális kapcsolatot, de az, hogy nagyon szeretném szerintem görcsössé tesz. Amellett valami miatt félek is tőle. Azt vettem már egy ideje észre magamon, hogy amint közel kerülnek hozzám emberek, elfog a szorongás. Így nem lehet élni...
2013. szept. 7. 17:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt éreztem, és azt hittem, hogy ez az én hibám.


Lelkesítsen az alábbi videó:

[link]

2013. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 thirtyseven válasza:

Az emberek többnyire kifelé a világban próbálnak találni valamit vagy valakit, ami vagy aki hosszabb vagy rövidebb ideig lelkesíti őket és/vagy örömforrásként szolgál.


A külső ok hatására a boldogság és a lelkesedettség állapota belül jelentkezik, majd ez a belső érzés kivetül mondjuk mosoly, ragyogó tekintet vagy más egyéb formában.


Létezik egyszerűbb és megbízhatóbb mód arra, hogy az életet bárki egyre nagyobb mértékben élvezze.


A boldogság kimeríthetetlen forrására mindenkiben megtalálható.


A Transzcendentális Meditáció egyszerű, természetes és erőfeszítés mentes technikája segítségével bárki önmagán belülről meríthet ebből a forrásból, s így a nagyobb belső elégedettség képessé teszi, hogy könnyedén legyen részese egy békés, örömteli, szebb világ megteremtéséhez mindannyiunk számára.


Engem ez például lelkesít, és mivel mindezt tapasztalatból írtam, már túl vagyok azon, hogy esetleg azt fontolgassam elhiggyem-e vagy sem.

2013. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Túl sok okosságot nem tudok mondani.Esetleg egy tanács. Próbálj kisebb célokat kitűzni magad elé,amik könnyűek,de mégis fontosak. Gondolkozz el kicsit,ki is vagy. Ha van kedvenc műfajod,zenéd,akkor keress koncerteket a lakóhelyed közelében.Az élőzene nagyon feldobja az embert. Beszélgess emberekkel,akikkel régen dumáltál. A lányoktól pedig ne félj,nem kapunk be senkit,és azt még szeretjük is,ha egy fiú kicsit belezavarodik dolgokba,esetleg elpirul stb.:)
2013. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"A lányoktól pedig ne félj,nem kapunk be senkit,és azt még szeretjük is,ha egy fiú kicsit belezavarodik dolgokba,esetleg elpirul stb.:)"


Igen, tudom, az "olyan cuki"... csakhogy a tapasztalatom (és másokéi is) azt mutatja, hogy hosszútávon a "cuki" fiúk lesznek a "csak barátok", és a macsók, vagy viccesen oltogatósak azok, akik ténylegesen népszerűek.

2013. szept. 13. 21:28
 10/13 anonim válasza:

Nem muszáj attól nyámnyilának lenned,hogy néha összezavarodsz. Viszont tényleg legyél a lányokkal csipkelődős,de soha ne érd el,hogy tényleg megbántsd őket.Tudd hol a határ,ismerd ki őket,ha adott személyről/személyekről van szó. Jó,ha van közös téma,mondjuk a zene az jó,ha megegyezik,bár nem feltétlenül kell,csak akkor tudtok miről beszélgetni,megtudjátok egymással osztani a tapasztalatokat stb. Legyél közvetlen. viszont közönséges az soha. Én például olyan lány vagyok,aki nem szereti,ha egy fiú alpári módon viselkedik. Lehet valaki menő és vagány anélkül is,hogy tirpák módon viselkedne,bár gondolom ez rád nem igazán jellemző.

Kicsit eltértem az eredeti témától,bocsi.:)

2013. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!