A liberalizmus korszaka után a transzhumanizmus. Jönn?
"A jelenlegi tendenciàk alapjàn ugy tünik hogy a liberalizmus nak hamarosan vége lesz hiszen ez nem fent tartható társadalom."
Miért is? Egy: a liberalizmus nem egy mindent átható, mindent uraló ideológia, jó példa erre... minden, ami nem NY-Európa, Észak-Amerika, legtöbb dél-amerikai állam, Dél-Afrikai közt. és Ausztrália. És még ezek sem kimondottal liberális térségek, csak érvényesülnek a felvilágosodás hatásai. És Dél-Afrika kivételével egyik említett földrész, térség sem éppen hanyatló...
"A transzhumanizmus az a mostani új-liberalizmus előtt volt. A nácik, az oroszok kísérletei, meg amerika is nyomták, ivatalanították a vakokat meg testi és értelmi fogyatékosokat hogy "ne örökítsék tovább a rossz géneket" (akkor is ha - bár ezt akkor még nem tudták - nem is genetikai okai voltak a vakságnak/fogytékosságnak)."
Ezt eugenikának hívják. Ha valamiben nem vagy tájékozott, ne szólj bele. A transzhumanizmusban a javítás és a gyógyítás, valamint a "plusz segítség" (implantok pl.) játszanak szerepet, nem a kiirtás és az üldöztetés.
Amúgy meg nem hiszem, hogy uralkodó eszme lehetne, nem sok ember érti meg, és a sok babonás h*lye azt hinné, hogy irányítani, emberteleníteni akarják. "Művelni", támogatni meg lusták lennének, mert nem árt egy transzhumanistának tanltnak lenni természettudományokban... Tanulni meg nem fog sok ember, így működünk.
"Imel csak megsúgom hogy észak amerika és európa is hanyatlik. A transzhumanizmus pedig az eugenikával élte virágkorát szal stfu."
Ostoba vagy, mértéktelenül. A transzhumanizmusról ezek szerint nem tudod mi. Jó, akkor ne szólj bele. Amúgy csak megcáfoltalak, miért kell egyből sértegetni? Miért nem vitázol érvekkel, normálisan? Nem megy? Ez van, maradj csendben.
És sokat hallani hogy hanyatlik a nyugat. Csak kár, hogy nem ezt látni :) Válság van, most minden hanyatlik egy kicsit, de hogy "nyugaton" jobb élni, mint bárhol máshol, az is biztos. Ha ezt nem látod, lehet Iránba meg Etiópiába, esetleg a virágzó Ukrajnába menni :D De Észak-Korea is igazi nagyhatalom, főleg a hanyatló nyugathoz képest.
Te szerencsétlen 66-os! A transzhumanizmus nem egyenlő azzal, amit idehánysz. Az az eugenika, ahogy a köv. válaszoló is írta. Azonban az eugenika sem egyenlő a nácikkal, ők csak bemocskolták a tudományágat. Sőt, sok mai orvos már előhozakodott vele, hogy valamilyen formában meg kellene honosítani, mert különben nagy gondok lesznek. Ma a társadalom jelentékeny része ilyen-olyan genetikai, stb. hibával rendelkezik. DE! Ezek az orvosok nem ivartalanításra, gyilkolásra, stb. buzdítanak, hanem pl. a megtermékenyítendő embrió genetikai előszűrésére, hogy a súlyosan beteg magzatok egyáltalán ne termékenyüljenek meg.
Transzhumanizmus: én nagyon rühellem az ember-gépi válfaját ennek a témának. Sőt, egyenesen károsnak tartom. Nem gondolom, hogy bárki is borg akarna lenni telis-tele implantátumokkal, inkább a halál. Én a genetikai fajnemesítést pártolom egy egységes sztenderd alapján. Pl. 200 éves élettartam, erősebb csontozat és izomzat, magasabb intelligencia és még hasonlók. Nagyjából a Star Trek-es nemesítettekkel azonos javításokra gondolok. A gagyi kis borgszerű gép-ember hibridek meg ehhez képest selejtek lesznek, eltorzult testtel, stb. Ők már csak a konnektort dughatják és lehet isteníteni Kurzweilt. Aztán azt is megnézem, hogy egy EMI mit csinálna a bedrótozott agyukkal... Sőt, én azt is kétlem, hogy a memória bővítése egyenlő lenne-e azzal, ha egy egyénnek genetikai úton növelnék az agyában a neuronok számát, stb. Nem vagyok szakértő, de lemérném fogadni, hogy a "nagyobb" tárhely nem egyenlő a nagyobb felfogással, megértéssel. Kb. így képzelem el: lehet egy macskának nagyobb a memóriája, de attól még nem fogja felfogni a Pitagórasz-tételt. Magyarán, a genetikailag feljavított emberek istenek lesznek a Kurzweil-féle torz hibridekhez képest.
Liberalizmus: szerintem, kérdező, te nem vagy tisztában a liberalizmussal. Ha haldoklik is Európa (mert a Nyugat úgy an bloc nem hanyatlik) az sem a liberalizmus, hanem a megosztottság miatt van. Régebben a kis, szúnyogpiszok méretű európai államok azért voltak képesek kolonizálni a fél világot, mert tudáselőnyben voltak. Ma ez megszűnt a globalizációval, és ez az előny eltűnt. A tudást könnyen, gond nélkül hozzáférhető. Ma már csak a népesség nagysága, a terület nagysága és az azon található erőforrások számítanak. Nos, Európában az ipari forradalom alatt és után kibányászták szinte az összes nyersanyagot. Úgyhogy más nincs, mint méretgazdaságosság végett a kontinens országainak egyesülése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!