Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi volt az amitől az ember...

Mi volt az amitől az ember lett az uralkodó faj a bolygón?

Figyelt kérdés
Mi indította el ezt a folyamatot? Szerencsénk volt amikor a majom felkapott egy botot, hadonászott vele és rájött hogy ez jó?

2013. jún. 23. 09:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
Kedves hetedik! Először azt írod, isten parancsolta az embernek, hogy uralkodjon az állatvilágon, aztán pedig azt, hogy szabad akaratot adott neki. Akkor most melyik is történt? Vagy arra kaptunk szabad akaratot, hogy parancsot teljesítsünk? Ez így meg elég nonszensznek tűnik nekem... Ezt jó lenne, ha átgondolnád egy kicsit, mert az ilyen beböfögéseknek itt a világon semmi értelmük sincs.
2013. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tudod a sörtól szokás böfögni ;-)
2013. jún. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ma éppen olvastam,hogy az ember dobó képessége sokkal jobb. Ha az ősnek is jobb volt a dobó képessége az átlagnál,akkor rá nézve kevésbé volt veszélyes a vadászat ,másrészt sikeresebb tudott lenni.
2013. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az ember egy meglehetősen életképtelen faj volt a kegyetlen természetben. Különféle praktikákhoz (amiket előttem leírtak) kellett folyamodnia a túlélés érdekében. Nyilván azok élték túl a megpróbáltatásokat, és örökíthették tovább génjeiket, akik használták az eszüket. X okos volt, életben maradt. Az ő fia gyermeket nemzett az egyébként szintén okos Y lányának. Milyen utód születik ebből a frigyből? Egy még okosabb... Hát így valahogy.
2013. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az ember uralkodó faj lenne a Földön. Földi giliszából is sokkal több van, ha jól tudom egy négyzetkilóméteren is mint emberből az egész bolygón. De a földi giliszta nem olyan lényeges, mint az ember. Ellemben a kékmoszat! Na az inkább uralkodó faj, hiszen nélküle tényleg nem úgy nézne ki a Föld mint, ahogy kinéz. Ha eltűnnénk a Földről, nemigen változna itt semmi, legalábbis messziről nézve.
2013. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"De a földi giliszta nem olyan lényeges, mint az ember."


Neked. De kérdezz csak meg pl. egy feketerigót, hogy szerinte melyik a lényegesebb: az ember, vagy a földigiliszta? ;)

2013. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!