Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért osztja meg a társadalmat...

Miért osztja meg a társadalmat ennyire az abortusz kérdése?

Figyelt kérdés

Van aki túl hidegen kezeli, van aki többet lát bele mint ami. Társaságban nem ajánlatos felhozni a témát.


Egyébként azzal kapcsolatban mi az igazság, hogy a magzat menekül a "kiszedőszerkezet" elől?

Én videót nem láttam még, csak egy orvosi választ olvastam ezzel kapcsolatban, hogy nem menekülhet, mivel 12 hetesen még nincs kifejlődve az idegrendszer, ezért is ez az abortusz határideje.



2013. jún. 19. 18:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
95%

"Az én Istenem nem gyilkol, a tiéd igen." - na igen, a hittérítőktől mindig meg szoktam kérdezni, hogy szerintük fontos-e a példaadás, az, hogy valaki, egy vezető ne várjon el mástól se többet, mint amire maga is hajlandó? Erre természetesen mindig IGEN a válasz, nem szeretjük a bort ivó ámde vizet predikálókat....

Na és akkor jön a következő kérdés, az

- aki irtja az emberiséget vízözönnel és sáskákkal és döghalállal és mittudomén mivel mint a répát, aki hosszasan sorolja, hogy ki miért lakoljon halállal, az milyen jogon és milyen alapon írja elő nekem azt, hogy "ne ölj"

na, olyan eltökélt hittérítővel nem találkoztam, aki erre nem húzta volna fel kozmikus sebességgel a nyúlcipőt...

2013. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
47%
mi köze a kérdésnek istenhez? (segítek: semmi)
2013. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs az önként vállalt kereszthalál, hogyan lett volna feltámadás? Önként vállalta teljes emberi sorsunkat - a születéstől a halálig. És Rá még egészen extrém körülmények között sem mondtak nemet... Ezen körülmények esetén is gondolkodás nélkül abortálnál, pedig Mária leányanya volt, nincstelen és hajléktalan, semmi bevétellel. És képzeld, József eltartotta. Valószínűleg túlórázott is miatta, pedig a más gyereke volt a szemében, ugye.

Egyébként pedig a Trinitológia (tudod, az a bizonyos 'i' betű) választ ad az általad meg nem értettekre.

És ne velem vitatkozz, hanem azzal a kommentelővel, aki nem hívőként nem ért egyet az abortusszal. Neki teljesen igaza van: morális tartással rendelkező hitetlen emberek sem fordulnak a saját vérük ellen, pláne nem bujtogatnak erre másokat. Ezzel befejeztem.

2013. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Srapnel ***** válasza:
44%

"A TÉNYEK ezzel szemben azok, hogy az emberi fajt minden egyéb más létezőtől a genetikai kódja különbözteti meg. Ez a különbség abszolút és igaz minden élőlényre."


Tehát egy üvegcsében lévő "tiszta" DNS ember?

Vagy egy üvegcse ejakulátum?

Sőt. Egy hajszál tele van DNS-sel, tehát a hajszál ember?

Vagy a levágott körömvég?


"Namármost: ha a "sejtcsomónak" emberi DNS-e, genetikai kódja van, akkor nem lehet más, csak EMBER."


Igen, egyértelmű. A levágott körömvég ember. Tehát jogai vannak.


Az egésznek a lényege az, hogy honnantól ember az ember. Mettől magas valaki? Hány homokszemtől homokkupac a homokkupac? Stb.

2013. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!