Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért osztja meg a társadalmat...

Miért osztja meg a társadalmat ennyire az abortusz kérdése?

Figyelt kérdés

Van aki túl hidegen kezeli, van aki többet lát bele mint ami. Társaságban nem ajánlatos felhozni a témát.


Egyébként azzal kapcsolatban mi az igazság, hogy a magzat menekül a "kiszedőszerkezet" elől?

Én videót nem láttam még, csak egy orvosi választ olvastam ezzel kapcsolatban, hogy nem menekülhet, mivel 12 hetesen még nincs kifejlődve az idegrendszer, ezért is ez az abortusz határideje.



2013. jún. 19. 18:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem menekül, legalább is Magyarországon. A videók hatásvadászok, melyet az ellenzők készítettek, A Sikoly c. a legelrettentőbb. Csak ott nem a 12 hét előtti magzatok, hanem a jóval idősebbek a magzatok szerepelnek a filmben.

Vannak bigott ellenzők,k akiknek fontosabb az elv, mint a gyerek későbbi sorsa.

2013. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Azért osztja meg a társadalmat, mert vannak, akik nagyon szeretik, ha csinálják, és vannak, akik nagyon nem szeretik, ha csinálják.
2013. jún. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
60%
Csak az őskeresztények vannak ellene ők meg szerencsére egyre kevesebben vannak. Az meg hogy menekül a magzat egy irdatlan nagy baromság.
2013. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
43%

A vallás és az ateizmus szemben állása miatt elsősorban.

Ha istenhívőről beszélünk,de nem bigott vakhívőre gondolok,tehát aki szimplán a szubsztanciával érvel. Azzal az állásponttal könnyebben tudok azonosulni.

Habár egy humanista világhelyzetben az abortusz kérdése nem is lenne kérdés, mert alapvetően nem létezne. Tehát nem feltétlenül kell ehhez bárminemű vallásosság,vagy istenhívés.

Tudomány gyilok álláspontját kicsit kegyetlennek látom, mert nem gondolom különbnek egy életcsíra megölését, egy teljes embermegölésétől.

Az abortusz kérdése nem is az igen-nem résznél válik bonyolulttá,hanem egy erőszakból elkövetett közösülésből,születő gyerekként. Azt normális érvek mentén elég nehéz megvitatni.

2013. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
43%
*gyereknél
2013. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%

"Csak az őskeresztények vannak ellene ők meg szerencsére egyre kevesebben vannak. Az meg hogy menekül a magzat egy irdatlan nagy baromság."


Messze nem vagyok keresztény, semmilyen vallásban, istenben és a többi sz@rságban nem hiszek. A gyermekgyilkosságot (bocsánat, az abortuszt) mégis elítélem.


Nyilván azért osztja meg a társadalmat, mert nem tudunk azonosulni egymás érveivel.

Ugye a nagy kérdés, hogy honnan számít embernek. Nem tudjuk. Nincs egy konkrét pillanat, amitől ember, de 1 mp-el előtte még csak sejtcsomó volt.

Aki pártolja ezt a tevékenységet, az előrébb helyezi az "anya" "életét" egy teljesen ártatlan gyerekkel szemben. Ez számomra érthetetlen. Örökbe lehet adni. Én is örökbe adnám, ha gyerekem születne. Jönnek itt azzal, hogy de rossz sora lenne. Nos, én inkább lennék örökbefogadott, mint halott...

2013. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

20:21,


Csak ezzel egy a baj - hogy ez egyéni véleményed. A lehetőséged adott rá, hogy amennyiben a lelkiismereted ezt kívánja tőled, így tegyél.


A probléma ott kezdődik, amikor hozzád hasonló véleményen lévők rá akarják kényszeríteni a világnézetüket másokra, holott nagyon sokan ezt nagyon, nagyon máshogy látják.


Amennyiben megszűnne ez a nyomás az ellenzők részéről, kapásból nem lenne semmi probléma. Nem igazán hallottam még olyat, hogy egy orvos erőszakkal abortuszt végzett volna (olyan igen, hogy egy férfi rávette erőszakkal a barátnőjét, de ez már büntetőjogi kategória, tehát más téma)

2013. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jórészt az egyházak tehetnek róla, ugye az abortusz kérdése elvben (és most lássuk nagyon tündibündinek a világot) igen könnyen feloldható lenne a védekezés fontosságának hirdetésével, terjesztésével, segítségével, felvilágosítással, stb. Csak éppen az egyházak a védekezést is ellenzik szóval nekik nem érdekük azt terjeszteni.
2013. jún. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem a megfogantatástól kellene embernek tekinteni magunkat, hanem az életképesen történő világrajövetel után. Egy hülyeség, hogy a megfogantatástól ember az ember, meg az is hogy az abortusz gyikosság lenne. Ha valaki nem akarja a gyereket, vetesse el. Mindenkivel ismertetni kell a kockázatot, ha mégis vállalja az abortuszt, meg kell neki csinálni. Had döntse már el mindenki, hogy akar-e gyereket vagy nem, védekezés ellenére is becsúszhat. Na persze a TB ne támogassa, fizesse csak ki a költségeket a kismama. És ezzel egyidőben a lombikbébi gyerekgyártást is be kellene szüntetni.
2013. jún. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
37%
Miért, miért? Mert mégiscsak egy emberéletről van szó. Ami beavatkozás nélkül életképes csecsemővé fejlődne. Már nem sejtcsomóról van szó, hanem testrészekkel rendelkező kicsi megfogant életről. Az élete igenis elkezdődött. Én nem vagyok vallásos, az élet számonra mégis szent és nagyon rossz érzéseket kelt bennem az abortusz gondolata is. Ennek ellenére nem utasítom el teljesen, de megőrülök azoktól, akik annyira lazán fogják fel, nem mérik fel tettük súlyát, elbagatellizálják az egészet, mintha semmiség lenne. Elintézik azzal, hogy jogom van hozzá és kész. Szerintem ez a látszólagos érzéketlenség háborítja fel úgy igazán azokat akik érzőn belegondolnak a tett súlyába.
2013. jún. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!