Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Amerikába behurcolt feketék...

Az Amerikába behurcolt feketék mikor és hogyan kaptak angol neveket?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A rabszolgák tulajdonosa adott nekik neveket.De a spanyol származásúak adtak spanyol neveket, a franciák francia neveket.
2013. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, akibe bele kellett verni, hogy új neve van. A "Gyökerek" c. 1977es filmsorozatban van egy ilyen rész. (elég jó egyébként, tudom ajánlani)
2013. máj. 24. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Alapvetően amikor megkeresztelték őket.
2013. máj. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Amint megvették őket, addig felesleges volt néven szólítani őket, árucikkek voltak a hajón. Utána viszont irányítani kellett őket teszem azt egy gyapotültetvényen, ehhez meg ugye név kell.

A felszabadításuk után meg nagy részük új nevet választott magának, gondolom a korábbi neveik elég erősen utaltak arra hogy honnan is származnak. Igazából mindig Morgan Freeman ugrik be erről a témáról. Nem tudom ez a valódi neve-e viszont ez létező vezetéknév náluk és gondolom nem az ültetvényen kapták, bár az elég ironikus lenne és egyben elég vicces is :D

2013. máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
a rabszolga tartók nevét viselték.
2013. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 The Evil Twin válasza:
100%

4-es, nem véletlen, sok fekete vette fel a Freeman családnevet felszabadulása után, mintegy hogy jelezze azokkal, akiknek bemutatkozik, hogy szabad ember, már nem rabszolga. Nyilván Morgan Freeman őseinek a neve is innen ered.


Akik nem értenének angolul: a Freeman jelentése "szabad ember".

2013. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Evil Twin, megmagyaráztad nekem azt amit én írtam? Most komolyan? :D

Leírtam hogy sokan új nevet választottak maguknak a felszabadítás után és ilyen pl. a Freeman is, erre leírtad hogy a Freeman nevet a felszabadítás után vették fel hogy jelezzék hogy nem rabszolgák.

2013. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 The Evil Twin válasza:
100%

Óh, b+ igazad van, kicsit félreolvastam a szövegedet, nem tűnt olyan egyértelműnek, ahogy én olvastam. Ez egy nagyon fáradt napom. :D


Sorry, keresztre feszítettésemről gondoskodom.:D

2013. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan semmi gond, jó szándékkal írtál, adtam egy zöld pacsit a válaszodnak :)
2013. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!