Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit írnátok bele egy előadásba...

Mit írnátok bele egy előadásba, ami egy tábornokról szól?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban kell csinálnom egy előadást (ha jól sikerül elő is adom, és szeretném ha jól sikerülne), és témának egy híres tábornokot választottam, és kicsit bizonytalan vagyok, hogy mit kéne beleírni az előadásba. Pár mondat életrajz, származás, térben és időben behatárolás, egy-két híres csata, hadjárat, esetleg kitüntetései, esetlegesen érdekességek az életéről, amit kevesen tudnak és nincs benne a töri könyvekben. Mi mást lehetne beleírni szerintetek? 3 gépelt oldalnak kell lennie.

Értelmes válaszokat előre köszönöm, és zöld pacsival honorálom.


2013. febr. 14. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, mind jók. Egy ilyen előadás szerintem attól lesz sikeres, ha sikerül minél jobban felkelteni a hallgatóság érdeklődését. Éppen ezért én az életrajzot, származást, a pályafutásának "szárazabb" részeit tömören, röviden foglalnám össze, és a hangsúlyt az életének és katonai pályájának érdekességeire fordítanám. Az sem baj, ha ezek az érdekességek az aktuális háború/hadjárat/bármi szempontjából nem különösebben lényegesek, mert sokkal jobban "megismerkednek" a hallgatók az előadás tárgyával (személyével), ha személyesebb dolgokról van szó.

Az évszámokat, helyszíneket, neveket és úgy általában a lexikális adatokat nem kell erőltetni, ezek általában a hallgatóság egyik fülén be, a másikon ki.

2013. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy kb. 8-10 évszámnál ha több van benne akkor már lankad a figyelem. Tehát te azt mondod, hogy leginkább a kevesek által tudott dolgaira menjek rá?
2013. febr. 14. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, valahogy úgy, lényeg, hogy különleges, szokatlan, szélsőséges, vicces, tehát érdekes legyen.
2013. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :) Ment a zöld mindkét válaszodhoz.
2013. febr. 14. 18:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!