Melyek azok az irodalmi alkotasok, amik az alapmüveltseg reszeit kepezik?

Figyelt kérdés
sokat szoktam olvasni, de miota nem vagyok iskolas es nincsenek kötelezök, azota szinte csak kortars irodalmat olvasok (persze akar ilyet is varok), viszont a "klasszikus" müveltseg hianyzik az eletemböl (ezalatt nem az ogörög dramakat ertem :) )
2009. szept. 1. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alapműveltség egy részét pontosan az iskolai kötelező olvasmányok fedik le. Ami egyébként egyből eszembe jutott, az a Biblia - bár nem sikerült még elolvasni. Ezen kívül rengeteg könyv lehetne, de szerintem ilyen lista nincs. Minél többet olvasol szépirodalmi alkotásokat, annál műveltebb leszel, de hogy mi az alap? Ezt így nem lehet megmondani.
2009. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszodat. Termeszetesen nem egy alaplistat varok, hanem, hogy kinek, melyik jelenti-pl. Biblia, hogy öszinte legyek eszembe sem jutott volna...
2009. szept. 1. 08:59
 3/7 radon ***** válasza:
86%
A Biblia nem "csak" vallásos embereknek fontos, hanem, hogy megértsd a művészeteket. A Biblia ismerete nélkül a művészeti alkotások 90% csak egy ipari termék (természetesen attól még tetszhet).
2009. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Csak mutatóba:Jókai,Gárdonyi,Mikszáth,Tömörkény,Nyírő,Móra Ferenc,Krúdy Gyula,Móricz Zsigmond

Stendhal,Balzac,Dumas,Merimeé,Zola,E.M.Remarque,Cronin,Glasworthy,Hemingway,Dickens.

2009. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Gimnáziumi tananyag irodalom tantárgy 1-4 évfolyama
2009. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a Biblia ismerete nagyon fontos. Továbá én is úgy gondolom, hogy az általános iskolai illetve a gimnázium 1.-4. kötelező olvasmányai tartoznak az alapműveltségbe.
2009. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gimnaziumi és az általános iskolai közelezők tartoznak bele ,de ezenkívül rengeteg olyan író van ,akiket meg sem említenek órán ,mert nincsen rá idő.Minnél többet olvas valaki annál műveltebb lesz:)
2009. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!