Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tartotok az alapműveltség...

Mit tartotok az alapműveltség részének?

Figyelt kérdés
Milyen témákban kell jártas lenni, és milyen szintű tudás szükségeltetik? Mit tartotok az alapműveltség részének és mi tartozik a "felsőbb műveltségbe"? (pl a matematika terén mi az ami az alapműveltség része és mi megy át a mélyebb tanulmányozás terére)
2011. febr. 10. 22:28
 1/4 Lézer Anton ***** válasza:
Szerintem kb az érettségi anyagát. Sok évtizeddel ezelőtt többet is jelentett az érettségi.
2011. febr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapmuveltseg resze Pl.matekben tenyleg csak az alap:osszeadas,kivonas szorzas,osztas,hatvanyozas,gyokvonas,mertani alapok tudd mi a kulonbseg egy kup,es egy gula kozt.Szerintem pont a matek az ami legkevesbe tartozik az alapmuveltseghez(inkabb irodalom,tortenelem,sot meg a fizika is jobban mint a matek)
2011. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ez korfüggő. Ma már nagyon keveset jelent az ún. "alapműveltség". Eredetileg a klasszikus műveltséget jelenti. Egy európai embernek kéne tudni angolul, németül, latinul és görögül. Legalább alapvető dolgokban kéne ismernie a tudományok mai állását és a filozófiában az alapokat jól kéne ismernie. Tudnia kéne a viselkedés szabályait, az európai szokásokat, a történelmet jól kellene tudnia. Ezt nevezzük klasszikus műveltségnek.
2011. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez korszak szerint valtozo es mindig mast tartalmaz. A mai vilagban az adathalmaz szinte mindenki szamara elerheto, de ez nem eleg ahhoz, hogy valaki ezt fel is tudja hasznalni. Ma a tajekozottsag, a tudas gyakorlati felhasznalasa az alapmuveltseg, nem pedig a tomeny lexikalis tudas, mert nem memorizalni kell, hanem tudni, hogy mit hol es hogyan tudsz megtalalni, es azt is tanulni, gyakorolni kell. Regen azert kellett beszelni nyelveket, mert nem voltak forditok es forditogepek elerhetoek, de akkoriban volt egy elmeleti siku tudasuk az embereknek, csak az a mai vilagban nem eleg, mert semmi uj nem sul ki abbol, hogy tudod, mikor volt az elso becsi dontes meg a waterloo-i csata. Nem a lexikalis tudas tunt el, hanem meg melle kerult mas is, ami a 21-dik szazad termeke.
2011. febr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!