Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Jogszabályba ütközik, hogyha...

Jogszabályba ütközik, hogyha egy főiskolai/egyetemi hallgatótól a személyes életviteléről kérdeznek egy kötelező feladat keretén belül?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És a valóságnak megfelelően kell válaszolnia két tanúval aláíratva, vagy hazudhat is?
2013. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a válasz függvénye a jegynek, akkor valószínűleg igen. Viszont egy okos válasszal jobb jegyet tudsz elérni, mint ha ezt a tanár orra alá dörgölöd. (utóbbi esetben tutira meghúz, és még a vizsgán sem enged át)
2013. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy a válasz függvénye lenne az érdemjegy. Van egy feladat, amiben a szociális magatartásomat és az életvitelemet kell elemeznem, és kívánalmakat megfogalmaznom ezekkel kapcsolatban. Tehát célokat. Viszont szerintem a főiskolának semmi köze nincs az én életvitelemhez, vagy a szociális magatartásomhoz. Nem mintha szégyellném, de ez etikai kérdés. Ha pedig megtagadom a választ, akkor nem megyek át az adott tárgyból. Nem tudom ismeri e valaki az Általános Vállalkozási Főiskolát. Ott van egy VSZP (vállalkozás és szervezetpszichológia) portfólió elnevezésű tárgy, és annak a keretén belül kell válaszolni ezekre a kérdésekre. Egyrészt nem tudom ennek mi köze van a vállalkozás és szervezetpszichológiához, másrészt egy olyan feladat feltöltési rendszert alakítottak ki, ahol egyébként konkrét dokumentum feltöltésekor csak a rendszer ellenőrzi, hogy elérted e a megadott karakterszámot, egyébként a kutya se nézi meg, mert a portfólió értékelése csak a szemeszter végén történik. Ha pedig határidőre nem töltötted fel az állományt, akkor 3500 forintért vásárolhatsz magadnak plusz egy hét haladékot. Maga a tárgy pedig annyira előtérbe helyezi a formai követelményeket, hogy szinte képtelenség mindenre figyelni. Ergo a 3500 forintos csekkekért, és a plusz x év hallgatói jogviszonyért, és az ezzel járó állami támogatásért tartják fent, ami szerintem elég undorító. Szeretném tudni, hogy ennek a rendszernek bármilyen eleme jogszabálysértő e, nem mintha feljelentést szeretnék tenni, de egyszerűen tudnom kell, hogy jog szerint megtehet e Magyarországon ilyet egy főiskola. Ha igen, akkor itt tényleg kva nagy problémák vannak.
2013. jan. 9. 14:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Plusz az újbóli tárgyfelvétel először 500 majd 5800 azt követően pedig ha jól tudom 20 000 forint úgy hogy egyetlen egyeztető óra van belőle, amire a tanár úr évek óta nem tudott rendesen felkészülni.
2013. jan. 9. 14:22
 5/11 A kérdező kommentje:
bocsi először 5000 forint.
2013. jan. 9. 14:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy van ösztönző hatása és egy elég jó példát mutat a vállalkozások sikeréről.

Én mindig azt szoktam mondani, hogy milyen bizonyítványt állít ki az egyetem informatikai karáról, az hogy MINDEN szeptemberben, úgy a 3. héttől tud valamilyen oktatás menni, mert a számítógépes kabinet nem működik.

2013. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"nem tudom ennek mi köze van a vállalkozás és szervezetpszichológiához" -- akkor gondolkozz, és talán rájössz.

Nem, nem vagy köteles rá válaszolni, mint ahogy a főiskolára/egyetemre sem vagy köteles járni.

Tudod, vannak olyan feladatok, gyakorlatok, ismeretek, amiket legjobban úgy sajátíthatunk el, úgy érthetünk meg, ha saját magunkat elemezzük adott szempontok szerint.

2013. jan. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Nem, nem vagy köteles rá válaszolni, mint ahogy a főiskolára/egyetemre sem vagy köteles járni.

Tudod, vannak olyan feladatok, gyakorlatok, ismeretek, amiket legjobban úgy sajátíthatunk el, úgy érthetünk meg, ha saját magunkat elemezzük adott szempontok szerint."


Már elnézést, de a szociális magatartásomnak, és a tanulási magatartásomnak nincs köze a vállalkozás és szervezetpszichológiához, ahogy annak sem, hogy annak a cégnek az alkalmazottai, ahol a gyakorlatomat teljesítem, mit gondolnak melyik vállalkozói motiváció mennyire fontos.

Én nem azt mondtam, hogy ne legyen szakmai gyakorlat, de a szakmai gyakorlat szóljon szakmai kérdésekről, és ne arról, hogy én hogyan vezetem az életemet. Nekem nem az a problémám, hogy létezik egy ilyen tárgy hanem az, hogy a 3500 forintos csekkekre játszanak, és a bukásra. Az biztos, hogy nem kötelező főiskolára vagy egyetemre járni, de ha megengeded én szeretnék, viszont ami igazságtalan, az igazságtalan, ezt nem lehet relativizálni. Szívesen végiggondolok kérdéseket, de ha az fontosabb, hogy odaírtam e az esszék végére a karakterek számát, vagy a lap aljára az oldalszámot, mint a tartalom, akkor nincs értelme ennek a tárgynak!

2013. jan. 10. 20:23
 9/11 A kérdező kommentje:

De le is írom, mire gondolok konkrétan, ha egyáltalán még figyeli valaki ezt a topicot....

Mondjuk egy kérdés a portfólióhoz: Kérdezze meg bázisintézményének alkalmazottait, milyen motivációs tényezők befolyásolják őket a munkavégzésük intenzitásának megválasztásában, legyen mondjuk 10 ilyen tényező. Elemezze a válaszokat!

Fogalmazza meg, milyen területen helyezkedne el szívesen, miután elvégezte a főiskolát, és azt az utat, mely oda vezetheti Önt.


Két értelmes kérdés, aminek hasznát lehet venni a VALÓ ÉLETBEN,

2013. jan. 10. 20:32
 10/11 A kérdező kommentje:
(Mellesleg nem indiszkrét.)
2013. jan. 10. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!