Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kötelező pénzt használni az...

Kötelező pénzt használni az aláíró országoknak?

Figyelt kérdés

Kötelező pénzt használni az aláíró országoknak?


Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata 23/3:

Mindenkinek, aki dolgozik, olyan méltányos és kielégítő fizetéshez van joga, amely számára és családja számára az emberi méltóságnak megfelelő létet biztosít és amelyet megfelelő esetben a szociális védelem összes egyéb eszközei egészítenek ki.


És ha nem fizetést kap, csak szállást és ételt meg minden egyebet?



2013. jan. 8. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező. Nem muszáj pénznek hívni, de a lényeg az, hogy ő, a szabad akaratából dönthesse el, hogy mit mire költ el. Tudod, valakinek több étel kell, másnak meg nagyobb ház.
2013. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, de erre nincs a pénzhez képest közel sem olyan jó megoldás.


Az embereknek számtalan, személyenkén különböző költségeik vannak, ezzel mind csak az ember maga tud foglalkozni. Az állam még az olyan alapvetőnek érzett szolgáltatásokat sem mindig tudja kielégítően ellátni, mint az oktatás, közbiztonság, egészségügy. Hát még mindent, amiből egy ember (méltányos) élete áll.

2013. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha kommunizmust akarnának valahol bevezetni, akkor az a Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata miatt nem lenne lehetséges?
2013. jan. 10. 14:21
 4/4 A kérdező kommentje:

MEGVAN. __RÁJÖTTEM:

"szabad akaratából dönthesse el, hogy mit mire költ el."


Van újraelosztás, Mo: ~50%, Lengyel: ~45% stb.

Ez a rész talán nem is pénz.


Tehát a 100%-os újraelostás tiltott.

A rabszolgatarás például 100% újraelostásos a rabszolgák szempontjából.

2013. jan. 14. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!