Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A technikai fejlődés bizonyos...

A technikai fejlődés bizonyos időn belül teljesen eltüntetheti a fizikai munkát az emberek életéből? Mi lesz utána a társadalommal?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ez talán a Nyugati országokban és a fejlett ázsiai országokban lesz jellemző.Hogy mi lesz?Nagyon sok beteg ember fog élni,az orvosok meg alig bírják,majd korrigálni a betegeket robot technologiával vagy génmódosítással.

De egy is valamilyen úton módon a nyugati civilizáció el fog bukni.

2012. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a távoli jövőbe gondolunk (ez nálam néhány évtized), akkor a legtöbb fizikai munka már helyettesíthető lesz gépekkel. Gépészmérnök a szakmám, automatizálással foglakozom, és sokat szoktam ezen a témán gondolkodni a szabadidőmben.

Ennek vannak előnyei és hátrányai, és még sok tudós csak tippelgeti, hogy milyen hatása lehet az emberi kapcsolatokra egy szuperautomatizált világnak.

Hátrányos olyan szempontból lehet, hogy az emiatt megszűnő munkahelyek csak társadalmi különbségeket generálják majd, még egy szűk réteg markában lesz minden erőforrás (sajnos egyébként jelenleg nagyon errefelé halad a világ). Megjelennének a modern kori ludditák, stb...

Van egy kis hazai aktuálpolitikai vonatkozása is az egésznek, én pl. abszolút nem értem, hogy a kormány ilyen formában miért kergeti a teljes foglalkoztatottság "délibábját". A legnagyobb munkaerőt felszívó gyáripar a szocializmusban tudta biztosítani a bűvösen hangzó teljes foglalkoztatottságot, azonban ilyen technikai fejlődés mellett ez már csak történelem. És akkor ugye a mezőgazdaság automatizálását meg nem kell bemutatni (persze itt most nem a harmadik világbeli országokra gondolok).

A másik, sokkal derűsebb forgatókönyv, hogy mindenki a Földön együtt élvezi majd a technika vívmányait, hihetetlen sok szabadidővel, országhatárok közé zárt érdekek nélkül. Persze ez csak egy óriási álom jelenleg. Itt az első kulcslépés véleményem szerint a fosszilis energiahordozóktól való megszabadulás lenne. Ennek is figyelmeztetnek a veszélyeire néhányan, kialakulna egy lusta, semmitevő társadalom. Bár én ettől kevésbé tartok.

Ha teljesen körül szeretném járni a témát a saját szemszügemből, akkor most itt 3 napig gépelhetnék folyamatosan, remélem azért gondolatébresztőnek jó volt :-)!

2012. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok beteg ember fog élni,az orvosok meg alig bírják,majd korrigálni a betegeket robot technologiával vagy génmódosítással."


Ha saját magamból indulok ki, akkor nem igazán. Most a semmittevés által előidézett civilizációs betegségekre gondolsz?

Én szabadidőmben úszni, futni, biciklizni járok, nem a fotelban süppedek. Szerintem hatalmas tömegek sportolnának, ha egy kis hasznos propaganda ezt terjesztené.

2012. szept. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen ,arra gondolok.Sőt már vannak is (gerincferdülés,lúdtalp ,és más lábjelegű problémák).És valamint a fény és zaj ártalmak is létezzenek látás és hallás sérülés,ami a nagy technikai fejlődés mellékhatásai.

Én szerintem ,nem igazán fogja érdekelni a társadalmat a sport,jó példa erre USA ahol nagy arányban fordul elő túlsúlyosság ,nem beszélve arról,hogy már Kínában is az utóbbi időkben ,az elhízottság.Szóval egyátalán nem lesz egészségesebb a civilizációnk.

2012. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nem tudom.

Szerintem mindig is lesz olyan munka, amit az embernek kell elvégeznie. Pölö én nem igazán örülnék egy robot által készített Herendi Porcelán készletnek. Abban benne van a munka.

Amúgy érdekes felvetés a civilizációs betegségek témája is, de szerintem is a propaganda a megoldás. Ha nem arra hívnak, hogy "gyere a villába, kefélj, meztelenkedj, cigizz, piálj, és legyél egy aljas sunyi szemét" hanem mondjuk arra, hogy "gyere a grundra, és játsszál a barátaiddal" sokkal jobb lenne a felfogás. Szerintem.

G.

2012. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sztem igen is jó a technikai fejlődés, kár leszólni azért, mert az ember még nem elég érett arra, hogy használja. Sztem pl.: azok a bányászok akik napi 6-8 órát kalapálnak a több tíz méteres mélységekben és szívják befele a mindenféle mérgező sz*rt amitől az élettartama a felére rövidül az örülne neki ha helyette ezt egy gép csinálná és neki mondjuk csak annyi lenne a feladata, hogy egy klimatizált szobából kellene csak a vezérlőpanelt irányítani. Ha az embernek nem mindig pénz ha nem maga az ember lenne a fontos akkor igen is jól járna az emberiség a technikai fejlődéssel, de sajnos egy rohadt kapzsi világban élünk ahol csak azért vannak hatalmas fejlesztések, mert azt jól megfizetik nem azért mert az könnyebbé teszi az emberek életét. Pl.: most is vannak már olyan technológiák amiket még az emberiség nem ismer csak a nagyobb cégek, mert nem tudná senki sem megfizetni azokat. Az ember a hibás nem a technika!!!!
2012. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nézzétek meg. Lehet, hogy ez.

2012. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ArchLord válasza:
Én örülnék neki, ha végre a gépek dolgoznának az emberek helyett :D
2012. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!