Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Véleményetek szerint miért...

Véleményetek szerint miért állandóan felmerülő probléma a történelem során, hogy milliók engedelmeskednek egyetlen embernek?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekes jelenség, mikor például egy diktátor 100 millió embert tart rettegésben, és mindenki tudja, hogy a hadserege mondjuk kitesz 100 ezer embert, akkor is 100 ember jut egy katonára. Ha az egész ország népe lerohanja, simán meg lehet dönteni.

Ugyanez igaz a mai világ politikusaira. Mindenki utálja akik hatalmon vannak itt 30 éve, de csak zsörtölődünk. Mit tudna tenni egy Orbán Viktor, ha 5 millió ember felállna, és azt mondaná, h nincs tovább?

Aztán ott voltak a koncentrációs táborok. 2-300 ezer embert őrzött mondjuk 1000 katona. És nem tettek semmit, hagyták magukat, tűrtek, nem lázadtak fel. Pedig száz százalékos sikerrel megdöntötték volna a táborokat, magát Hitlert is.

Mit gondolotok, hogy tudják emberekkel így elhitetni, hogy semmit nem érnek, és semmi értelme a létezésüknek? Miért olyan a nép, az elnyomott réteg, hogy nem hiszi el: sok lúd disznót győz? A diktátorok, a mocsok politikusok csak a népre támaszkodva tudnak nyomogatni. Az az egyetlen erejük. És ezt nem fogja fel senki...

Ahhoz, h alapja legyen, nekünk kell négykézláb tatanunk a hátunkon. És megtesszük, ahogy sok másik orszgban, és a történelem is ezt igazolja...


2012. júl. 8. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek nem képesek olyan mértékű összefogásra, hogy elegen legyenek a hatalom megdöntéséhez. Aztán az embereknek nincsenek megfelelő fegyvereik a hatalom megdöntéséhez. Az is játszhat, hogy sokszor a rettegésben tartott emberek túl buták ahhoz, hogy eltervezzenek egy hatalomátvételt.

Egyszerű példa: Ha a diktátor egy lázadás után kivégeztet 100.000 embert, akkor a maradék majdnem 100 millió arra fog gondolni, hogy "Jaj, még most is 100-szoros túlerőben vagyunk!"? Nem. Arra fog gondolni, hogy "Jaj, mi lesz a családommal, jaj a szomszédot is legyilkolták, pedig csak rosszat szólt, jaj ez, jaj az." Erre alapoz a megfélemlítés.

A magyar ember pedig tipikusan csak leszólni tud, tenni már nem akar.

A koncentrációs táborokban a fegyverek és a megfélemlítés volt a hatalom eszköze. Volt, hogy csak szórakozásból lőttek le fogvatartottakat, hogy lássa a többi, hogy ez vár rájuk, ha rossz dolgot próbálnak. A fegyverekről meg kell mondani valamit? Egy német katona a géppuskájával halomra tud lőni 10 embert kényelmesen egy tárral. Ha elbarikádozza magát egy kerítés mögé, akkor addig lövöldözheti a lázadókat, amíg el nem fogynak. Vagy a lázadók, vagy a lőszer. És lőszer ott azért volt bőven...

A magyar helyzet érdekes. Itt (most lehet majd lepontozni) rengetek a birka ember. Tényleg brutálisan sokan vannak, akik elhiszik "királyunk" f*sságait. És vígan hallgatják, hogy milyen jó nekünk, de az nem számít, hogy a nyugdíj, gyógyszer arány csak romlik, a fiatalok mennek el, ahogy tehetik (megjegyzem jól teszik), a dolgozó nép bele ki van hajtva, egy normális ellenzék sincs (erre mondta valaki, hogy impotens az ellenzék. Találó példa), és még sorolhatnám.

Na, ezért engedelmeskednek szerintem milliók egy embernek.

G.

2012. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Geniuseus-nak igaza van, ám a kérdezőnek is. Láttuk már a történelem során elégszer, hogy egy nép, csoport, stb. harcolt -és nyert- a szabadságáért. Persze, nagyon nehéz összefogni, főként egy megnyomorított, mesterségesen szétzilált, megbutított népet. És igen: ha egy nemzet elhiszi, hogy esélytelen, akkor feltétlenül elbukik. Ezért kell őrizni nyelvünket, kultúránkat, szokásainkat, hagyományainkat, mert az a nép, amelynek a múltját elveszik, esélytelen a jövőre nézve. Automatikusan "szolga", marad, bárminek nevezik is! Egy egészséges, nem gyűlölködő nemzeti öntudattal szabadok lehetünk, de ez is jó sok küzdelmet igényel!
2012. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem már egy felelősségteljes, jóérzésű, "jó ember és jó szakértő" diktátor is megfelelne. Hiszen a diktatúra nem mindig rossz, és diktátort népfelkiáltással is lehet választani. Persze ezekre igazán nem sok példát találnék...
2012. júl. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Lacii, ezen már én is gondolkoztam. sokszor jobb, mint ez a káosz. akkor legalább egy irány lenne, nem össze-visszaság.
2012. júl. 9. 08:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!