Szerintetek a magyarok, honnan erednek és kik valójában?

Figyelt kérdés

Teljesen meg vagyok zavarodva, mert állítólag 895-ben volt.

Akkor mégis, hogy a fenébe találtak több ezer éves Székely-Magyar Rovásírás emlékeket a volt ország különböző részein.

Köztük volt 4ezer éves, 7500 éves és eddig legidősebb 16-20 ezer évre tehető írásos emlék.

Miért mondják, hogy pogány múltunk van és, hogy többistenhitünk volt? Amikor a 16-20ezer évre tehető faragott bot végen az alábbi olvasható: Egy az Isten.

Ilyenkor sírjak vagy nevessek? Vagy ép ott vannak a boszniai Nap piramisok, a világ legnagyobb piramisai és szintén több ezer évesek, szintén rovásírással a belsejében.

és 3 fenn maradt törvényünk is olyan primitív lenne?

1. Fának ágát ne törd le, oktalanul.

2. Ne ölj állatot, oktalanul.

3. Ellenséged sem bántsd, oktalanul.

Ha egy nép, ilyen törvényeket rendszeresít, akkor kérdem én, miért primitív?

A válaszokat előre is köszönöm.

Kérem olyan ne írjon, aki csak hülyézni akar, meg hasonlók(mindenkinek meg vannak a nézetei a származását illetően, mindenki válaszát szívesen olvasom)



2012. jún. 16. 22:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
02:22-vel és 13:07-tel értek egyet. Ha arról a magyarságról kérdezel, akik anno megérkeztek a Kárpát-medencébe, én a belső-ázsiai eredet mellett teszem le a voksomat. (Bár "keveredés" már akkor is jelen volt.)
2012. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Meglehetősen jól dokumentált mintegy 5-600 éves vándorlásunk (sok különféle népnél fennmaradt emlékek és írások, hangzási zenei hasonlóságok kulturális azonosságok). Az akkori szokásokat is figyelembe véve eléggé természetes a keveredés mindazon népekkel, amelyek környékén tartózkodtunk.

Ennek alapján nincs több ezer éves rovásírásos emlék a Pannon medencében (persze, mint egyesek állítják, mi alapítottuk Babilóniát, Mezopotámiát mi virágoztattuk fel, az Istar kapun magyar rovásírás található, és további ostobaságok időnként terjednek). Van viszont közép ázsiai eredet, sok keveredés kazárokkal, bolgárokkal, türkökkel és másokkal. Van több ütemben érkezés a Pannon medencébe, van sok kapcsolat a bajorokkal, és a mai Ausztria területének főuraival, volt sok betelepítés sokféle néppel. Voltak természetisteneink, amit inkább pogányságnak nevez a kereszténység, és volt hosszú véres áttérés a pogányságból a kereszténységbe.

A boszniai piramisokról egyelőre nem tudták eldönteni, hogy természetes, vagy mesterséges eredetű-e. Rovásírást meg minden élelmes, feltűnésre vágyó ember "találhat", ahol, csak akar. Amint hitelt érdemlően dokumentálja az eredetet, el is hisszük neki.

2012. jún. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Szabó Joe válasza:
34%
A magyaroknak több ezer év a történelme (persze azért 20 ezer év szerintem sincs) nem a (honfoglalással) kezdődik ami tulajdon képpen nem honfoglalás hanem inkább vissza térés a kárpát medencébe. Akiket hunokként ismert meg Európa azok is a magyarok voltak.igaz egy idő után el tüntek vissza tértek ázsiába.895-ben vissza jöttek a kárpát medencébe,ezt nevezzük mi honfoglalásnak.A pogányság egy igen érdekes kérdés a számomra.Mert ugye a kereszténység egy isten hitű,mert a többi isteni képességekkel rendelkezőket szenteknek,boldogoknag stb-nek nevezzük. Ha a pogányság is csak a főistent nevezné istennek a többit pedig mondjuk szentnek akkor a pogányság mi lenne? A boszniai piramisok valóban mesterséges építmények,ezt már több ásatás is bizonyította. A tudomány nem foglalkozik ezzel mert fenekestől forgatná föl a történelmet.Ez is olyan mint Pl. a holt tengeri tekercsek,(amit ahogy megtaláltak el is tünt) vagy a vatikáni titkos könyvtár amit soha nem szabad megnyitni a közvéleménynek.A törvények amit felsoroltál mind amellet,hogy van értelmük ezenkívül még azt bizonyítják,hogy ázsiai eredetűek vagyunk.Mert ezek az ázsiai szerzetes rendeknél alaptétel. És végezetül a primitív szó csak a buta ember fegyvere,akkor használja amikkor nem tud mit kitalálni,hogy lealázzon vagy lemészároljon embercsoportokat.Amirikában primitivnek titulálták az őslakosokat (akiket csak tévedésből hivtak indiánoknak) pedig nem ők akarták elfoglalni az európaiak földjeit,és nem ők akarták lemészárolni az európaiakat, ők csak védték értékeiket. Vagy rabszolgaság és sorolhatám de minek.A civilizátlnak mondott ember csak a fegyverzetben tudutt felülmúlni primitivnek nevezett embertársán, az összes többi emberi tulajdonsága sajnos az állatok szintjét sem üti meg.
2012. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A tegnapi 2.22-es válaszoló vagyok, gondolom negatív rekordot fog dönteni a népszerűségem, de mindegy, azért leírom:


Aki jóval a honfoglalás előttre rak olyan "bizonyítékokat" amelyek szerite a magyar kultúrát bizonyítják az egyszerűen rossz témakörben keresi a kérdésére a választ, mert a tudományos élet -és ez a fórumrész is- azt fogadja el ténynek, amit publikálnak szaklapokban a tudományos életben elfogadott, művelt emberek és nem azt amit a magyar nemzetben hoznak le cikként öjelölt régészek, olyan radiokarbon kormeghatározással, ahol oda se írják, hogy hol végezték el.


Ennyi erővel azt is ki lehetne jelenteni, hogy a spanyol viaszt is a magyarok szarták ki, amikor elhagyták atlantiszt, de a sunyi spanyolok ellopták az ötletet.


Illetve nem tudom, hogy ki látta azt az állítólagos rovásírás emlékként szolgáló tehenet... De amit én láttam belőle az össz annyi, hogy azonos formájú háztető szerű vonalakkal van díszítve és ennyi. Nincs semmi komoly monandója a dolognak. Persze sok dolgot bele lehet magyarázni amitől izgalmasabb lesz a dolog és elmondhatjuk, hogy a magyar kultúra milyen nagy.

2012. jún. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Magyarán, abban értünk egyet, hogy nem értünk egyet.

Meg abban, hogy bizonytalan a múltunk, jelenünk és jövőnk.

Legalábbis ezt veszem ki, a beérkezett válaszokból.

2012. jún. 19. 20:02
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem bizonytalan a történelmünk, sem a jelenünk, sem a jövőnk. Mindössze akad néhány ember, aki önös érdekből olyan dolgokat állít be tényeknek, amelyeket az értelmes emberek döntő többsége nem fogad el. Vannak viszont elég sokan, akik elhisznek ilyen meséket. Ezért úgy tűnik, mintha zavaros volna a múlt. Nem a múlt zavaros, hanem elég sok mai ember gondolatai, ahhoz elég sok, hogy feltűnjön.


Ebben a kérdésben akkor lehetne tisztán látni, ha sorra vennénk a konkrét állításokat, mindenki nyíltan feltárná a forrásait, módszereit, azokat ellenőrizhetné bárki, és ha nem sikerül megcáfolni, emiatt igaznak fogadjuk el mindaddig, míg valaki mégis meg nem cáfolja. Ha ebben megegyeznénk, sok félreértés eltűnne. De a hazugságnak nem érdeke a tisztánlátás, sokkal inkább minél több ember megtévesztése. Ennek is kidolgozott módszertana van.

2012. jún. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 mustafa33 ***** válasza:
Szőr B. Nem kell a sok marhaságot bevenni, nem is lehet, de azért az hogy "bőrvértben és faíjjal" végigportyáztuk Európát az akkor az ő szégyenük. Mert az angol longbow damaszkuszi acélból volt? Tudom egyesek szeretnek annyira hülyének látni, hogy mindent a szlávoktól tanultunk. A szlávok szerint a mezőgazdaságot is, az építészetet is, a beszédet is, hiszen Knyiezsa szerint minden második szavunk szlovák. Na azért ez is röhej nem csak a 20 ezer év. Mert igaz, az istálós állattartásal kapcsolatos dolgokat itt tanultuk, de a taligás ekét is mi hoztuk el a szlávoknak és a fémmegmunkálás is színvonalas volt. A nép származása meg tájegységként is változó. Vajon a szlovákokban és a bajorokban miért van olyan sok ázsiai marker? Szóval azért azt se higgyük hogy magyarságot Jókai álmodta meg egy regényben. Vagy hogy csak a jobbikosok találták ki hogy vagyunk.
2012. jún. 24. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 thorodinson ***** válasza:

A szaruíj megnevezés nem pontos, mert az íjaink fa, szaru és ínak felhasználásával készültek.

Kedves kérdező el kell hogy keserítselek, de az első biztosan székely-magyar rovásírásnak nevezhető felirat először a XV. század környékére datálható, de már előtte is volt a magyaroknak valamiféle rovásírása, ami elképzelhető, hogy valamelyik sztyeppei (vagy steppei ahogy neked jobban tetszik) török nép írásának a magunk nyelvére való formálása volt. Ennek az írásrendszernek a létére utal egy íjmerevítő csontlemez, ami Homokmégy-Halmon került elő. Biztos olvasata nincs, mert egy új írás megfejtéséhez egy hosszabb, lehetőleg több nyelvű felirat szükséges.

Azok a több ezer éves emlékek, amiről beszélsz a neolitikumból származnak, például a tatárlakai korong, ami utalhat arra, hogy a Vinca kultúra használta valamiféle jelrendszert, ami az írás hasonló természete (vésték, karcolták) hasonlít a több ezer évvel későbbi székely-magyar ABC-re.

A hitvilággal még nehezebb a dolgunk.Volt egy alapréteg, amire minden vallás hathatott, amivel kapcsolatba kerültünk. Így feltételezhető a magyarok kereszténység előtti hitében zsidó, keresztény és mohamedán motívum is, ami beleépült a sztyeppei népek hitébe, az ún. tengrizmusba (ami a sámánizmus legfejlettebb megnyilvánulási fajtája volt).


Egy régész hallgató válasza volt ez.

2012. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 vilag válasza:

Kész röhej, hogy 16 ezer éve létező nép még a fémmegmunkálás fejlett szintjére se jutott el, hiszen egyszerű bőrpáncéllal és faíjjal harcoltunk a nyugat ellen... Hát, ez egy ilyen ősi néptől eléggé siralmas eredmény...



Ez hülyeség. Mármint a fémmegmunkálás része. De nem azért voltak csak bőrpáncéljaik, mert nem ismerték a fém páncélt, hanem mert elsősorban a gyorsaságra építettek.


Amúgy egyetértek a többivel.

2012. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!