Egy (igazi) pisztolyból kilőtt 9 mm-es töltény kb. mekkora távolságban ér földet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy gyakorlatban sok dolog befolyásolja, de elméleti síkon érdekel.


Milyen távolságban ér földet, ha a talajhoz viszonyítva:

-párhuzamosan lőjjük ki?

-ha 45°-ban lőjjük ki?

-ha 90° -ban lőjjük ki?


¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤


Hány darab 3 mm vastag üveglapon képes áthatolni, ha minden egyes üveglap között 2 cm távolság van?

Több vagy kevesebb üveglapon képes áthatolni, ha ezek között a 3 mm vastag üveglapok között a távolság 0 mm, azaz összeérnek?


Segítene valaki, aki jártas a lőszerek terén, vagy a fizikában?


Milyen információk szükségesek ahhoz, hogy ki tudjam számolni a fent leírtakat? Gondolok itt az üveg sűrűségére, a lőszer erejére.


Kérem valaki segítsen nekem megtalálni a kérdéseimre a választ!


Nagyon köszönöm előre is!



2012. márc. 20. 17:50
 1/6 A kérdező kommentje:

BOCSÁNAT!


A 90 fokban való kilövéskor, természetesen nem a távolság érdekel, hanem az, hogy milyen magasra emelkedik.

2012. márc. 20. 19:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom,de mikor katonavoltam,a pszh fedélzeti géppuskája(14mm) 1500m röl átütött egy 15cm es acéllapot.
2012. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:

Először is: lövedék és nem töltény :)


Másodszor, ezt így nehéz megmondani. Pl a csőhossztól is nagyban függ és a lőszertől is. Plusz közegellenállás, szél, a lövész magassága (vízszintes lövés esetén), stb stb.


Az üveglapos dolog még bonyolultabb, az ilyesmit mérni szokás, nem számolni.


Guglizhatsz esetleg az ügyben, az amcsik szoktak ilyesmikkel játszani.


Célballisztikának hívják azt a tudományt, ami ezzel foglalkozik.

2012. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

oké, akkor lövedék. bocsi, :)


nehezen lehet találni erről valamit is.


ezt a szót még nem hallottam, hogy célballisztika, most megpróbálok ezzel keresni valamit. Köszi


Az első válaszolónak is köszönöm!

2012. márc. 23. 16:47
 5/6 kovpet ***** válasza:

"nehezen lehet találni erről valamit is."


Csodálod? Az országban hány lőfegyver van? Mint az USÁ-ban egy nagyobb faluban :)


Gugliztam neked, de nem találtam én sem sokat, bár nem is tudom az angol szakkifejezéseket és csak 5 percet szántam rá. Javaslom, ha érdekel a dolog, akkor a 9mm.hu-n kérdezz rá, ott biztos mondanak majd okosat.


Egyébként hadd kérdezzem meg: miért akarod tudni? :) Csak kíváncsiság :)


Vagy guglizz: "9mm luger range" (vagy 9x19, 9mm parabellum effective range) lehet kiindulópont. Magyarul nem hiszem, hogy lesz eredmény.

2012. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

magyarul tényleg nincs eredmény...


Egyszer régen felmerültek bennem ezek a kérdések, azóta már többször elgondolkodtam rajta, de csak saját magam gondoltam végig az egészet, és nem néztem utána sehol. Eddig. Amúgy csak kiváncsiságból szeretném megtudni.

2012. márc. 24. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!