Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Őszintén; szerintetek mi a...

Őszintén; szerintetek mi a lét értelme?

Figyelt kérdés

Igen kicsit depressziós vagyok, mert nincs akaraterőm lefogyni, mert nem merek megtenni dolgokat amikre régóta vágyok, és igen, mert reménytelenül szerelmes vagyok.


Szerintetek mi az élet értelme? Bulizzuk szét az agyunk, éljünk a mának, vagy egész életünkben éljünk visszahúzódottan, de sokat tanulva, vagy mi a helyes?


2012. márc. 3. 22:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
70%, amit te mondasz, az egy nézőpont, dawkins meg a többi evolúciómániás ember nézőpontja, de ez a túlélőgépezés gyakorlatilag olyan, mintha azt állítanám, hogy a pénzérme célja az, hogy az esetek felében az egyik, az esetek másik felében pedig a másik oldalára essen.
2012. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

13:15


Dawkins és a többi materialista tudja, hogy a természetben nincsenek célok.


A 70%-os hozzászóló nem Dawkins-követő, hanem olyan ember (gyakori jelenség), aki kvázivallást csinál a materializmusból. Nem materialista, csak azt hiszi magáról, hogy az.

2012. márc. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

42!


De ezt te nem értheted!


Csak a fizikusok.

2012. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A világ legbölcsebb embere szerint, az élet a NAP ALATT,(aza csak a földi élet, módfelett hiábavaló!


Azaz értelmetlen. Igazi végső célra gondoltál, gondolom én, a kérdésedben.


Rengeteg felsorolt dolog, szeretet, szerelem, gyerekek, jó érzések igencsak részcélok!



Ideig-óráig valók.


Én már gyerekkoromban sokáig akartam élni, de belegondoltam, ha az után is elmúlás jönne, mi a fenének is élnék sokáig, akár száz évekig?!

Már gyerekként olyan házat terveztem, ahol U alakban több lakrész ölel körbe egy nagy medencés aulát, hogy több tudóst összegyűjtök, és a pincébe laborokat terveztem, mert már a nyolcvanas években, tizenévesként hallottam, hogy valószínű meg lehetne találni azt a gént, ami letiltja a szervezet regenerálódását. Sok szervünk, bőr, belső szervek cserélődnek, most kezdtem újra a Dr Hause-t, ott valami ilyesmi rémlik, hogy máj, vese vagy ilyenek 2-3 évente full lecserélődnek. Szóval, már rég volt ilyen feltevés, és én ennek akartam szentelni az életemet, hogy ezt kutatom, hisz egyedül ez éri meg.

De rossz volt belegondolni abba, hogy hiába élnék 200 évig, ha azután is teljes elmúlás jön, sötétség, tudattalanság...


Tudomány, sci-fi, minden érdekelt, ami logikus, értelmes, sok örömöt adott az igazság kutatása, megértése. Világegyetem keletkezés, kozmológia... De egyben erősítette a sötét elmúlás soká, vagy hamarosan elkövetkeztétől való félelmet, érelmetlenség érzést.


Katonaként bibliával vonultam be, de nem Isten miatt, hanem mert érdekeltek az UFO-k, és Daniken írta, hogy leszáltak a Hórebre stb. Na mondom, elolvasom én ezt, hogy mi is volt pontosan. Ledöbbentett, megfogott. És pár levitációs, okkult tapasztalatból következő halálfélelmemet is azonnal elpárologtatta a hit. Pedg megtapasztaltam, hogy ujjheggyel egy 85 kilós embert emelgettünk. Katonaságnál el is terjesztettem megtérésem előtt még, mindenki ezt csinálta. De az, hogy van egy örökkévaló, és mindenki mást is öröklétre teremtett. Csak ugye a lázadás, az egó, az ÉN belesz.rt a levesbe.

Salamonhoz visszatérve, az ÉG alatt ,a földön, nincs IGAZI értelme az életnek, az ember áltatja magát ideiglenes részcélok elérésével, kis-nagy örömökkel, de a végcélt elvéti. Az Örökkévaló megismerését.Aki volt, van és lesz, mindig, az idő "felett" létezik, körbefogja az idő teljességét, benne, és általa van minden.

Olvasd a Példabeszédeket, sok bölcsesség van benne. Az örökkéveló megtalálta az élete értelmét a teremtésben, a Fiában, aki szintén tökéletes, mert Ő meg az adásban találta meg, mások megmentésében, meggyógyításában, mások életének értelmet adásában.

Ő Jézus.

Az út, az Élet, és Ő az Igazság is, akire, amire mindenki vágyik igazából. Örök élet is, ami nélkül az emberek életének totálisan nincs hosszútávú értelme! Mint feljebb fejtegettem. Ja, és hogy a tudományba merülésből (amit máig nagyon szeretek, és olvasok, figyelem a kutatásokat) hogy miért "buggyantam" meg?

Mert valóságosan találkoztam vele, mert sokkal stabilab valóság, mint egy proton... ( :) ) (Proton bomlása csak feltételezés, ha bomlik is, mármint magától, 10 a harmincadiko, meg hatvanadikon éveket feltételeznek neki...) szóval mindennél stabilabb valóság, megtapasztalható. Isten nem ember, hogy hazudjon. Ez sokatmondó mondat nem? emberről is, Istenről is! Érdemes kutatni, keresni, mert megtalálható. Rengeteg példabeszédet mondott Jézus az atyáról, mennyire drága kincs a megtalálása, mennyi mindent eladnak, feláldoznak emberek, hogy rátaláljanak, mennyi mindent felcserélnének, a megismeréséért. De igazából csak az előítéleteket, az elmében mások hitetlensége által felépített falakat, saját csökönyösséget kell beáldozni, és örökké tartó kincset kap az ember cserébe. Ennek megtalálása az élet értelme.

Ja, meg a 42.

2012. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nos, fontos, hogy felteszed ezt a kérdést: vagyis megértél arra, hogy válassz valami világnézetet. Van egy pár az emberi gondolkodás történetének tarsolyában, lehet választani: nihilizmus, hedonizmus, sztoicizmus, epikureizmus, kereszténység, buddhizmus, iszlám, kommunizmus, panteizmus... Mindegyik mond valamit arról, hogy miért vagyunk a világban, és hogyan kellene élnünk.
2012. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Majd megint jön valami okos és le kocsmafilozófiázza a mondandómat, de nem nagyon izgat. Pont Stephen Hawking mondta, hogy nemsokára elérhetjük a mesterséges genetika korát (amikor a saját génálományunkat is képesek leszünk manipulálni, bár kis mértékben már most is megy). Ebből kiindulva szerintem az élet értelme az ÉLET MAGA. Tehát minnél tovább megőrizni saját létünket, elérni a halhatatlanságot, meghódítani az univerzumot stb.. ;) Csak ez lehet az ÉLET ÉRTELME. Ezt még az a sok okos is beláthatja aki szerint a faj fentartás a cél. Miért? Azért mert semmi sem állandó még ez a naprendszer sem, egyszer a napunk is meghal, becsapódhat egy meteor stb.. Ezer dolog történhet ami kihalásba sodorja a fajunkat. Ezért van agyunk, ezért tudunk védekezni a vírusok, megfertőződések ellen is stb.. Mert tudjuk, hogy vannak, így védekezni is tudunk ellene...


A fajfentartás (k*rj amíg k*rhatsz) az kb egy állati szint, nem emberi :D Ezen túllépve van lehetőség az igazi fajfentartásra (sőt akár majd x év múlva új fajok létrehozására, régiek feltámasztására, kihalóban lévő fajok megmentésére stb..), legalábbis szerintem... de mindegy.

2012. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

Erre magadnak kell rájönnöd. A bölcsességet nem lehet csak úgy megtanítani valakinek. De, megjegyzem, az emberek 99,9%-nak rossz feltevései vannak ezzel kapcsolatban.


Ha be akarsz kerülni a 0,01%-ba akkor tanulj meg a tudományokból leszűrni a hasznos információkat, gondolkozz csak racionálisan, próbálj beleolvadni a környezetedbe, és fékezd meg az érzéseidet(még ha ez mérsékelten a szociális és párkapcsolati életedbe is kerül)


Tudatosság mindenek felett áll.

2012. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Reprodukció!
2012. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

14:01


"Tehát minnél tovább megőrizni saját létünket, elérni a halhatatlanságot, meghódítani az univerzumot stb."


Mindezt miért? Mi az értelme?

2012. márc. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Na ez az. Nem tekintve attól, hogy bármelyik pillanatban kipusztulhat az egész emberiség, minden ígyekezetével együtt. Nem tudom a pontos becslést de naponta vagy hetente ütköznek össze galaxisok, és óránként robbannak fel napok. Percenként vagy másodpercenként csapódnak be hatalmas meteoritok az élhető zónán belül lévő bolygókba. A FŐ értelemnek sérthetetlennek kéne lennie, nem olyan törékenynek mint az emberiség jövője.
2012. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!