Ha majd valaki olyan okos lesz, hogy mindent megért a világon, akkor ő lesz a világ?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 12:41
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Egyébként télleg túl sokat hallgattam DSL-t, de úgy gondolom, hogy az agy nem primitívebb, mint a világegyetem, mivel amaz képes tanulni.
2012. jan. 14. 10:17
 22/32 Szergely ***** válasza:

Az emberi agy véges mennyiségű tudás befogadására képes, ha valaki elkezdené megtanulni a nyelveket születésétől akkor sem lenne az összes nyelv anyanyelvi ismerője halála napján és ez tény.

A világ bonyolultabb mint egy gömb felszínén élő lények egyszerű kommunikációjának különböző módjai.

Ha majd lesz egy fejlettebb kognitív entitás jobb tároló egységgel, visszatérhetünk erre...

Mellesleg a kérdés logikátlan feltételezésen alapul (minden megismerhető a világban), emiatt a válasz rá: nem.

2012. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
Az Univerzum sem térben, sem időben nem végtelen. Már régen meghatározták az idejét (15 milliárd év) és a terjedelmét (24 milliárd fényév)is.
2012. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Utolsónak: magyarul megismerhető. Mindemellett elképzelhető, hogy egy két évszázadon belül lehetővé teszik az örök életet, és akkor már gyakorlatilag is megismerhető lesz a (a mai tudásunk szerinti méretekkel rendelkező) világegyetem.
2012. jan. 14. 22:10
 25/32 Szergely ***** válasza:

Úgy látszik nem értitek a lényeget,

A kérdező: az agy kapacitása véges = információ tárolás szempontjából is, és a kognitív képességei is. Ha tovább élsz akkor is felejtesz stb.

De a kérdés paradox hiszen az idő múlásával új események történnek és ezek megértése új számításokat követel, meg ha csak magyarul akkor már nem mindent ismersz, hiszen a nyelveket kihagytad --> pl. nem fogod megérteni az angol szóvicceket mert azok magyarul nem értelmesek,

ha pedig ezt valaki nem tartja fontosnak akkor rossz a kérdés, mert a mindenbe minden beletartozik természetesen (ha valaki meg arra gondol hogy ő megtanul angolul és probléma megoldva akkor mondhattam volna kínai, japán, német, orosz szóviccet is és máris meg van lőve --> a mindenbe minden beletartozik, minden ami volt és minden ami lesz)


18:56:

24 milliárd fényév és leesel a szélén mert ott a világ vége, ugye?

Amúgy meg ott vannak más dimenziók (feltételes módban),

(és olyan elméletet is hallottam már hogy egy idő után lelassul az anyag és visszazuhan egy pontba minden amely ezután felrobban és nagy bumm 2 :D, bár az elmélet része volt az is hogy már nem ez volt az első bumm, de ez csak teória ahogy a bumm is)

Egyszerűség kedvéért a pi végtelen és nem ismétlődik, szóval nem is kell végtelen multiverzum :P

Minden számjegy ismeretéhez végtelen tudás mennyiség kell.


Igazából nem értem miért tépem magam, úgysem értetek velem egyet.

2012. jan. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Mi" tudjuk és egyet is értünk, de vannak akik nem tudják mekkora a kombinációk lehetősége és azt is csak azért hiszik el, hogy megállapították a világegyetem korát, mert mondta valaki, ezért nem értenek egyet velünk, akik azt monduk, hogy a tojást a hosszú végén kell feltörni. Ők akkor is a tompa végével próbálkoznak. :-)


A világ már csak ilyen és ilyen is marad amíg gondolkodó lények lakják.

2012. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban, amikor mindent megértett, szükségszerű, hogy eltűnjön (nyom nélkül).
2012. jan. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Szergely ***** válasza:
miért lenne szükségszerű?
2012. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

Valószínűleg nem lehetséges mindent megérteni a világon, ráadásul ennek semmi köze a tudáshoz. Feltehetően Kim Peek volt a világ legokosabb embere, valószínűleg soha nem is lesz nála okosabb senki, de olyan alacsony volt az IQ-ja, hogy a cipőfűzőjét sem tudta bekötni és alig töredékét értette a tudásának. Ha pedig valaki képes lenne mindent megérteni, nem jelentené azt, hogy tud is mindent. Ha most ezt az ellentmondást feloldjuk és feltesszük, hogy tud mindent és ért is mindent, előkerül az, hogy ismernie kell a saját teste (nem szükségszerű az agy, hisz nem biztos hogy egy ilyen lény [nem lehet ember már] rendelkezik aggyal, valószínűleg egy annál jóval bonyolultabb felépítésű, talán nem is biológiai szerkezete van) pontos működését. De amint elér arra a szintre, hogy megért valamit, egy fokkal még bonyolultabbá válik. Ekkor egy újabb bonyolultsági fokot kell megértenie, tehát ismét bonyolultabb lesz egy kicsit. Mindez persze adott sémának megfelelően történik, a séma ismerete pedig lehetséges, de talán adott séma megértésével egy másik szerint kezd működni, az pedig megint egy új, még meg nem tanult és meg nem értett dolog. De mivel nem tudunk mindent, nem állíthatjuk bizonyossággal, hogy nem úgy történne-e, hogy minden egyes újabb tudás és megértés feltár valami újabb korábban ismeretlent, ezáltal a tanulás végtelen időt venne igénybe.

De ha feltesszük is, hogy lehetséges véges idő alatt megtudni és megérteni mindent, akkor sem válna ettől adott személy a világgá, hisz a világ ettől még tőle függetlenül létezne tovább. Sőt, ha tudna és értene mindent, talán bele is halna, hisz elképzelhetetlen szenvedést élhetnek át élőlények, ezt mindet tudni, ismerni az érzést, tudni meddig tart... a negatív dolgok mindig "uralkodnak" a pozitívak felett, szóval egy igen pszichopata, vagy nem emberi személyiség kellene hozzá. Embert feltéve vagy belerokkanna, vagy pusztításba kezdene (akár más emberek által kényszerítve) vagy abszolút jó (ezáltal hosszú távon nem életképes, mert hamar feláldozná magát) válna belőle. A valószínűség ebben a sorrendben csökken ezek között.

Persze elképzelhető, hogy létezik olyan tudás, amivel adott személy szimplán képes felemelkedni, mint a Csillagkapuban az Ősök, ebben az esetben is lehet tovább találgatni, de a filozofálgatásnak az a szintje életünk végéig folytatható lenne anélkül, hogy egyetlen egyszer is megismételnénk önmagunkat vagy bárki mást, aki szintén beszállt az eszmecserébe.

Mindenesetre nem válna a világgá.


Eleve nem lehet tudni, hogy a világ maga nem élőlény-e, hisz ha feltesszük, hogy vannak elméletek, miszerint minden általunk ismert létező egy a saját építőelemeihez hasonló építőelemhez van kapcsolva, utóbbiból pedig legalább annyi létezhet, mint a miénkből, akár egy teljesen másik világ részei is lehetünk, ahol mi csak egy alkotóelem alkotóelemei vagyunk. Ezt filozófiailag kiterjeszteni megint a végtelenségig lehet, tehát ilyen értelemben kéne egy abszolút felső szint, amit világnak hívhatunk, majd ott feltenni ugyanezt a kérdést. De mivel azt a felső szintet csak elméleti úton lehetne leírni, de abszolút eltérne egy esetlegesen létező szinttől, így nincsenek válaszok, csak ha a saját világunkat modellezzük, aminek meg értelme nincs. Bár az nem elképzelhetetlen, hogy az a bizonyos abszolút felső szint egy élőlény, ami ismeri és érti a saját működését, ezáltal mégis teljesülhet, hogy egy személy a világ ismerésével és megértésével egyben a világ maga is, de ekkor sem a megismerés és a megértés tette azzá, ami, illetve fel kell tételezni az előbbieket hozzá.

2012. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Egyet elfelejtettek! A központi tudás létezik. Túl sok minden van amit nem lehet csak úgy szavakban elmondani, tehát személyesen átadni tudást jobb lenne. Én a semmi vagyok, de a semmi a minden. Amikor valaki megérti a világ minden dolgát és használni is tudja a tudást, akkor képes lehet a világ fölé emelkedni. Nem muszáj tudni csak tudatalattiban tárolni a tömörített tudást. A test fizikai állandói fejleszthetőek! Akár méteres nagy fejünk is lehetne, de alig vannak emberek már akik tudnak valamicskét a világról. A megértés legtöbbször felelősségteljes döntés, de legtöbben nem vállalják ezt a felelősséget. Ha megértünk mindent akkor valószínű hasonló erőnk lesz mint egy X szintű démonnak, mint amelyik a bermudában vagy a sárkányháromszögben van. tudunk majd hatni a fizikai világra, és az eddig csak energia sziten létrehozott jelenségeket, fizikailag mint valami(Isten) tudnánk használni. A repülés is csak azért nem megy, mert nem hisszük el hogy képesek vagyunk rá. Mellesleg ha tudnánk mindent, akkor semmit sem tudnánk. tehát eltűnnénk és nem lennénk semmik, vagy mink lennénk a minden ami a semmi XD Ha valaki(mi) érti mesélje már el miről írok! :D
2012. jan. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!