Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelentenek az oroszlánok...

Mit jelentenek az oroszlánok az árpád-sávos zászlóban?

Figyelt kérdés

Remélem ide kell írni ezt a kérdést!!

Mintha valahol olvastam volna, de nem emlékszem, hogy hol!

Ha jól emlékszem akkor erényekre utalnak nem?

Pl.: Király erénye stb.

Előre is Köszi!


2011. okt. 19. 21:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen?

És akkor leírnád??

Én csak 15 vagyok, de nagyon furának találom, hogy akármit kérdezek a magyarokról mindig van egy homályos folt!!

Néha csak egy pici és lényegtelen valami máskor meg nem...

Elhiszem, hogy tényleg sok mindent az oroszoknak köszönhetünk, de azért csak nem mindent.(Remélem!)

2011. okt. 23. 15:54
 12/20 anonim válasza:
ez azért lehet, mert a magyarság kutatás csak néhány éve(rendszerváltás) kezdődött el igazán, de azért így is tudjuk, hogy nem 3000 évesek vagyunk, nem Urálból jöttünk, semmi közünk az ugorokhoz és nem voltunk pogányok.Oroszlánok pedig régi királyi jelképek.
2011. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Na egy másik oldali agymosott, csak ennek még szövegértési bajai is vannak. A címerkutató akiről beszéltem, a hármashalomról beszélt anno, az oroszlánokról nem kérdeztem, azzal csak párhuzamot vontam.
2011. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Kedves utolsó, tisztában vagyok azzal amit írtál, nem is írtam sehol, hogy az oroszlánokról kérdezted...
2011. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mégse írtál semmit a hármashalmok jelentéséről, pedig belengetted, hogy te milyen művelt vagy ebben a kérdésben is. Egyébként elméleteket ő is mondott, csak mindhez azt mondta, hogy nincsenek meggyőző bizonyítékok.
2011. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
mert nem az volt a kérdés, a stílusodból meg nem kérek
2011. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"mert nem az volt a kérdés"


Mert igazából fogalmad sincs, csak arcoskodsz.

2011. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

kettőskereszt a kat. egyházat szimbolizálja alatta a hármashalom az országot.tehát az ország vallását jelképezi az a részlet.

Ezt a harmatot is csak azért hintettem ide , hogy lásd a különbséget kettőnk között...

2011. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Csak úgy mondom, hogy ez egy nagy általánosítás, és korántsem válaszolja meg, hogy miért került bele a hármashalom abba a címerbe, ami azelőtt nem tartalmazta azt. Tehát mit jelent a hármashalom, továbbra se mondtad meg. Egy utólagos értelmezést mondtál rá, de pl III. Béla címerében még nyoma sincs:

[link]

Amikor én a fent említett címerkutatóval beszélgettem, akkor nem a te "harmatcseppedre" kerestem a választ, amire te oly büszke vagy, hanem arra, hogy ha sokáig jó volt a sima vörös alapon kettős kereszt, akkor ki, mikor, milyen megfontálsból gondolta azt kiegészíteni egy hármashalommal, mit ábrázol a hármas halom (három hegyet? három bársonypárnát?). Nem az a kérdés, hogy mit szimbolizál, hanem hogy mit ábárzol, miért pont azt választották az ország szimbólumául, valóban az ország szimbóluma volt-e eredetileg...


Szóval ideje lenne büszke arcod sutba tenni egy pillanatra, a nem-tudás alázatával szemlélni a világot, és a megfelelő kérdéseket feltenni.

2011. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Azt írtad, hogy nem tudta a JELENTÉSÉT.Az országot, a magyar földet jelenti.Kialakulása, ahogy említetted is hosszabb procedúra, amit nem tudok, vmelyik könyvben pedig olvastam már róla...
2011. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!