Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Közgazdászok: Time of patent...

Közgazdászok: Time of patent expiration VS. Patent length, mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Mi a különbség? Az első szerintem: a szabadalom lejárati ideje, második: a szabadalom... hossza?

[link]

Ezt letöltve a 4. oldalon van egy függvény, amit nem vagyok képes megérteni. Hogyhogy nem egyenes az arányosság a lejárati idő és a hossz között, ugyanazt jelentik, nem?


2011. júl. 31. 10:14
 1/1 anonim ***** válasza:

hát, én pszf-et végeztem és ott volt egy számviteltanár... elvileg könyvelő a kis drága... na ő pont az ilyenekre mondta, hogy ez azért van így mert csak....így kell megtanulni... ( egyáltalán nem tudott magyarázni...)...ezen nem tudom mit nem lehet érteni?...stb..


Én személy szerint azt ajánlanám, hogy közgazdasági EGYNYELVŰ angol szótárakban keresd ki ( irány a könyvtár, vagy van online-on is vag ylehet letölteni pdf-ként) ott általában elmagyarázzák a fogalmat. Előfordulhat hogy ez egy olyan kifejezés, ahol a magyarban egynek fordítják, de angolban van némi árnyalatnyi különbség...


Másrészről... angol nyelvű irományról van szó, szóval a fejemet tenném rá, hogy náluk más a jogszabály... így két különböző fogalommal jelölték, mert lehet előírta a jog... szóval böngész hozzá a külföldi jogszabályt (tudom ez hosszú meló de ha téged ennyire érdekel akkor ne minket csicskáztass :)


Harmadrészről elképzelhető az is hogy a kettő azért más, mert van várakozási idő (nm olvastam a cikket)...szóval lehet hogy lejár a szabadalom ideje (szabadalom lejárati ideje) + van rá pl 90 nap és ez együtt adja ki a szabadalom hosszát... gondolj csak a feltöltőkártyás telefonra... ott is van egy év érvényességi idő + 90 nap türelmi idő---

2011. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!