Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem működne a válság...

Miért nem működne a válság ellen az, ami egyszer már bejött?

Figyelt kérdés

1933-ban a nagyhatalmaknak sikerült felülkerekedniük a válságon, hol fegyverkezési programmal, hol gát- és csatornaépítéssel, vagy bármivel. Miért nem kerülnénk jobb helyzetbe, ha elkezdenénk autópályákat építeni vagy kijavítani az eddigiek hibáit?


(Nem értek ezekhez a dolgokhoz, csak érdekel, és gondoltam megkérdezem, hátha van itt valaki, aki ért is a gazdasághoz.)


2011. aug. 31. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mert nincs miből fizetni
2011. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a teljes bevételt költöttük el a Parlament új kivilágítására, tehát valamit csak lehetne kezdeni belőle.
2011. aug. 31. 16:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

más a gazdaság szerkezete.


akkor a nehézipar volt a gazdaság gerince. ennek lehetett állami megrendeléseket adni. pl. fegyverkezés, vasútépítés, útépítés stb. (egyébként tulajdonképpen hitelre, hiszen az állam önmaga nyomtatta a pénzt, amivel ezért fizetett)


manapság a gazdaság gerince a szolgáltatóipar és a kereskedelem. egyiknek sem tudsz állami megrendeléseket adni. nem fizethetsz mindenkinek egy ingyenes hajvágást.


azért pumpáltak pénzt a bankokba, mert semmi mást nem tudtak csinálni. abban reménykedtek, hogy ha kiegyenlítik a bankok veszteségeit, akkor azok képesek lesznek hitelt adni a sok kis vállalkozásnak és azok nem fognak becsődölni.

2011. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De kis mértékben nem tudna javítani a helyzeten? Elvégre még mindig "működik" a nehézipar. Bár gondolom akkor veszteséges lenne, és nem segítene annyit, mint amennyit elhasznál. (?)
2011. aug. 31. 17:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy most az egész nyugat el van adósodva. A te ötleted pedig növelné az adósságot. A példád azért sem jó, mert 29-33-ban túltermelési válság volt, nem pedig adósságválság.
2011. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kapitalizmus és a hitel úgy működik, hogy ma azért kap bárki is pénzt, mert ígéretet tesz, hogy a jövőben ennek megtermeli az ellenértékét. Azonban az államok mára elérték, hogy a Földnek kb. 100 évig kellene dolgoznia, hogy minden mai hitelt visszafizessen.


A hitelezők most jutottak el odáig, hogy azt mondják: nem bíznak a mostaninál jobban ebben a rendszerben. Nincsen több hitel. Nem gondolják úgy, hogy 101, majd 102, majd 103... stb. évre is el lehetne úgy adósodni bárkinek is, hogy vissza tudja fizetni ezt az adósságot.


A megoldás az lesz, hogy az emberek nagy részétől elveszik a pénzét (nagy részét). Különböző módokon: infláció, különadó, munkabér csökkentése, stb.


Amikor már elég pénzt elvettek mindenkitől, és a gazdaság mondjuk már csak 50 évre lesz eladósodva - akkor vége a válságnak és kezdődik minden elölről.


Ez azért megy nehezen, mert egyrészt nem lehet csak úgy bevallani (te beleegyeznél?) - másrészt pedig úgy kell megoldani, hogy az igazán gazdagok nagyon kevés pénzt veszítsenek, de inkább nyerjenek ezen a megoldáson.

2011. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor túltermelési válság volt, most hitelválság.

Attól, hogy gazdasági a válság, még nem ugyanaz a probléma.


Olyan, mintha azt mondanád: ha súly problémája van miért nem fogyókúrázik. Ja, hogy hízni szeretne, mert túl sovány?

2011. szept. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

a hitel is csak egy árucikk.


ebből a szempontból nincs különbség.

2011. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a hitel is csak egy árucikk.

ebből a szempontból nincs különbség."


A 30-as években túltermelés volt, és nem volt rá elég kereslet. Szerinted, most az a baj, hogy a hiteltermékekből túl sok, van és az emberek nem vesznek fel hiteleket?


Azt hiszem, neked fogalmad sincs a témáról!

2011. szept. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

vagy te nem vagy hajlandó átgondolni a dolgot.


az teljesen mindegy, hogy van egy raktárad, amiben (mondjuk) áll 100.000 kalapács, amit nem tudsz eladni, vagy van 100.000 adósod, aki nem fizeti a törlesztő részleteket. vagy továbbgondolva jelzálog hitel mentén, van 100.000 lakásod/házad, amit nem tudsz eladni.


a hitel egy olyan árucikk, aminél pénzért pénzt kapsz, csak többet, viszont időben eltolva.


alapvetően semmi különbség nincs.

az egyetlen különbség, hogy más a gazdaság szerkezete, ma már nem úgy néz ki, hogy egy-egy város egy/néhány nehézipari gyár köré épült, az emberek túlnyomó része abban dolgozik, így ha adsz (állami) megrendelést a gyáraknak, akkor az egész városka fellendül. meg a környezete is, hiszen a környékbeli települések meg mezőgazdasági terményekkel látják el a várost.

2011. szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!