Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A magyarok őstörténete:...

A magyarok őstörténete: honnan hova, mikor és meddig vándoroltunk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a google a barátom meg minden, és már sok cikket átolvastam, de mindegyik különbözőképpen írja le a dolgokat!
2011. jún. 27. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig itt is különféle válaszokat fognak adni!

Térj vissza a forrásokhoz, mint Képes Krónika, Tarih-i Üngürüsz s a régi egyházi krónikák!

"honnan hova, mikor és meddig vándoroltunk?"- mint minden nép, Mezopotámiából jöttünk, több szakaszban, több útvonalon, ezért aztán több idópont van és több útvonal.

2011. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Kínai unokatestvérem azt mondta, hogy Ő úgy tanulta, hogy mi a Magyarok, -xiongnu név kínaiul, Magyarország meg xiong yá lí- ott voltunk közép-ázsiába, majd mint a mongolok, északra mentünk, (így lettek a hanysi és a manti nyelvek/népek is, közvetlen Magyar rokonok, dr. Lukács Béla mondta egyik előadásán) majd eljöttünk nyugatra.


Több ezer év. nem kettő, kb öt. Vagy ilyesmi. Én beszélek japánul és kínai mandarinul is, egy rakat szó van, ami ugyan azt jelenti és kb. ugyan úgy is mondják..


Érdekes. Nagyon érdekes. Mellékesen hozzáteszem a Habsburgokat és a ránk gyakorolt népeltörlési szokásukat is nagyon nagyon utálom...

2011. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Gondolom nem a finnugor elméletre vagy kíváncsi. Én úgy tudom,hogy a Kárpát-medence az őshazánk onnan széledtünk szép, többek között Mezopotámiába, Közép-Ázsiába és Európa egyes területeire. Legalább nyelvészetben rokon nyelvek a sumer, szanszkrit, japán és a finnugor nyelvek.

Persze az utóbbiak elég kis mértékben.Ez a szétszéledés valamikor a jégkorszak után történhetett. De fontos leszögezni, hogy ezek a népek nem a mai értelemben vett magyarok voltak, hanem a szkíta népcsalád ősei.

Ebbe tartoznak a későbbi hunok, avarok, párthusok, médek, szarmaták, magyarok.


Aztán mindjárt jönnek a "turbómagyar balf.szok" kezdetű hozzászólások.

2011. jún. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én olyan elméletet is hallottam, hogy a Mongol birodalom előtt volt egy másik, főleg földművelésből élő feudális jellegű birodalom, később azonban az éghajlatváltozás miatt elsivatagosodott területeken áttértek a nomád állattartásra.

Persze, lehet, hogy az egész úgy baromság, ahogy van.

2011. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"a Kárpát-medence az őshazánk onnan széledtünk szép, többek között Mezopotámiába, Közép-Ázsiába és Európa egyes területeire."


A Szíriusz kimaradt. Könyörgöm, legalább minimális önálló gondolkodást, Mezopotámiába meg az Urálba elszéledünk, de a a szomszéd Lengyel- vagy Bajorországba bezzeg nem?

2011. jún. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy Európa egyes területeire. Állítólag a baszkokhoz és a keltákhoz is van közünk. De persze könnyen lehet, hogy ez nem igaz ahogy az se amit előtte írtam.

Gondoltam a kérdező nem az osztrák finnugoros elméletre kíváncsi ezért írtam amit írtam.

2011. jún. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

"osztrák finnugoros elméletre"


Nincs olyan, hogy osztrák finnugoros elmélet. Finnugor nyelvrokonság van, ami meg tudományosan elfogadott tény.

2011. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen van finnugor nyelvrokonság de nem abban a formában ahogy azt az MTA hirdeti. Már Finnországban se ezt tanítják ahogy legtöbb országban se, szóval annyira nincs ez már elfogadva csak nálunk.

Ezt az elméletet osztrák "nyelvészek" dolgozták ki a Habsburg időkben akik még magyarul se tudtak, nemhogy finnül, észtül, manysiul, nyenyecül, lappul vagy a többi finnugor nyelven.

2011. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hollófernyiges ***** válasza:
69%

Finnországban még mindig tanítják a nyelvrokonságot. A genetikai rokonságot nem tanítják, de az nem is volt soha az elmélet része, elég összehasonlítani egy finnt és egy magyart.

A Habsburg idők óta eltelt már jónéhány generáció, bennük sok magyarul, finnül, manysiul jól tudó nyelvésszel, és a komoly tudomány megmaradt a rokonságnál. Még a Horhty-időkben is.

2011. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

amit suliban mondanak az alapjában véve kamu. bár boszniában vannak erre írásos bizonyítékok ( 5-7 ezer éves leletek magyar-székely feliratokkal többek közt) amit érettségiben kérdeznek?


urál hegység környékéről dél-nyugat felé, majd onnan kihajtottak minket de szerencsére közben árpád lestoppolta ezt a területet.

2011. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!