Milyen okokkal magyarázható a totális diktatúrák összeomlása?
Általában meghal az az erőskezű diktátor, aki fenntartotta.
Erős diktatúrát nem nagyon szoktak megdönteni.
"Erős diktatúrát nem nagyon szoktak megdönteni."
De, mert jön a JÚESZÉJ, a világ csendőre, aztán egy az egybe rendetb@sz, ahogy azt kell.
Egy jó diktaturában( igen létezik olyan is) általában a diktátor halála okoz egyfajta összeomlást, hacsak nem jön egy ugyancsak erős akaratú utód.
Sok esetben a "rossz" diktaturáknál politikai ill. gazdasági érdekellentétek miatt széthull/megtámadják/leverik a kiépített rendszert.
"Összeomlás" katonai vereség miatt szokott bekövetkezni, pl. Németország, 1945, Olaszország, 1943, Kambodzsa 1979.
A másik lehetőség, hogy meghal a diktátor, ld. SZU, 1953. Ez nem összeomlás volt, hanem a rendszer átalakulása totalitáriusból autoriter rendszerré.
- a diktátorok többnyire zavart elméjűek (nem csak Néró, de Sztálin, stb.) a szerzett hatalom kihozza belőlük az üldözési mániára való hajlamot. Mindenre képesek, hogy megőrízék a hatalmat, éppen ezért az erős kéz.
Az ilyen emberek nem képesek objektíven szemlélni a világot, akik meg a környezetében "sleppjében" igen, azok vagy félelemből, érdekből befogják, vagy kegyvesztettek lesznek.
A diktátorok nagyon magányosak. Nem nagyon vannak új kapcsolataik, amik vannak azok inkább a hatalom előttiek, vagy hasonló "kasztból" valókkal volt -ha nem merülhet fel ellenérdekeltség.
Mivel nem biznak meg seinkiben többnyyire csak rokonokat tesznek mindenhova
A diktátorok általában kisebbségi komplexusban szenvednek, és így alakul ki a megalománia. (érdekesség: hogy minden diktátor alacsony ember)
Szóval a milyen után a miért:
elrugaszkodottak a valóságtól, csak a saját szűk környezetükkel, céljaikkal foglalkoznak, önzőek, nincs szociális érzékenységük.
1/ A diktátor egyik tulajdonsága hogy fél! Félti a hatalmát és amikor politikai ellenfeleit már legyőzte a veszélyes ellnfeleket párt,- sport,- és elv.-társai között keresi. Őket a perifériára szorítja ki. Ezek közül kerül ki aki majdan legyőzi a diktátort. között.
2/ A diktátor elvtársainak azon része akik nem megélhetési politikusok és van tartásuk, hűek a párt ideologiájához, egyszer csak kezdik rühelni a diktátor
baromságait Ök lehetnek még akik leváltják a diktátort.
SIMÁN csak így mehet!!!!
08:32
"A diktátorok nagyon magányosak. Nem nagyon vannak új kapcsolataik, amik vannak azok inkább a hatalom előttiek, vagy hasonló "kasztból" valókkal volt -ha nem merülhet fel ellenérdekeltség."
Ez pl. nem igaz Sztálinra. Kiemelte és felépítette az utódját, Malenkovot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!