Csak az angoloknál szokás a lovaggá ütés? Már országokban nincs (vagy nem volt a múltban valamikor) ilyen, vagy valami hasonló "kitüntetés", "érdemrend", vagy tudom is én?
Ezt kifejtenéd bővebben?
A francia köztársasági elnök miért ne adományozhatna valami olyan érdemrendet, "tiszteletbeli" címet, ami presztizsét tekintve megfelel az angol lovagi címnek?
Azért az nem teljesen ugyanaz.
A templomosok pl. kvázi maguk választották a tagjaikat. Az angoloknál viszont az uralkodó dönti el, hogy kit üt lovaggá.
És a szerep is teljesen más. Ma már az, hogy valakit az angol királynő lovaggá üt, nem azt jelenti, hogy fényes páncélt kell öltenie és kilovagolnia a csatamezőre. Ez csak egy elismerés a tevékenységéért, amit a haza szolgálatában végzett.
Franciaországban, ha jól tudom, hasonló a köztársasági érdemrend.
"... A finom urak, mert most már, te, most már, fú, nem tudom, észrevetted-e, nincsen rohadt, mocskos proli, meg, meg szar melós, meg ilyesmi, óh, hercegek, meg vitézek, meg lovagok, meg lovaginák, meg persze... "
Hofi
Egyékbént pedig: :-P
20:49
Minden állam osztogat érdemrendeket.
A szocializmusban különösen sok kitüntetést és érdemrendet osztogattak. A Szovjetunióban pl. nagy volt a presztízse a Szovjetunió Hőse kitüntetésnek. Volt olyan is, hogy valaki kétszer is megkapta, és akkor már a Szovjetunió kétszeres Hőse volt. Sőt, hárman háromszor is elnyerték. Szovjetunió Négyszeres Hőséből viszont csak kettő volt: Zsukov marsall és Brezsnyev elvtárs.
Ezek persze nem lovagrendek. Magyarországon a vitézi rend számít lovagrendnek, ezt el is ismeri a lovagrendek nemzetközi bizottsága.
A legtöbb lovagrend angol:
Nem is feltétlenül lovagrendekre céloztam.
Csak ugye az angoloknál az van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!