Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Most ez hogy van? Egy nálam...

Most ez hogy van? Egy nálam jobban informált segítségét szeretném kérni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A továbbtanulásról és a pályaválasztásról lennének kérdéseim. Nem igazán vagyok jól informált a témában, ezért inkább megkérdezem.

Magyar-informatika szakos tanár, és ügyvéd szeretnék lenni. (Mielőtt valaki hülyének nézne, mondom hogy nem hülye vagyok, csak semmit nem tudok erről, hogy lehet-e ilyen párosítást csinálni).

Az lenne a kérdésem, hogy ez hogyan kivitelezhető?

Ilyen párosításról még nem hallottam, úgyhogy lehet nem is lehetséges, nem tudom.

A másik kérdésem az lenne, hogy az ügyvédnek komolyan 5+3 évig kell tanulnia? (elmélet+ügyvédbojtár)

Lehet olyat csinálni, hogy egyszerre végzem el a magyar és az informatika szakot is?

Vagy olyat, hogy a tanárit és az ügyvédit egyszerre?

Lehet hogy oltári nagy hülyeséget kérdezek, de nem tudom.

Melyik egyetemet ajánlanátok?

Én az SZTE vagy az ELTE-re gondoltam.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 19. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:

A tanári pálya lehetséges, bár meglehetősen szokatlan, így majd sokkal többet kell tanulnod hozzá (mert pl az informatika és a matek az nagyrészt egymásra épül, sok átfedés van, de az infó - magyar párosításnál mindent külön kell majd tanulnod).


Emelett az ügyvédi pálya csak egy második diplomával elérhető, szóval ez a két diploma olyan 12-15 év, ha nem buksz, és teljesíted a kerettantervet folyamatosan, és minden tökéletes (na erre ne számíts...).


Én a helyedben döntenék a kettő között, mert egyrészt vagy az egyikkel tudsz elhelyezkedni, vagy a másikkal, magyar-infó szakos tanárként nem fogsz jogot használni, és ügyvédként nem fogsz tanítani Petőfit.


Szóval külön-külön lehetséges (a tanároknál mindig is két szakot szoktak, egy major és egy minor szak, ezt te szabadon választod, bár értelmesebb lenne hasonló területet választani), viszont egyszerre két diplomát nem fogsz szerezni. Lehetséges, de nincs ember, aki az ügyvédi tanulmányok mellett még tanári diplomát is szerez, pláne két teljesen különböző szakból...

2011. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!! :)

Várom a többiek észrevételét is! :)

2011. febr. 19. 16:11
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért 2 ilyen különböző szakot szeretnék, mert magyar fakultációs vagyok, így magyarból is 5-ös vagyok.

Matematikát nem szeretném az infóval, mert matekból 3-as, informatikából meg dicséretes 5-ös vagyok. :)

2011. febr. 19. 16:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne a jegyeidet nézd (legalábbis ne ennyire) hanem azt, hogy Te mit szeretsz :) Az, amit választasz, az elkövetkező évre meghatározza az életedet, tehát mutatóban sem mindegy.
2011. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De gondolom, ha 3-as vagyok matekból, nem kellene matektanárnak mennem. Nem is szeretem, meg nem is igazán értem sokszor.

Az infót szeretem, a magyar meg a kedvencem.

A történelmet, amit általában a magyar mellé szoktak, utálom, de mégis 5-ös vagyok belőle.

2011. febr. 19. 17:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor el kell keserítenem téged, az infósok iszonyat nehéz matekot tanulnak... Szóval egy problémam megoldva, menj magyar-X szakos tanárnak vagy ügyvédnek!

A tanároknak két szakot kell tanulniuk, az nagyon sok tárgy, még több vizsga, nem hiszem, hogy emellett lenne erőd ügyvédnek os tanulni, vagy fordítva. Ráadásul a második diploma már fizetős.... :S Szóval választanod kell.

És valóban, a jegyek nem sokat számítanak. Én a helyedben kérdezősködnék a választott szakmáról olyanoktól, akiknek ez a foglalkozásuk. Szerintem kérdezd meg a magyartanárodat, hogy ő mit tanult egyetemen, stb.

2011. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én azt hittem, hogy az infósok csak a géppel foglalkoznak, és sok köze nincs a matekhoz. Jó, azt azért gondoltam hogy van hozzá valami köze, mert sok olyan tanárt ismerek, aki matek-infó szakos. De azt hittem ezt csak úgy szabadon lehet választani.

Olvastam ezen az oldalon, hogy valaki kémia-magyar szakos szeretne lenni.

2011. febr. 19. 19:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én számtech tanárom magyar, és infó tanár, és emelett pszcihiáter is. Nem írom le mert előttem mindenki azt írta, amit én is gondolok. egyébként nem mondanám hogy kifejezetten jó párosítás, de ha izgalmakat szeretnél az éeltedbe:P
2011. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha nem feltétlenül szeretnél tanár lenni, legyél például informatikus-könyvtáros és ügyvéd
2011. márc. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!