Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha akarok szerezni egy második...

Ha akarok szerezni egy második diplomát, és az egyetemi felvételihez szükségem van emelt szintű történelem érettségire, milyen könyvekből lenne érdemes felkészülnöm?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek az "először keress egy tanárt" dumákat hanyagolni! Köszönöm! :)
2011. jan. 14. 21:58
1 2
 1/17 anonim válasza:
Szia! Van egy (szerintem) nagyon jó könyv! [link]
2011. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És a Nemzeti Tankönyvkiadó Forrásközpontú történelem c. sorozata? Azt írják az ismertetőben, hogy maradéktalanul tartalmazza a közép- és emelt szintű érettségi követelményeiben szereplő tananyagot.
2011. jan. 14. 22:06
 3/17 anonim válasza:
Az se lehet rossz! :)
2011. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Mondjuk azt nem ismerem, amit belinkeltem, viszont megvan.
2011. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Az egyetemen is van mikor ebből tanulok.

(bocs, hogy részletekben írok, de mindig azután jut eszembe valami, miután elküldtem:) )

2011. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Semmi gond, velem is szokott ilyen lenni :D Amúgy köszi a válaszokat :)
2011. jan. 14. 22:15
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom Te valamilyen történelemmel kapcsolatos szakon tanulsz. Esetleg azt meg tudnád mondani, hogy ha felvennének alapképzésben történelem szakra, onnan merre lehet tovább menni (mit lehet mesterképzésnek választani)?
2011. jan. 14. 22:17
 8/17 anonim válasza:

Igen elég sok törit kell tanulnom :P

Válasz: Mehetsz hungarológiára, kulturális örökségtanulmányokra, szemiotikára, társadalmi nemek tanulmányára, vallástörténetre, ill. történelem MA-ra. De pl. ha felveszed a régészeti szakirányt, akkor régészetre, ha a muzeológiai szakirányt, akkor muzeológiára. Remélem segítettem! :)

2011. jan. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Ja, igen mehetsz fordító és tolmácsnak is, mivel ezen a mesterszakon bármely alapszak elvégzése után tanulhatsz.(még ha vegyész vagy, akkor is)

Mondjuk ez a neve, hogy fordító és tolmács mesterszak, de valójában választani kell, hogy fordító vagy tolmács. :)

2011. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És pl. történelem tanárnak is mehetek, vagy akkor más szakot kell választanom?
2011. jan. 15. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!