Az idiokrácia már bekövetkezett annak fényében, hogy mind Amerikában mind Oroszországban ilyen szociopata üzletembereket választanak vissza?
Egy átlag polgár semmit sem ért a politikai világ valóságos mozgató elveiből. Semmi értelme az ilyen kérdésnek, hisz egy kirakatfigura látszatszakmája semmit nem határoz meg azon, hogy a már választásokkal is igazolt politikai hatalommal mit is akar elérni a hozzá tartozó klán.
Egy átlagembert erkölcsi vonalon csakis a saját szintjén elkövetett tetteiért lehet hibáztatni!
4
Sokak szerint (némelyek ezek közül bizonyítottak is) az oroszok is közbenjártak Trump első mandátumának megszerzéséhez, és nem kizárt, hogy a mostanihoz is.
Szerintem ez alap praktika minden nagyhatalom esetében, próbálnak egymás belügyeibe beavatkozni.
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az amerikai népben is megvan a belső igény egy ilyen figura megválasztására. Néhány évtizede csak a flúgosok szavaztak volna rá max 5-10%-ot kapott volna. A morális és értelmi hanyatlást bizonyítja a jelenlegi eredmény, ahogy Putin megválasztása és egyre több európai állam választási eredménye is. Gyakorlatilag demokratikus módon megválasztott diktátorok, simlisek, neonácik jutnak hatalomra.
1
Igen, Magyarországon is nyilván szeretik és tisztelik az illiberális gondolkodást.
8
Magyarul kérem!
"De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az amerikai népben is megvan a belső igény egy ilyen figura megválasztására. Néhány évtizede csak a flúgosok szavaztak volna rá max 5-10%-ot kapott volna."
Az eredmények szerint a választóknál más volt a fő szempont, kevésbé a jelölt személye. Egyébként az USÁ-t hosszú idő óta jellemző kétpólusú politikai környezet nagyon kedvez a "kisebbik rossz" típusú nyomorversenynek.
"A morális és értelmi hanyatlást bizonyítja a jelenlegi eredmény, ahogy Putin megválasztása"
Oroszországban látszatdemokrácia van, s mint ilyen, nem lehet számon kérni a választókat a választási eredményért. Aki egy kicsit is elkezd fenyegetővé válni a hatalomra nézve, azt csakhamar kiiktatják. A kommunizmusban is voltak választások, körülbelül annyit értek, mint most az orosz választások.
"és egyre több európai állam választási eredménye is."
A demokráciához tartozik, hogy képes vagy elviselni, hogy mások a tiedhez képest másféle nézeteket vallanak, más ügyeket tartanak fontosnak, másféle megoldásban gondolkodnak, és akár többségben lehetnek a választásokon.
"Gyakorlatilag demokratikus módon megválasztott diktátorok, simlisek, neonácik jutnak hatalomra."
Demokratikus módon megválasztott diktátor nem létezik. Akinek demokratikus módon hatalmat szavaznak, az per definíció akkor még nem lehet diktátor, legfeljebb a hatalma birtokában nekiállhat lebontani a demokráciát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!