Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen világ az amelyben az...

Milyen világ az amelyben az üzlet és pénz feljebbvaló mint a gyerekeink egészsége?

Figyelt kérdés

[link]


Ez is azt bizonyítja, hogy a megválasztott politikusaink keze meg van kötve, gyakorlatilag a megavállalatok érdekeit képviselik és nem az őket megszavazó polgárokét?


nov. 5. 08:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

7: Azért nem megoldás, mert holnap megjelenik valami más, ami szintén hülyeségre neveli a gyerekedet, és akkor verheted az asztalt majd amiatt is. Ennek soha nem lesz vége.

Ha pedig tényleg csak 1-2 órát vagy képes a gyerekeddel tölteni hetente, akkor szerintem mélyedj magadba, hogy hol b.tál el és mit, mert ha nem tudsz időt szakítani a saját gyerekedre, ehelyett azt várod el mindenki mástól, hogy nevelje helyetted fel, azzal jól nem tud járni sem a gyerek, sem te.

nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 2*Sü ***** válasza:
100%

> Az meg csöppet se zavarjon, hogy ezek az alkalmazások nagyon súlyos függőséget okoznak mert szétszedik az agy dopaminrendszerét.


Ez nyilván egy olyan probléma, amivel tényleg érdemes lenne társadalmi szinten foglalkozni. De ez meg nem TikTok specifikus, ez minden internetes médiumra érvényes a Facebooktól a Gyakori Kérdésekig. De nem is csak az internetre igaz ez, a tévének is van hasonló hatása, arra is rá lehet függni. De akár az olvasásra is. A feladvány az az, hogy hogyan csökkentsük a káros hatást úgy, hogy közben megmaradnak a pozitívumok. Mert sokszor egy osztálynak, egy focicsapatnak vagy egy néptánccsoportnak is a közösségi médiában van fő kommunikációs felülete, elvégre ezek elsősorban kommunikációs eszközöknek lettek kitalálva.


> De persze a nevelés biztos jobb megoldás mint kivonni a forgalomból a heroint, kokaint, tiktokot, tindert, instagrammot és hasonló szarokat.


Nem jó analógiák ezek. A kokainnak, heroinnak nincsenek alapvető pozitív hozadékai (aki fogyasztja, annak is csak rövid ideig). Az, hogy egy Messenger csoportban földrajzilag egymástól távol levő, eltérő időben ráérő emberek meg tudnak szervezni valamit (mondjuk egy tábort vagy egy osztálytalálkozót), annak azért van komoly pozitívuma.


> Ha korhatárhoz kötött lenne a regisztráció az miért nem lenne jó megoldás?


A TikTok esetén korhatárhoz van kötve, 13 év alatti gyerek nem regisztrálhat. De nyilván észszerű mértékben lehet csak ellenőrizni ezt. Itt a GYK-n is csak az regisztrálhat, aki elmúlt 16 éves. Aztán mégis lépten-nyomon botlasz bele tizenpár évesekbe, vagy fiatalabbakba, mert lazán beikszelik, hogy igen, elmúltam akár 99 éves is, ha csak az kell.


> Hogyan neveled a gyerekeket ha nem vagy otthon a nap túlnyomó részében és max hétvégén látod a gyerekeid néhány óráig, amikor viszont példásan viselkednek.


Ha már a probléma forrását keressük ez nagyobb probléma. De amúgy lehet hétköznapokban is időt fordítani a gyerekekre. Meg az sem mindegy, hogy milyen minőségű az az együtt töltött idő. Lehet a tévét is bámulni órákig együtt, meg lehet valódi kapcsolatot is teremteni a gyerekkel, átadni neki az világképednek, az értékrendednek a morzsáit, akár megvitatva azt, hogy mit gondol erről vagy arról. És ehhez nem is biztos, hogy naponta órák kellene, ha ki van alakítva a napirendben csak 5–10 percnyi *valóban* együtt töltött idő – akár csak azzal, hogy elmész a gyerekért az iskolába –, akkor azzal is nagy hatást lehet elérni.


Meg a régi paraszti kultúrában sem volt a szülőknek hű de sokat foglalkozni a gyerekekkel. De ott volt a nagyszülő, sokszor a gyerek nem a szüleitől, hanem a nagyszüleitől tanult. Az, hogy a mobilitás jegyében feladjuk a nagyszülők közelségét, mert a kényelmünk kedvéért is, hiszen egy szorosabb kapcsolat a nagyszülőkkel nyilván gyakrabban vet fel konfliktushelyzeteket, az is lehet probléma, de nem a TikTok okozta ezt a problémát. A TikTok csak kitöltötte az általunk kiüresített helyet és időt.

nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Mojjo ***** válasza:
90%
Úgy beszélsz, mintha konkrétan te lennél a gyerek - tippre 12-13 éves kor körül - és fogalmad nem lenne a világról körülötted. Ha te komolyan egy szülő vagy, akkor ez baj.
nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%
A világot a nagy multicégek irányítják, a politikusoknak is ők parancsolnak. Ezen cégek vezetőinek pedig általában nincs lelkiismeretük.
nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14


Igen, ez lehet egyik fő ok amögött, hogy ilyesmik megtörténhetnek. Ahogy háborúk, válságok stb mögött is ugyanez az ok.

De ezt orvosolni kellene, nem? Legalábbis én így látom, hogy kicsit korlátozni a befolyásukat a mágnásoknak az átlag ember életére és igazi demokráciát felállítani amiben valóban a nép szabja meg az irányt, minden a nép hozzájárulásával történik és nem egy ilyen kabaré formájában megvalósuló demokrácia a jellemző.

Remélem nem azt fogják sokan írni, hogy hát de nem lehet.

nov. 5. 12:26
 16/22 anonim ***** válasza:
14%
Már legalább 80 éve a nagyvállaltok irányítanak és csak a pénz számít a politikában, semmi más...
nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Psycho ***** válasza:
100%

Egészen biztos vagyok abban, hogy NEM a tiktok hibája, hogy ezek a gyerekek öngyilkosak lettek. Egy mentálisan egészséges személy, még ha kamasz/gyerekkorú is, NEM fog tettlegességig eljutni azért, mert belefutott pár szuicid hajlamú videóba a tiktokon.


Nagyon könnyű ujjal mutogatni, és hárítani a felelősséget, de a kedves szülőknek, bármennyire is nehéz, de a saját házuk táján is körbe kellene nézni, és szemügyre venni, vajon ők mit rontottak el!


Természetesen nem ismerem a konkrét helyzet konkrét körülményeit, de nemcsak a tiktok meg a nagyvállalatok működése az, ami társadalmi szintű probléma, hanem a gyereknevelés kérdése is - mind egyéni, mind intézményesített szinten.


Igen, mindannyian nagyon sokat dolgozunk, reggeltől akár 6-ig, 7-ig is. De aki gyereket vállal, az azt is vállalja, hogy saját maga onnantól kezdve csak másodlagos. És ez nem abban merül ki, hogy először az ő táljába teszem a levest, meg megveszem neki a huszonhatodik porfogót, hanem abban is, hogy ha hulla fáradtan hazaesek melóból, akkor is kutya kötelességem törődni a gyerekkel (mert ez az ő érdeke, az ő igénye, az ő szükséglete).

Nem feltétlenül órákat, és nem feltétlenül kivétel nélkül minden nap (tanulja meg azt is a gyerek, hogy NEM érhető el a szülő MINDEN helyzetben akkor sem, ha fizikailag épp jelen van). De legyen elérhető elégszer.


És itt a fő probléma: nincsenek megtanítva az emberek, hogy kell szülőnek lenni. Egyáltalán: hogyan kell kezelni az emberi kapcsolatokat?

Ezt sokkal fontosabb lenne tanítani az iskolában, mint a gyűrődés-vetődést, az egyszikű-kétszikűt, a kovalens kötést, meg a Voltairet...

nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Kólauborkával ***** válasza:
58%
Te honnan tudod, hogy felnőttként ezek a fiatalok nem fognak e sokkal rugalmasabban és gyorsabban alkalmazkodni, mint elődeink? A más nem mindig jelenti, hogy rossz valami, ezt kéne végre megérteni. Egyszer majd talán….
nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Teljesen elcseszett
nov. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

“Egy mentálisan egészséges személy, még ha kamasz/gyerekkorú is, NEM fog tettlegességig eljutni azért, mert belefutott pár szuicid hajlamú videóba a tiktokon.


Csakhogy ha valaki érzékenyebb, fogékonyabb az ilyesmikre, ráadásul egy gyerek sokkal befolyásolhatóbb is, akkor nem elképzelhetetlen, hogy egy érzékenyebb típus akit tegyük fel épp a suliban is szekálnak a társai vagy a szülei is bántalmaznak, elhanyagolnak, fogékony lesz az ilyesmi tartalmakra. Tehát hárítsuk a felelősséget a szülőkre, iskolára de ne a tiktokra? Vagy simán csak egy 14-15 éves gyerekre amiért nem “szedte össze” magát? Nem a gyereket kellene védelmezni mindenáron? Ha a szülő elhanyagolja akkor nem is jogosul védelemre? Elég kegyetlen szaga van ennek.


“ Egy mentálisan egészséges személy, még ha kamasz/gyerekkorú is, NEM fog tettlegességig eljutni azért, mert belefutott pár szuicid hajlamú videóba a tiktokon.


Ismétlem, ha valakinek nincsenek ideális szülei, nem tudnak nevelni, akkor ő nem érdemel támogatást, védelmet? A szülei miatt?


“ És itt a fő probléma: nincsenek megtanítva az emberek, hogy kell szülőnek lenni. Egyáltalán: hogyan kell kezelni az emberi kapcsolatokat?”


Ez tény. De már az a generáció is digitalizáció korában nőtt fel, és ez csak egyre rosszabb lesz, az érzelmi fejlettség és emberi kapcsolatok tovább fognak hanyatlani amíg az online appok, tartalmak, médiumok stb ámokfutása szabályozatlan marad.

nov. 7. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!