A sztálini diktatúrában miért tekintenek minden
áldozatot ártatlannak, aki nem volt köztörvenyes
bűnöző? Van kutatás arról, hogy hány volt VALÓBAN
ártatlan?
Politikai okokból elítélni valakit hát eléggé visszatetsző.
okt. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
2/23 A kérdező kommentje:
De miért kell úgy beállítani, mintha pl. minden elítélt kulák valami szegenyparaszt lenne, akire csak ráhúzták a kulák kifejezést?
Mindegy, hogy milyen ideológiai okot állítottak emberek millióinak legyilkolása mögé, nemes, sváb, stb, az akkor is emberiség ellenes bűn.
okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
Mert ha valakit nem azért ítélnek ez, mert bűnözött, akkor az definíciójából eredően ártatlanul lett elítélve.
okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
Mert a sztálini diktatúrában (meg sok más diktatúrában is) az elhurcoltak többsége még politikai "bűntényt" sem követett el, csak feljelentette a szomszéd, a kolléga, vagy akár egy rokon mondvacsinált indokkal. Aki tett is valamit, annak is elég volt nem megfelelő helyen bírálni a rendszert, vagy valakit, akit nem kellett volna (pl. párttitkár), és már jött is érte éjjel a fekete autó. Az elítéltek között kevesen voltak, akik tényleg tettek is valami rendszerelleneset (szervezkedés, uszítás, stb.) Úgyhogy először definiálni kellene az ártatlan fogalmát.
okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
6/23 A kérdező kommentje:
Pl. ha megnézed a GYK Üzlet és penzügyek kategóriáját, akkor az ott lévő, szélsőségesen kapitalista és emberellenes gondolatokat megfogalmazókat nem nevezném ártatlannak.
Már megint egy 16 éves Che Guevara-pólós hülyegyerek, aki semmit nem látott még a világból... Majd kinövöd.
okt. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
8/23 A kérdező kommentje:
16 éves koromban valóban kommunista voltam, de azóta már kinőttem.
Arra gondolsz, hogy egy mélyen romlott társadalomban a legtöbb pofon jó helyre megy? Van benne valami.
okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
10/23 A kérdező kommentje:
#9
Azért szerintem a sztálini diktatúrában nem kizárólag véletlenszerűen röpködtek a pofonok. Nyilván sokan véletlenszerűen kapták, de a többség nem.
Volt Rákosinak az a bizonyos mondása a 9 millió magyar fasisztáról. Sose gondolnak bele az emberek, hogy ezzel a mondással valójában semmilyen tartalmi probléma nincs:
1944-ben nem csak a németek miatt lett Szálasi a kormányfő, hanem az ő pártjának volt a legnagyobb a támogatottsága a magyar társadalom körében.
A harmincas évek antiszemitizmusa ugyancsak társadalmi konszenzuson alapult, bármely magyar diák örült volna, ha a numerus claususnak köszönhetően bekerült volna az egyetemre.
Amikor 44-ben vitték az embereket a Duna-partra, a többi ember úgy figyelte a menetet, mint cirkuszi mutatványt. A legkisebb együttérzés nem volt bennük.
Nem akkor járunk el tudományosan, ha ezeket megemlítjük a múlt tárgyalásánál?
További kérdések: