Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a tudományos magyarázat...

Mi a tudományos magyarázat arra, hogy az ázsiai emberek a legintelligensebbek?

Figyelt kérdés

Az országok közötti IQ ranglistán az első 5 helyen ázsiai országok állnak:


[link]


Az ázsiaiak a technológiában is nagyot alkottak: az olyan óriáscégek, amiknek Nyugaton is élvezik a termékeit - Sharp, Samsung, Casio, Sony, LG - kivétel nélkül ázsiai vállalatok.


Miért van ez így?


Egyébkent engem is vonzz Ázsia, a jövőben ott szeretnék lakni!


tegnap 13:06
 1/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nagyon sokat és keményen tanulnak, a tanulás során fejlődik a mintázatfelismerő képességed is, és mivel az IQ-tesztek erre a tulajdonságra is építenek, ezért jobb eredményeket érnek el az ázsiai diákok.
tegnap 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer szorgalmasabbak, mint a többi. Megfelelés kényszeresek kicsi koruk óta. Nem hiába magas az öngyilkossági arány az iskolások között. A tanulás útján tudnak kiemelkedni és dícsőséget hozni a családjuknak. Minél többet tanul és olvas valaki, annál okosabb lesz általában.
tegnap 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Ahogy az előzőek írják. És nincs is semmi dicsőséges ebben közelebbről megvizsgálva, mert emberileg belenyomorodnak ebbe az életmódba.
tegnap 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Quorát néztem egy időben rendszeresen, villanyosságban, ott azért megjelennek technikum vége-egyetem eleje szintű kérdések is. Akik ott válaszolnak, azok hibátlanul felmondják a leckét, mintha a Nemzeti Dalt kéne visszaadniuk. Érteni, hát, az látszik, hogy nem nagyon értik a dolgokat (egy másik példa, nem Quora, mostanában látható videon csinál egyikük egy segédletet, hogy melyik keresztmetszetű vezeték mekkora árammal terhelhető - csakhogy állandó áramsűrűséggel számol, ami a fizikai képpel teljesen ellentétes). Pár év után le is szoktam az ott olvasgatásról. Ez nyilván ellentmondásban van azzal, hogy a kurrens témákban (szélerőmű aszinkron generátor például) csupa ilyen fura nevűek írnak cikkeket. Ami a szorgalmat illeti.... Valamikor a hetvenesekben a műegyetem rektora azt mondta évnyitón, ide a tehetségnek és a szorgalomnak a szorzata kell. De egy jó tanár azért másfél kérdéssel meg tudja állapítani, mit ért az anyagból az aspiráns.
tegnap 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pont egy másik kérdésnél épp azt feszegettem, hogy a tanulás nem igazán növeli az IQ-t, szóval nem vagyok biztos abban, hogy a sok tanulás miatt világelsők az ázsiaik, ám sem zárható ki.
tegnap 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Eddig a zsidók voltak! :) "Antiszemitizmus"!:)
tegnap 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!