Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért érdekel a történelem?

Miért érdekel a történelem?

Figyelt kérdés
Szereted vagy kényszer?
tegnap 15:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Láttam olyat, aki jogon nem boldogult volna, más pedig nem vonzotta, így értem.
tegnap 15:40
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként szenvedés, felnőttként szenvedély.


Iskolásként csak arra van idő, hogy végigrohanjon az ember a világtörténelmen (kétszer), évszámok, királyok, fogalmak, kész vége. Se idő, se energia (meg hát fiatalon legtöbbször érdeklődés) sincs a "történet" részre.


A miért?, a hogyan? mindig kimarad, erre max akkor csodálkozik rá az ember, ha felnőttként szabadidejében kezd el ebbe-abba belekapni.

tegnap 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Egyszerűen érdekesnek találom a történelmet. Persze vannak, amik jobban, és vannak amik kevésbé érdekelnek.
tegnap 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A középiskolában egy felesleges és teljességgel érdektelen terrornak fogtam fel a témát.


Jelenleg azért érdekel a történelem, mert segít megérteni, hogy honnan van ez a sok antropomorf baromállat körülöttem, és az ilyen entitások beteges gondolkodási sémái valójában honnan is származnak.

tegnap 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Érdekes de nem minden része
tegnap 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök a #4 válasznak. A történelem unalmas annak, aki nem érti. Aki arra kíváncsi, bármely időben miért pont úgy csinálták, mit gondoltak róla és mi jött ki belőle, az észre veheti, ma is ugyanazok a megfontolások vezetik az embert, és ha figyel, tudhatja, mit kell tennie az elősegítéséhez és mit a gátlásához. Aztán észrevétlenül azon kapja magát, egyre sikeresebb, egyre boldogabb.

A történelem a ma megértésének kulcsa. Más szóval a boldog életé.

tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!