Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha érdekel a történelem és a...

Ha érdekel a történelem és a nyelvtanulás, mi lehet belőlem? Lent bővebben.

Figyelt kérdés
Szeretem a törit, nagyon érdekelnek a világ nyelvei, kultúrái, az utazás (de nem szeretnék idegenvezető lenni), szeretem a térképészetet, egyszóval a humán tárgyakat. Segítenétek nekem egy picit? (Habár nekem ez még messze van, de érdekelne a dolog:)
2009. jún. 8. 20:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
92%
na erre én is kiváncsi vok:)
2009. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:) remélem lesznek válaszok:)
2009. jún. 8. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg régész.

Kell hozzá töri és a régen használnt nyelv.

Meg esetleg most is használt nyelv, amit kevesen beszélnek.

De nem tudom, hogy mi a baj az idegenvezetővel?

Én nagyon szívesen lennék.

2009. jún. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Idegenvezetesbol foallasban nehez megelni, mindenkepp kell melle valami, mivel ez idoszakos munka (en is az vagyok).


Ha erdekel a tanitas, lehetsz tanar (ne feledd, hogy nem csak kozepiskola es altalanos iskola letezik, tanithatsz egyetemeken [akar kulfoldon is], es kutatasokat vegezhetsz a temadban, konyvet irhatsz stb.) , vagy tortenesz, muzeologus.


Ha PhD-t csinalsz tortenelembol, akkor nagyon sok lehetoseg all elotted. A nyelvtanulas meg jo, ha erdekel, szukseged lesz a nyelvtudasra, ha komolyan el akarsz merulni a temaban.

2009. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Erről szól a kultúrális antropológia szak.
2009. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2009. jún. 9. 16:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Történész, nyelvész... jelenleg egyikből sem lehet megélni.
2009. jún. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezért is tettem fel a kérdést, hátha valakinek lesz ötlete.
2009. jún. 10. 15:52
 9/11 Utasinformátor válasza:
Szerintem is a kultúrális antroplógia, etnográfia, néprajz, archeológia lenne a legjobb. Egyetemen érdemesebb tanulni ilyen beállítottsággal keleti nyelvek és kultúrák vagy ókori nyelvek és kultúrák alapszakon, esetleg néprajz, kultúrális antropológia, társadalmi tanulmányok vagy szociológia alapszakokon, esetleg akár földrajzon társadalomföldrajz szakosodással.
2010. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Utasinformátor válasza:
AMúgy én is ilyen beállítottságú vagyok. Csak sajnos én családi nyomásra műszaki területen tanultam, aztán felnőtt fejjel kezdtem humán területen tanulni.
2010. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!