Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tömeghisztéria, tömegpszichózis?

Tömeghisztéria, tömegpszichózis?

Figyelt kérdés

Mi a különbség?

Bibó használta a náci rendszerre a tömeghisztéria szót. Járványokkor is furcsa dolgok estek. Mikor melyik valósult meg a két emlegetett állapot közül?


szept. 15. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A tömeghisztéria az amikor egy ember hisztérikus lesz és az átragad másokra. Pl valaki elkezd sikoltozva menekülni, majd mindenki egymást tapasva menekül azt se tudja miért.


A tömegpszichózis meg az amikor te viselkedsz úgy mint a tömeg. Pl egy koncerten ugrálnak és rád is átragad ez hogy most, de jó lenne ugrálni a zenére

szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nácik sikítozva futottak? :)
szept. 15. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

#1


Szerencsére, rám nem hat a tömegpszichózis.

szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

#2

Valószínűbb hogy Bibó használta rosszul a szót :)


Mint amikor rámondják random emberekre hogy pszichopata csak mert nem szimpatikusak

szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hiába pontoztatok le, rám nem hat a tömegpszichózis!

Egyszer voltam egy szektás rendezvényen, és csak én voltam az egyetlen, aki nem esett extázisba!

A többiek mellettem ordibáltak, az egész terem!!!


#3 voltam

szept. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:))
szept. 16. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:

A pszichózis arra utal, hogy valaki elveszti a valóságérzékelését. Téveszméi és hallucinációi vannak.


Ez vezethet hisztériához, ami pedig visszahathat és erősítheti magát a pszichózist.


Lényegében a nácizmus alatt az emberek nagy tömegei hitték el, hogy borzasztó veszélyben vannak egy nemzetközi kommunista zsidó összeesküvés miatt. Ebben a konteóban való tömeges hit vezetett a tömegp-hez és a tömegh-hoz.

szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!