Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az európai társadalomban az...

Az európai társadalomban az LMBTQ megítélése mögött egy rejtett keresztény-ateista ellentét húzódik meg?

Figyelt kérdés

Az európai kultúra a kereszténységen alapul, ami így a mai napig sokakra hatással lehet.

Na most, azok, akik elutasítják az LMBTQ terjedését, és ellenzik, hogy pl. az óvodába és iskolába LMBTQ aktivistákat küldjünk, keresztény eszméket képviselnek. Talán nem is tudnak róla, de így van. Az, hogy nem tartják normálisnak azt, hogy a gyerekek olyan embereket lássanak, egyértelműen azt mutatja, hogy az ősi, európai keresztény kultúra van rájuk hatással.


Az LMBTQ aktivisták azonban az ateisták, akik elutasítják a kereszténységet mind kulturális, mind vallásos értelemben.


Így tulajdonképpen egy burkolt keresztény-ateista ellentétről van szó.


Mit gondoltok?


aug. 22. 08:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ha igazam van, akkor tulajdonképpen az LMBTQ egy ateista közösségnek/mozgalomnak is tekinthető.
aug. 22. 08:04
 2/18 hollófernyiges ***** válasza:
84%
Nem, illetve csak részleges és közvetett. Inkább egy konzervatív/progresszív ellentét van itt és a vallás/ateizmus viszonylat erre rakódik rá. De itt vagyok pl. én aki ateista vagyok és eléggé tele a hócipőm azzal, hogy nem lehet megnézni egy filmet homokos szereplő nélkül.
aug. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Minden normális ember:

1: elfogadja, hogy nem mindenki pont olyan, mint ő,

2: türelmes a másikkal.

Hittől és világnézettől függetlenül.

aug. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Psycho ***** válasza:
77%

Ennek nem feltétlenül van köze a valláshoz. Nem attól lesz valaki konzervatív, mert keresztény. Az iszlám is megveti az LMBTQ-t. Akkor az iszlám keresztény nézeteket vall? Elég meredek lenne...


Én speciel ateista vagyok, semmilyen hitem nincs, mégis elutasítom az óvodába küldött aktivisták ötletét, meg a pride-on valagukat riszáló szivárványosokat. A torkunkon lenyomott propagandától (gondolok itt arra, amit #2 is írt) meg már hányingerem van, és tökéletesen ellentétes hatást ér el, mint amit szeretne.


Miért?


Mert az első egyszerűen nem oda való, a másik meg gusztustalan perverzió, a harmadik pedig olyasmi, amiről meg sem kérdeztek. Rég rossz, ha az "üzenet" fontosabb egy filmben/sorozatban, mint a story maga, márpedig erről van szó mostanság.


Ettől függetlenül maximálisan elfogadó vagyok annak a tényével, hogy valakinek más a beállítottsága. Semmi baj. Még segítem is őket.

Nem ez alapján fogok valakit megítélni, hanem a viselkedése, habitusa alapján. Ennek pedig semmi köze nincs a vallási ideológiákhoz, legfeljebb van bennük közös keresztmetszet.

aug. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%

A kereszténység egyik kimondhatatlan központi titka, hogy minden eszközzel azokat a kárörvendő pszichopatákat támogatja, akik aljas eszközökkel igyekeznek mások szexuális életét tönkretenni.


Mivel mostanság már képes volt a társadalom egy része kitörni a terror alól, így logikus, hogy felszínre tör ez a hatalmas ellentét - és nyilván a kereszténység nevű elmebajnak pusztulnia kell, mert az ártatlan áldozatok millióinak az emlékezete még él és bosszúért kiált!

aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


Jó lenne tudni, hogy vajon az LMBTQ önmagát ateista mozgalomnak definiálja-e?

Amit az olimpia nyitóünnepségén tettek, arról a Francia Forradalom idején lévő párizsi állapotok jutottak eszembe, amikor a korabeli francia ateisták kigúnyolták a kereszténységet.

aug. 22. 09:43
 7/18 A kérdező kommentje:

Ami a filmeket illeti:


Nemrég a japán Toei Animation is kirakta a szivárványos profilképet.

Remélem, az ősszel kezdődő új rajzfilmjük, a Dragon Ball Daima-t nem fogják felhasználni az érzékenyítésre.

Kiábrándító lenne egy meleg Son Goku.


Amúgy sem keresztény, sem ateista nem vagyok. Önmagam agnosztikusnak definiálom.

aug. 22. 09:48
 8/18 kürasszír ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!


Az európai nagy történelmi protestáns egyházak többsége engedélyezte egyházában az egyneműek házasságát és a homoszexuális lelkészek szolgálatát.


Nyomatékosítom, nem a polgári melegházasságot fogadták el, hanem az egyházit, a templomban Isten és a lelkész színe előtt, az egyház áldásával, mint a heteroszexuális párok esetén.


Ma már a magyar református és evangélikus egyház Európában kisebbségnek számít a történelmi protestáns egyházak között, hogy nem engedélyezte az egyneműek egyházi házasságát.


Egyébként a katolikus egyház is sokkal toleránsabb a homoszexuálisokkal, mint azt sokan gondolják, elég Ferenc pápa megnyilvánulásaira és állásfoglalásaira gondolni (például, hogy nyitottnak kell lenni a katolikus egyháznak a homoszexuális hívek felé).


Katolikus vagyok, tudom, hogy a környéken mely pap gyakorló homoszexuális, az egyházi vezetés pedig megjátssza, hogy nem tudják róla azt, ami köztudomású.

aug. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8


A protestantizmus lényegében egy szakadár irányzat, szóval nem lepődöm meg, hogy náluk ütötte fel a fejét a homoszexualitás elfogadása, hiszen ők elutasítják az ősi keresztény hagyományokat.

Történelmi szemszögből csak két egyház létezik: a katolikus és ortodox kereszténység, mert ezeket alapították az apostolok.

De közülük is Rómáé az elsőbbség.

aug. 22. 10:05
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

"az elsőbbség"

Mivel a kereszténység maga is egy szakadár (eretnek) irányzat, ezért ennek jelentősége nincsen.

Teljesen mindegy, hogy a szakadás mikor történt. Egyik irányzat se lesz ettől jobb, vagy rosszabb, mint a másik.

aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!