Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Azt honnan lehet tudni, hogy...

Azt honnan lehet tudni, hogy az ÁVH (Államvédelmi hatóság) tényleg terrorszervezet volt, nem pedig csak szovjetellenes mítosz ez a kijelentés?

Figyelt kérdés

"Két év alatt az eredetileg kis létszámú, szedett-vedett, belső rivalizálástól gyötört Politikai Rendészeti Osztály a kommunista párt félelmetes terrorszervezetévé alakult át."


[link]


Milyen bizonyítékok alapján állítják, hogy az AVH terrorizálta a lakosságot?


Nagymamám (86 éves) beszélt nekem a Rákosi rendszerről, de érdekes módon, ő egy esetet sem mondott, amikor az AVH becsületes állampolgárok ellen fordult volna.


júl. 23. 19:14
1 2 3
 21/30 A nagy Levin ***** válasza:
70%

"Az AVH idején akkor is jobb lehetett az orszàg"


Gondolom neked tetszene, ha csak jegyre tudnál venni húst, tejet, kenyeret, ha csak feketén szerezhetnél be több mindent, háromszoros áron, vagy ha bármikor elvihetnének, mert a szomszéd feljelentett valami apróságért, mert a munkahelyeden hibáztál valamit, amire ráfogják, hogy szabotálsz, esetleg csak éppen rosszkor voltál rossz helyen. Nem tanulhatnál, vagy nem kapnál normális munkahelyet, mert a szüleid módosabb parasztok, vagy éppen értelmiségiek. És még folytathatnám...

júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
23%
Vamzer és besúgó is lennél igaz? Büdös kis komcsi.
júl. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
14%

#21 "A nagy Levin" - most is ugyanez megy, csak sokkal aljasabb módon! A kommunista túlkapásokhoz a mintát az előző rendszerek egyházpolitikai terrorja szolgáltatta.


Ma is munkanélkülivé tehetnek egy életre úgy, hogy komoly tudományegyetemi diplomát szereztél. Szétverhetik az összes rokoni és családi kapcsolatod. Pszichiátriai "szakvéleményeket" írhatnak rád a helyi kertészegylet aktáiba úgy, hogy azok hivatalosan nem is léteznek, de minden igazgató onnan kéri le a megbízhatósági jelentést az állásinterjú után - ha egyáltalán szökő-évente beengednek olyasmire (de csak azért, hogy lekövessék a mentális állapotodat).


Hisz a diplomáddal már mindenhez "túlképzett" vagy, esetleg "a szakma 3 év alatt elhúzott a fejed felett" (ja, hogy egy élethivatásból te csak úgy kiesel, míg egy szarhoz se értő céges menedzser a szakközépet is protekcióval járta ki), "Referenciák?" (már a diplomamunkával is megaláztak és sohasem engedtek komoly megbízatáshoz) , stb. - tehát a mai terror ugyanaz, csak pepitában és klerikálfasiszta/kapitalista jogtalansággal megfejelve!

júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
62%
Látom az elmegyógyintézet megintcsak ápoló hiánnyal küzd és a szociopata szekció szabadon kószál és kérdéseket ír ide....
júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
69%
Mellékes, a vamzer és a besúgó ugyan az, csak más a környezet....de jelentés tartalmilag nincs különbség.
júl. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
69%

9-es: ezt meg honnan vetted?


Engem nem vegzált sem az ÁVH, sem semmilyen más szervezet. Pedig nem voltam "káder". Sőt, a környezetemben sem volt olyan, akit meghurcoltak volna.


Biztosan voltak túlkapások, de a rendszerváltozás óta rengeteg túlzás és valótlanság lát napvilágot arról a rendszerről.


Háború után rendet kell teremteni. És szerintem jogos volt az az elvárás, hogy a korábbi rendszer ne jöjjön vissza. (Most viszont a hatalom vissza akarja hozni, lásd kastélyok, vármegye, ispán, főispán stb.). Már csak a koronázás következhet. Ahhoz is megteremtik a kellő hangulatot a királyi rádiókban, a Bartókon is zömmel a barokk zene, az egyházi zene szól, alig van modernebb darab. A tv-ben pedig már szinte istenítik a régi urakat. Szoktatják a népet.

aug. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
69%

23-as: egyetértek veled. Kipipáltam, hogy számomra hasznos volt a bejegyzésed, mégis piros 14 százalék jelent meg ezt követően.


Már sokszor tapasztaltam, hogy ha valamit felpontozok, az lepontozásként jelenik meg. Miért?

aug. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
69%

21-es: azért kellett jegyre adni az élelmiszert, mert NEM VOLT ELÉG! Háború után volt az ország!

Azóta sokat fejlődtünk, hogyan hasonlíthatod össze a háború utáni évekkel?

aug. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
23%

#27 (06:39) - köszönöm szépen a zöldet. A sok lepontozó tahó még fel sem fogta, hogy micsoda totalista terrort csinálnak a titkosszolgálatok a kiválasztott értelmiségiekre.


Ezek a férgek minden különösebb engedély nélkül hozzáférhetnek a mobil híváslistádhoz, vagy akár az e-mailjeidhez is, utána a legkisebb erőfeszítés nélkül szociálisan teljesen diszkreditálhatnak - vagyis közvetve mindent elvesznek tőled, amit te egy élet munkájával felépítettél. Így terjesztik a vallás nevű elmebajt és így juttatnak pszichopata vezetőket fontos pozíciókba, hogy mindenki az ausztriai bérek harmadáért gályázzon. Így csinálnak inceleket fullra átlagos kinézetű, személyiségileg normális, egyetemet végzett és kulturált emberekből, akik már teljesen kiégnek a 30-as éveikre.


A 14%-ot az átlag adja ki, mely a Te 50%-os zöldedet 50%, 88%, 75%, 93% pirossal súlyozza egybe. Ezt például rendesen kimutatja az én kezelőfelületem egy ráklikkelés után. Polaritástévesztést még nem tapasztaltam, tehát ha érintőképernyőt használsz, akkor azt kalibráld újra és óvatosabban kezeld!

aug. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
50%
29-es: laptopon kapcsolódom ehhez a közösségi oldalhoz.
aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!