Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A német egység megvalósulása...

A német egység megvalósulása után a száz király, a bajor király, a hesseni nagyherceg és a többi német tartomány uralkodója miért tarthatta meg a trónját, amikor a Németország egy egységes állam lett?

Figyelt kérdés

ápr. 1. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert Poroszország nem meghódította azokat, hanem "békésen" egyesültek egy föderális államban. Bár nem tökéletesen felel meg egy mai szövetségi államnak, de elviekben az volt, csak nagyon erős porosz túlsúllyal. Az alkotó államoknak volt némi belső önállóságuk, főleg a nagyobbaknak.
ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kürasszír ***** válasza:
100%

# 1


Az 1871-ben létrejött Német Birodalom hivatalosan, alkotmánya szerint is szövetségi állam volt. Az egyes államok rendkívül széles autonómiával rendelkeztek, ennek szintje nem volt egységes, hanem az adott állam méretétől függött. Messze a legszélesebb autonómiával Bajorország bírt.


Ez a Német Birodalom még egységes, közös hadsereggel sem rendelkezett, mert a Német Hadsereg (Deutsches Heer) is föderális alapon létezett, a valóságban 4 külön szárazföldi hadsereg működött:


1.) Királyi Porosz Hadsereg (Königlich Preußische Armee)

2.) Királyi Bajor Hadsereg (Königlich Bayerischen Armee)

3.) Királyi Szász Hadsereg (Königlich Sächsische Armee)

4.) Királyi Württembergi Hadsereg (Königlich Württembergische Armee)


Béke idején csak a Királyi Porosz Hadsereg és az abba betagozódott kisebb német államok alakulatai álltak a német császár és porosz király közvetlen főparancsnoksága (Kaiserliche Kommandogewalt) alatt, a bajor, a szász és a württembergi hadseregek kizárólag háború kitörése esetén kerültek a császár fennhatósága alá, békeidőben saját uralkodóik fennhatósága alatt maradtak. Vagyis II. Vilmos német császár és porosz király csak az I. világháború kitörésekor vehette át a teljes német haderő fölötti főparancsnoklás jogát.


A kisebb államok saját uralkodóik portréjával verettek ezüst 2, 3, 5 márkás és arany 10 és 20 márkás pénzérméket.


A nagyobb államok (Bajoroszág, szászország, Württenberg és Baden) saját jegybankkal és saját bajor, száz, württembergi, badeni papírpénzzel is rendelkeztek.

ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Németország nem lett egységes állam 1871-től, hanem föderális, szövetségi állam volt, az egyes tagállamok rendkívül széles autonómiájával.


1871-1918 közötti Német Birodalomban az egyes német államoknak összehasonlíthatatlanul nagyobb autonómiája volt, mint a jelenlegi Német szövetségi Köztársaság egyes szövetségi tartományainak.


A RÉSZLETEKRŐL LÁSD AZ # 2 KOMMENTEMET.

ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
ápr. 1. 13:47
 5/6 MDaniel98 ***** válasza:
77%
Mondjuk alapvetően ez csak névleges intézmény volt, így is úgyis Bismarckék mondták meg merre hány méter.
ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kürasszír ***** válasza:
100%

# 5


Ez nem igaz, mert az egyes német tartományoknak államoknak 1871-1918 között jóval nagyobb autonómiájuk volt, mint a mai német szövetségi tartományoknak.


A birodalmi alkotmány szigorúan elválasztotta, hogy mi összbirodalmi ügy, és mi az egyes államok hatásköre. Az egyes államoknak fenntartott hatáskörökbe pedig sem a német császár és porosz király, sem a birodalmi kancellár nem szólhatott bele, még Bismarck sem.


Például a birodalom uralkodója, a német császár és porosz király békeidőben nem rendelkezhetett a bajor, a szász és a württembergi hadsereg felett.

ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!