Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberek a státuszépítés...

Az emberek a státuszépítés miatt keresik egymás társaságát vagy őszintén kíváncsiak a másik személyre?

Figyelt kérdés
febr. 2. 12:48
1 2
 1/15 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Ki miért. Én pl azért, mert jól érzem magam a társaságukban. Gondolom ök is ugyan ezen ok miatt keresik az én társaságom.
febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1


De az, hogy jól érzed magad velük az függ a státusztól?


Tegyük fel van egy hajléktalan aki mielőtt tönkre ment az élete nagyon jó humorú és műveltségű ember volt.


Leülnél vele beszélgetni egy kávézóban vagy otthon? Jól éreznéd magad vele?

febr. 2. 13:46
 3/15 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Ültem már le ilyen emberekkel, de mivel minnig a saját nyomorukkal voltak elfoglalva (bár böven volt, aki bevallotta, hogy saját maga tehet a helyzetéröl), így nem lett egyik sem egy tartós baráti kapcsolat részese oldalamról. Bár vannak köztük normálisabbak is.
febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy egészséges társadalomban az emberekkel való kapcsolattartás nem arról szól, hogy a másik kárán örvendünk - hanem a közös ügy, az eszmecserével szerzett információ, kölcsönös segítség, közösen hatékonyabb munka, stb. által szerzett személyes előnyeink tesznek minket boldogabbá.


Aki csak azért szeret másokkal érintkezni, hogy ledominálja a másikat, az egy szociopata kártevő. Értelemszerűen az ilyenektől csendben és érzelemmentesen meg kell szabadulni.

febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - elég beteg társadalmi környezetben egzisztálhatsz, hogy ilyen kérdés merült fel benned!


Te még nem találkoztál normális és épelméjű emberekkel?

febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 MDaniel98 ***** válasza:
Van ilyen is, olyan is.
febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5


“ Kérdező - elég beteg társadalmi környezetben egzisztálhatsz, hogy ilyen kérdés merült fel benned!


Te még nem találkoztál normális és épelméjű emberekkel?”


De igen, találkoztam, de a legtöbbször a normális és épelméjű (természetesen csak saját benyomásom alapján) is egy státusz. Tehát akiket nem érdekel más problémája akik esetleg elemibb vagy másabb problémával küszködnek (ergo lejjebb vannak kicsivel) mert nekik az életük rendben van (legalábbis látszólag) ezért nem szívesen érintkeznek olyan személyekkel akik olyan akadályokkal kell szembenézniük amikkel nekik nem kellett ezért jelenleg kicsit jobb, kényelmesebb életük van és ami miatt úgy érezhetik, hogy az illető csak lehúzná őket.

Tehát ha kicsit mélyebbre ásunk bizony nem biztos, hogy annyira etikus és “normális” módon mennek a dolgok szocializálódáskor még a “legnormálisabb” csoportokban sem.

febr. 2. 14:46
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező - akkor ez azt jelenti, hogy ha te egy iparfejlesztésért felelős menedzser lennél, akkor esélye se lenne nálad egy tolószékes mérnöknek, aki rendkívüli szakmaisággal bír a projektet illetően. Nyilván egy csúnya arcú fogorvost, regényírót, vagy házmestert sem volnál képes elfogadni.
febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Nyilván van olyan is, akinek számít azoknak a státusza, akikkel kapcsolatba kerül, én például nem ez alapján válogatom meg az embereket.

Nem az számít nekem, hogy valaki főorvos, vagy utcaseprő, mindkettőből ismerek jó embert is, meg sz@r alakot is.

A státuszépítés meg már csak azért sem érdekel, mert szerintem mind szakmailag, mind társadalmilag elértem, amit elérhetek (ne gondolj valami magas szintre).

febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Napiincelünk természetesen csak dugni akar, de nem képes ezt nyíltan megmondani. Ha privátban felajánlanám neki hogy jól lecuccantom, akkor nemhogy szemmaszkos és/vagy arcnélküli fotót nem képes küldeni magáról, hanem válaszra sem fog méltatni.


Az ilyenen nem lehet segíteni - csakis a gyakoriról való végleges kitiltás enyhíthet a tantaloszi kínjain!

febr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!