Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek az emberi civilizá...

Szerintetek az emberi civilizációnak milyen irányba kellene fejlődnie?

Figyelt kérdés

Bölcseleti(Mikor ülünk elmélkedünk a világ dolgairól. Esetleg szellemi gyakorlatokat végzünk pl:Meditáció,tanulás különböző spirituális dologról.)


Tudományos(Az olyan ,mint amiben most is élünk ,csak az időmúlásával ez erősödik.Megnyilvánulása az erősödésnek az ,hogy gyorsul a technológiai fejlődés.)


Leírhatjátok a miértjét is.



2024. jan. 11. 22:07
A kérdező szavazást indított:
Bölcseleti civilizáció
Tudományos civilizáció
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

A jelen társadalmi problémák hátterében szinte kivétel nélkül ezek a bizonyos bölcseleti "bölcsek" állnak. Ezek egész életükben azon bölcselkednek, hogy hogyan élősködjenek az értékteremtő tudományos ismeretekkel bíró embereken.


Nyilvánvaló, hogy az élősködő férgek hatékony irtása kellemesebbé teheti a lakhatást ezen a szépséges Föld nevű bolygón!

2024. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Mind a kettő kell. Ha nem gondolkozol a világ dolgain, akkor kb. egy robot vagy aki termel. Tanulás kell. Fontos viszont racionálisnak maradni, kis spirituakitás nem árt, de helyén kell kezelni. A tudomány szerintem egyértelmű, hogy kell, anélkül sokkal rosszabbul élne mindenki, nem tudnánk kb semmit. Fontos.
2024. jan. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
A tudományos fejlődés viszi előre az emberiséget. Anélkül még a fáról sem jöttünk volna le, és a kereket sem találtuk volna fel. Bölcselet nélkül legfeljebb a háborúk és népirtások nagy része maradt volna el.
2024. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 TappancsMancs ***** válasza:
79%
Miért kellene választani az emberi fejlődés a technológiai fejlődés között? Ennek semmi értelme így.
2024. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 TappancsMancs ***** válasza:
89%

Egyes meg úgy állítja be, mintha a gondolkodó (vagy nevezhetjük máshogyan is) ember egyenlő lenne mások kihasználásával, ami ugye nyilván nem igaz.


Nem két kategória van...

- intelligencia fejlesztése saját javunkra

- intelligencia fejlesztése mások hasznára

- intelligencia fejlesztése mindenki javára

- intelligencia fejlesztése mások kárára (ez káros)


- etika fejlesztése magunk javára

- etika fejlesztése mások javára

- etika fejlesztése mindenki javára

- (megj. az etika nem fejleszthető mások kárára öntermészetéből adódóan)


- tudományos ismeretek fejlesztése mindenki javára

- tudományos ismeretek fejlesztése mások javára

- tudományos ismeretek fejlesztése magunk javára

- tudományos ismeretek fejlesztése mások kárára (ez káros)


"A jelen társadalmi problémák hátterében szinte kivétel nélkül ezek a bizonyos bölcseleti "bölcsek" állnak. Ezek egész életükben azon bölcselkednek, hogy hogyan élősködjenek az értékteremtő tudományos ismeretekkel bíró embereken."


Nyilvánvaló, hogy itt egy (egy) lehetőség lett kiragadva és a "bölcselet" arra lett kizárólagosan értelmezve, ami fals nézet a "bölcselet" meghatározásában.


A félreértést az adja, hogy attól mert vannak mások kárára tevékenykedő emberek, az nem fedi le az intelligencia, a bölcselet, a gondolkodás használhatóságát, mivel vannak akik az intelligenciájukat mások javára és segítő szándékkal használják. A ravaszságot ne keverjük magával az intelligenciával! Segítőkész emberek is lehetnek értelmesek és másokat kihasználó emberek is. Az intelligencia nem erkölcsileg gyenge emberek sajátossága.


Az igaz csak az egyesből, hogy nyilván mindenki számára is érthető módon vannak és lehetnek olyanok, akik ravaszak és kihasználják mások becsaphatóságát, és azok akár nagyon megfontoltan és átgondoltan is tehetik azt. Közben mások is képesek és képesek lehetnek gondolkodásra a valóban közjó érdekében is.

2024. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TappancsMancs ***** válasza:
50%

Egyébként önmagában a csak tudományos kultúra az sivár és nem embernek való. Volt egy kutatás ahol állatokat vizsgáltak igazi anyukájukkal és mű anyuka bábú utánzattal és robotszerűen sivár fém gépmamával. A fejlődésük is ezeknek megfelelő volt. Az ember nem érheti be tárgyi feltételekkel...


Na meg pont a gondolkodás hiánya, a logika hiánya miatt vélik úgy és terjed ilyen szűk látókörű vélekedés, hogy a technika és a tárgyi dolgok valamint az ember belső sokrétű fejlődése között választani kell. Nincs ilyen választani kell dolog. :) És ez is önmagában az alapos megfontolás hiányából ered.

2024. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Phoney ***** válasza:
55%

Semmilyen szélsőség felé nem kellene "fejlődnie", mert az nem fejlődés.


Éppenséggel pont az a kultúránk egyik legnagyobb gondja, hogy az elmúlt kb. 200 évben igen egyoldalúan ultraracionális, lelki analfabéta irányba fejlődött (bár ezen a 20. századi pszichológia azért tudott javítani), aztán mára egyre többen csalódtak ebben az irányban, és különösen az elmúlt évtizedekben már tömegek érzik úgy, hogy "nem hisznek" a racionalitásban meg a tudományokban, miközben kb. ez a jelenlegi kultúránk egyetlen igazi erőssége. Nem az a megoldás, hogy kukába vágjuk és *helyette* "bölcseleti irányba fejlődünk", hanem *mellette* azon a téren is behozzuk az elmúlt évszázadok kulturális veszteségeit. De az is tudomány, csak éppen nem természettudomány.

2024. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Definíciókat lehet alkotni. ha értünk hozzá, hasznos az emberiségnek. Ha nem, hát néhányan mosolyognak. Aki sok ilyent látott, nem mosolyog. Szenved.
2024. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már szélsőséges dolog. Nem lehet egy világ csak meditáló, vagy csak tudományos. Lehetne olyan, hogy átlagos, tehát az ember él, jól érzi magát, de nem marad olyan állapotban sem, ami tudomány nélküli.
2024. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A többség a tudomány pártját fogja éredekes módon.

Én azt hittem ,hogy majd a bölcseleti civilizációval lesznek az emberek ,valamiért.De ez a tipp most nem jött be.

Talán azért ,mert már mindannyian megszoktuk a kényelmet azt ,hogy a technológia 1000x-en megkönnyíti az életünket.

2024. jan. 13. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!