Az igaz, hogy a Délszláv háború idején Szerbia olyan gyenge volt, hogy felajánlotta a Vajdaság magyar lakta részeit Magyarországnak, de a magyar kormány visszautasította az ajánlatot?
Megpróbálom neked tudományos alapossággal, szakszerűen kifejezni:
HÜLYESÉG
Kedves kérdező!
A délszláv háborúk alatt Szerbia többszörösen erősebb volt katonailag Magyarországnál.
Eleve a korábbi Jugoszlávia volt egész Európa legmilitarizáltabb állama, mely mellett 1990-ben Magyarország katonai törpének számított. A Jugoszláv Néphadsereg fegyverzetének pedig a 80%-át a szerbek szerezték meg 1991-ben, Jugoszlávia felbomlásakor.
Most mondjuk el?
Minden ország vigyáz minden négyzetméterére (Ez alól egy kis darab sivatag a kivétel). Vigyáz minden állampolgárára, mert az állampolgár másik neve: adófizető.
Valószínűleg lehet venni területet (erről az utolsó információm Alaszka). Tipikusan nem adják olcsóbban a területet, mint amennyi hasznuk van belőle. Az értéke felett meg minek venni területet. A határokat úgy húzták meg, hogy sok szempontból (például katonailag) védhetőek legyenek. Előfordulnak területcserék, de nagyon vigyáznak, hogy azonos négyzetméter cseréljen gazdát
#6
"A délszláv háborúk alatt Szerbia többszörösen erősebb volt katonailag Magyarországnál."
Némileg ellentmond ennek, hogy a Horvát Védelmi Erők (kisebb-nagyobb paramilitáris szervezetekkel együtt) 1995-re kipenderítette őket a lakosságot és haderőt tekintve is kisebb (mai) Horvátország terülétéről és felszámolta a Krajnai Szerb Köztársaságot.
Egyedül Vukovár környéke maradt szerb megszállás alatt, azt később tárgyalásos alapon kapták vissza, ha jól tudom.
#9
Ne felejtsük el, hogy a horvát oldalról győztes Vihar hadművelet idején, 1995. augusztusában már nem egy ereje teljében lévő, hanem fizikailag és morálisan is egy eléggé megtépázott szerb hadseregről beszélhetünk, a 91-es állapothoz képest jóval gyengébb volt hivatalos nevén az ún. Jugoszláv Néphadsereg (JNA).
Ekkor már a JNA évekkel ezelőtt elvesztette a 10 napos háborút Szlovéniában, harcoltak a horvátokkal, a bosnyákokkal és túl vagyunk az első NATO hadműveleten, amely légicsapásokat mért a szerb erőkre (főként a mai Bosznia-H. területén).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!