Egy átlagember számára a cári Oroszországban vagy a sztálini Szovjetunióban volt rosszabb élni?
# 8
IDÉZLEK: "Népirtás alatt amúgy nem pusztán annyit szokás érteni, hogy tömegek esnek áldozatul, akár szánt szándékkal: feltétel hozzá az adott etnikai vagy vallási csoporttal való leszámolás szándéka."
Mert ez nem volt meg a Szovjetunióban?
Az ortodox papság kb. 90%-át kiirtották.
Ahogy több etnikai kisebbséget is tervezetten és célzottan éheztettek és terrorizáltak, erre a legjobb példa az ukrán holodomor.
De például a csecseneket, krími tatárokat is célzottan pusztította a szovjet államhatalom.
A szovjet kommunista terrorban megvan a népirtás feltétléül szabott, célzottan, tervezetten, bizonyos etnikai és vallási csoportok, közösségek ellen végrehajtott tömeggyilkosság.
A várható élettartam adatok (részleges) hiányában nehezen megbecsülhető, bár a népszámlálásokból kiindulva utólag lehet becsléseket végezni és ennek alapján kimutatható, hogy a cári Oroszországban katasztrofálisan alacsony volt.
A világháború alatt és általában a háborúk idején, majd az azt követő konszolidáció során a válságból történő kilábalás lassú folyamat mindenhol, tekintettel a rengeteg fizikai és mentális sérültre.
Ez a cári Oroszország teljes elmaradottságán alapul, mert semmilyen társadalombiztosítás nem létezett.
A Szovjetunióban az állam által irányított rendszer 1917 után alakult ki. Az 1917-es októberi orosz forradalom jelentős áttörést hozott a szociális jogalkotásban:
megjelent a termelés közben üzemi balesetet szenvedtek járadékáról szóló dekrétum;
az orvosi segítség szervezeti kereteiről szóló dekrétum;
a munkanélküliek teljes állami támogatásáról szóló dekrétum;
rendelkezéseket adtak ki a betegbiztosításról.
Ezek a dekrétumok fektették le az elkövetkező évtizedekben használatban lévő szociális ellátórendszernek az alapjait, amelyek a hidegháború időszakában meghatározták az egész keleti blokk szociálpolitikai mozgásterét, továbbá a hatásai ma is érezhetők az egykori Szovjetunió utódállamaiban.
A rendszer főbb jellemvonásai a következők voltak: része volt egy tervszerű fejlesztést célzó társadalompolitikának, ingyen biztosította a betegellátást, a pénzügyi alapok a vállalatoktól és az államtól eredtek, a dolgozók nem fizettek semmilyen hozzájárulást.
Így a várható élettartam a szovjet rendszer alatt rohamosan javult, leszámítva a háborús időszakokat.
# 13
Végül is, a Szovjetunió kommunista rendszerébe csak vagy 28 000 000 ember halt bele.
Továbbá a szovjet életszínvonal, életminőség, születéskor várható élettartam elképesztően alacsonynak számított a legfeljlettebb kapitalista allamokhoz képest.
Tehát alig 28 000 000 ember kiirtása árán sikerült létrehozni a legfejlettebb kapitalista államokhoz képest meglehetősen koldusszegény életszínvonalú Szovjetuniót.
FANTASZTIKUS TELJESÍTMÉNY! :)
A GULAG táborok létszáma 1930 és 1853 között csak két évben lépte túl a 2,5 millió főt, ez egy 150 milliós országban erős kisebbséget jelent.
A kényszermunka táborokban elhalálozottak számát különféle becslések alapján egy és ötmillió közé teszik.
"28 000 000 ember kiirtása árán sikerült "
Ezt mi alapján számolod?
# 15
Csak 1 000 000 és 5 000 000 közötti embert irtottak ki a GULAG táboraiban?
Éhen is csak alig 14 000 000 millióan haltak a Szovjetunióban?
Neked aztán teljesen érdektelen 15-20 millió ártatlanul kiirtott ember!
Ha Te lettél volna egy GULAG táborban a sarkörön, meleg ruha nélkül, árpkorpán és krumplihéjon élelmezve, akkor nem írnál ekkora ostobaságokat.
Javaslom, vándorolj ki Eszak-Koreába, ott még élvezheted a sztálinizmust, éhezéssel, személyi kultusszal, állami terrorral, tömeggyilkosságokkal fűszerezve.
# 16
Tudod, a történészek végeztek bizonyos kutatasokat és számításokat.
De nyilván a tömeggyilkos kommunizmus bűneinek olyan tagadóit és relativizálóit, mint Te ez nem érdekli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!