Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik olyan magyar szógyök,...

Létezik olyan magyar szógyök, amelyben egymás után két mássalhangzó áll?

Figyelt kérdés
2023. júl. 4. 21:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
fing
2023. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Az ing, mint ruhadarab ismeretlen eredetű szó. Az ing, mint inog pedig az in szógyökből származik a -g gyakorító képző segítségével. A fing ugyanígy a fin szógyökből származik (osztják pon).
2023. júl. 5. 14:09
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok nyelvész, de úgy tudom, hogy a nyelvészek úgy vannak a magyar szógyökökkel, mint a fizikusok a nullponti energiával, és mivel itt sokan értenek is a nyelvészethez, a kérdező nem fog neki tetsző választ kapni, ha nagyon erősködik a magyar “gyökökkel”. A sémi nyelvekben vannak gyökök, a magyarban meg szótövek vannak. Ebben az elavult, csúnya hazaáruló, finnugrista stb. tévtanításban hisznek, nem pedig a tiszta szívű, szittya nyelvészetben.
2023. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"a nyelvészek úgy vannak a magyar szógyökökkel, mint a fizikusok a nullponti energiával"


Nem egészen értem ezt a mondatot. Szerinted a nyelvészek tagadják a szógyökök létezését? Hát ahhoz roppant buta nyelvésznek kell lenni, már csak azért is, mert a saját maguk által írt etimológiai szótárak is szógyökökre vezetik vissza a szavakat.

2023. júl. 5. 15:51
 15/24 anonim ***** válasza:
Érted te ezt, szerintem.
2023. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
hang, kong
2023. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
7%

8-as!

“nincs, a legrégebbi is finnugor, az is csak néhányszáz, az összes többi meg jövevényszó vagy azok származéka.”


Na, megérkezett a laposföld hívő.

😂😂😂😂😂

2023. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Igen, meg a buta konteó-papagájkommandó is, aki szerintem nem is értette, mit ír 8-as. 🤣
2023. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Teljesen jó volt a 8-as válasz azt leszámítva, hogy a reng gyöke valószínűleg a re és nem a ren.
2023. júl. 5. 22:43
 20/24 anonim ***** válasza:
93%
nincs az oldalon valamiféle IP-ban?
2023. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!