Atatürk mennyire volt benne az örmény népírtásban?
# 3
Sokan meghaltak? Minimum 600 000 ember, de vannak 1 500 000 fős számítások is szakemberektől.
Az oszmán állam egészen pontosan úgy döntött, hogy átköltöztet több százezer embert a sivatagba, ahol se víz, se élelem nem volt ennyi embernek, amivel a török vezetés is tudott.
Azért az se feledjük, nem 1915-ben kezdte szisztematikusan gyilkolni a török állam az örmény kisebbséget, már évtizedekkel korábban történtek ezrek halálával járó, államilag szervezett pogromok.
Megint kezded a hazugságaidat? Érdekes hogy kb. minden Törökországot érintő kérdésnél megjelensz és kezded a hazudozást. Legutóbb azt hazdtad hogy Törökország egy diktatúra.
Nem minimum 600 ezer hanem maxium. Szakemberek ennyire becseülik. A törökök 4-500 ezerre az örmények meg behazudják hogy 1 millió vagy lehet már ennél is többet.
Az oszmán állam akkoriban rendkívül nehéz helyzetben folytatta a háborút. Ha ki akarta volna irtani az örményeket akkor miért fordított volna annyi pénzt, élelmet és katonát hogy átköltöztesse őket? Van fogalmad arról mennyibe kerül 1 millió ember élelmezése csak egyetlen egy nap? És mindezt úgy hogy a saját hadseregét is alig tudta ellátni. Összehasonlításképpen a 2 vh. után a németeket is áttelepítették amibe 3 millió német belhalt. Ismétlem, 3 millió és békeidőben szemben a 6 ezer örménnyel a háború közepén. Érdekes egyébként a 3 millió német halála nem népirtás a Nyugat szerint.
És azt se felejtsük hogy az örmények kezdték először gyilkolni a török lakosságot.
# 5
IDÉZLEK: "És azt se felejtsük hogy az örmények kezdték először gyilkolni a török lakosságot."
Az örmények elleni török pogromok már a 19. században vígan elkezdődtek.
IDÉZLEK: "Ha ki akarta volna irtani az örményeket akkor miért fordított volna annyi pénzt, élelmet és katonát hogy átköltöztesse őket? "
Téged nem zavar, hogy konkrétan a sivatagba költöztettek több százezer embert, ahol se elegendő víz, se élelem nem volt?
Továbbá szegény törökök a tömeggyilkosságosdit valahogy a többi keresztény kisebbségükkel, a görögökkel és az asszírokkal is megismételték.
"Az örmények elleni török pogromok már a 19. században vígan elkezdődtek."
Persze hogyne :) Akkor miért nem irtották ki őket még a 19. században? :)
"Téged nem zavar, hogy konkrétan a sivatagba költöztettek több százezer embert, ahol se elegendő víz, se élelem nem volt? "
Nem, mert ez így is nagyon sokba került a törököknek. Válaszolj arra hogy 1 millió ember csupán egy napi étkeztetése mennyibe kerül. És mindezt háborús időben mikor az oszmánok a saját hadseregüket is alig tudták ellátni.
"Továbbá szegény törökök a tömeggyilkosságosdit valahogy a többi keresztény kisebbségükkel, a görögökkel és az asszírokkal is megismételték."
Ez pedig a legújabb hazugság. A görögök lakosságcsere keretén belül a török-görög háború végén hagyták el Törökországot. Az asszír keresztények pedig továbbra is Szíriában élnek.
# 7
Roppant érdekes, mert történészek szerint volt asszír népirtás.
LÁSD:
Donef, Racho (2017). "Sayfo and Denialism: A New Field of Activity for Agents of the Turkish Republic". Let Them Not Return: Sayfo – The Genocide Against the Assyrian, Syriac, and Chaldean Christians in the Ottoman Empire. Berghahn Books.
Gaunt, David; Atto, Naures; Barthoma, Soner O. (2017). "Introduction: Contextualizing the Sayfo in the First World War". Let Them Not Return: Sayfo – The Genocide Against the Assyrian, Syriac, and Chaldean Christians in the Ottoman Empire. Berghahn Books.
Gaunt, David (2011). "The Ottoman Treatment of the Assyrians". A Question of Genocide: Armenians and Turks at the End of the Ottoman Empire. Oxford University Press.
Gaunt, David (2013). "Failed Identity and the Assyrian Genocide". Shatterzone of Empires: Coexistence and Violence in the German, Habsburg, Russian, and Ottoman Borderlands (illustrated ed.). Indiana University Press.
Gaunt, David (2017). "Sayfo Genocide: The Culmination of an Anatolian Culture of Violence". Let Them Not Return: Sayfo – The Genocide Against the Assyrian, Syriac, and Chaldean Christians in the Ottoman Empire. Berghahn Books.
Gaunt, David (2020). "The Long Assyrian Genocide". Collective and State Violence in Turkey: The Construction of a National Identity from Empire to Nation-State. Berghahn Books.
Hellot-Bellier, Florence (2018). "The Increasing Violence and the Resistance of Assyrians in Urmia and Hakkari (1900–1915)". Sayfo 1915: An Anthology of Essays on the Genocide of Assyrians/Arameans during the First World War. Gorgias Press
Hofmann, Tessa (2018). "The Ottoman Genocide of 1914–1918 against Aramaic-Speaking Christians in Comparative Perspective". Sayfo 1915: An Anthology of Essays on the Genocide of Assyrians/Arameans during the First World War. Gorgias Press
Naby, Eden (2017). "Abduction, Rape and Genocide: Urmia's Assyrian Girls and Women". The Assyrian Genocide: Cultural and Political Legacies. Routledge.
Polatel, Mehmet (2019). "The State, Local Actors and Mass Violence in Bitlis Province". The End of the Ottomans: The Genocide of 1915 and the Politics of Turkish Nationalism. Bloomsbury Academic.
Talay, Shabo (2017). "Sayfo, Firman, Qafle: The First World War from the Perspective of Syriac Christians". Let Them Not Return: Sayfo – The Genocide Against the Assyrian, Syriac, and Chaldean Christians in the Ottoman Empire. Berghahn Books
Talay, Shabo (2018). "Sayfo 1915: the Beginning of the End of Syriac Christianity in the Middle East". Sayfo 1915: An Anthology of Essays on the Genocide of Assyrians/Arameans during the First World War. Gorgias Press.
Üngör, Uğur Ümit (2017). "How Armenian was the 1915 Genocide?". Let Them Not Return: Sayfo – The Genocide Against the Assyrian, Syriac, and Chaldean Christians in the Ottoman Empire. Berghahn Books.
Yalcin, Zeki (2009). "The Turkish Genocide against Christian Minorities during WW1 from the Perspective of Contemporary Scandinavian Observers". Suryoye l-Suryoye: Ausgewählte Beiträge zur aramäischen Sprache, Geschichte und Kultur [Suryoye l-Suryoye: Selected Contributions to Aramaic Language, History and Culture]. Gorgias Press.
Yuhanon, B. Beth (2018). "The Methods of Killing Used in the Assyrian Genocide". Sayfo 1915: An Anthology of Essays on the Genocide of Assyrians/Arameans during the First World War. Gorgias Press.
És persze ugyanezek mondják hogy örmény és görög népirtás is volt :)
Még az örmény "népirtást" sem fogadja el a világ. Kb az országok 90%-a szerint nem volt népirtás. Főleg olyanok fogadják el akik annak idején felfegyverezték az örményeket vagy jelenleg rosszban vannak Törökországgal.
Egyébként csak kíváncsiságból kérdezem. Ezek a történészek szerint török népirtás nem volt? Például Kelet-Európa 4-500 évig volt a törököké, de mára egyáltalán nem vagy alig maradtak ott törökök. Vagy Krétán és az égei tengeri szigeteken? Persze a válasz nem. Ha keresztények gyilolkonak muszlimokat tömegesen az nem népirtás.
# 9
Kamuzni nem kellene. Az országok 90%-a soha nem mondott olyat, hogy nem volt örmény népirtás, egyáltalán nem tettek ilyen hivatalos megállapítást.
Például Magyarország sem ismerte el hivatalosan, állami szinten az örmény, görög, asszír népirtást, ennek ellenére az összes magyar egyetemen és főiskolán tényként tanítják ezeket a népirtásokat, sőt a jegyzetekben is népirtásként szerepelnek.
Látszik, hogy nem ismered a történelmet.
Jelentős török kisebbség csak Bulgáriában és Görögországban élt, a bulgáriai törököket fokozatosan elüldözték, több százezret az 1970-es, 1980-as években.
Görögország török lakosságát pedig a görög-török háború lezárulása után "elcserélték" Anatólia megmaradt görög népességére.
Anatólia a török népszámlálások alapján nagy létszámú örmény népessége valahogy szőrén-szálán eltűnt az I. világháború alatt.
Pedig 1896-ban még Anatólia több körzetében is örmény etnikai többség élt:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!