Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnál egy olyan pártot...

Támogatnál egy olyan pártot ami átvenné a legjobb dolgokat Roosevelt, Hitler, és Atatürk politikájából, és az alapján vezetné az országot? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy az 1920-as, 30-as, és 40-es évek voltak a nyugati kultúra aranykora és a fent említett politikusoknak voltak a legjobb válságkezelő intézkedései, csak súlyos hibákat is vétettek sajnos, amiket azonban most ki lehetne küszöbölni.


Roosevelt-től tetszik a New Deal program gazdaságot beindító intézkedései, Hitlertől a nagyszabású állami infrastruktúrális építkezések és a hazafiasság növelésére tett intézkedések, Atatürktől pedig a modernizáló és világiasító, de mégis konzervatív, nacionalista, Nyugat-párti politika.



2022. szept. 28. 19:48
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha azokat venné át, pl Hitleréből amire gondolok, akkor igen....😂👍
2022. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
19. századi nacionalizmusra nem sok szükség. Szekuláris, modern államban élünk, ergo nem értem, miért kéne nekünk egy Atatürk. Hitler fasiszta gazdadágpolitikája azért működött, mert az 1. vh. után alacsonyan volt a bázis + háborús gazdadágpolitika + nehéziparban alacsony tőkebefektetéssel lehetett még jelentős növekedést elérni + all-int játszott, nem tervezett vereséggel.
2022. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1 Milyen szép polkorrekt megfogalmazás. :D
2022. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Kb most is ez van.
2022. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Roosevelt és Hitler politikàja kizàrja egymàst. Hitler üldözött sok kisebbséget, Rooeevelt pedig kiàllt mellettük és harcolt Hitlrer ellen.

Attatürköt nem ismerem.Ő ki volt

2022. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 Szerintem elég cikki, hogy valaki nem tudja ki az az Attatürk, főleg úgy, hogy simán beírhattad volna a nevét a Google keresőbe. Konkrétan nincs olyan város, ahol ne lenne legalább egy szobor róla vagy intézmény az ő arcképével Törökországban. Az Attatürk név is azt jelenti, hogy „a törökök atyja”.

Roosevelt tény és való többet tett a kisebbségért, mint elődjei, de azért japánokat koncentrációs táborba helyezte és feketék és fehérek külön voltak választva épületen belül és a buszokon is. A legnagyobb poén az egészben, hogy Jesse Owens a legsikeresebb olimpikon azt nyilatkozta, hogy a náci Németországban több szabadsága volt, mint hazájában az USÁ-ban. Nem pontos az idézet, de a nyilatkozatának ez volt a lényege.


A kérdésre a válaszom:

Attatürk politikája igazából nincs szükség a jelenlegi Magyarországnak, hiszen neki Törökországgal az volt a célja, hogy európaibá tegye azt. Bevezette a latin írást, az állam és vallás ketté osztása, nők részleges, majd teljes politikai jogot kaptak, török fejfedő, a fez viselésének betiltása, az európai öltözködési szokások bevezetése, szultánságból köztársaság lett, megerősített nemzeti érzelmek, saría eltörlése, szekuláris jogszabályok, tized fizetésének eltörlése, családnév használatának bevezetése, kalifátus eltörlése, Gergely-naptár és a nemzetközileg elfogadott mértékegységek bevezetése

Ezek mind olyan programok, amik már az akkori Magyarországon is rég alapvető volt.


Roosevelt New Deal-je, szerintem azért tudott működni, mert konkrétan egy összeomlott gazdaságot kellet újra beindítani. Az ország fele munkanélküli volt, ezért munkahelyeket teremtett. Ha jól tudom nálunk nem az a gond, hogy nincs elég munkahely, hanem ember nincs, akit felvegyenek, de nem vagyok szakértője a gazdasági „mi lenne ha…?” kérdéseknek.


Hitler háborús iparral indította be a német gazdaságot. Hjalmar Schacht volt a náci gazdaság kitalálója: devizagazdálkodáson alapuló külkereskedelmi politikát vezetett be, ami a délkelet-európai irányba terelte a német vállalatokat. 1936-tól Hermann Göring vette kezébe a gazdaságot és elindította a négyéves tervet, ami már a fegyverkezés és a háborúhoz volt szükséges és hatalmas készleteket halmoztak fel. A megszállt országok erőforrásiból fedezték a hadikiadások felét, és szinten tartsák a hazai inflációt és stabil maradjon a német életszínvonal. Szigorú ár- és bérstopot, jegyrendszert vezettek be.



Nem hiszem a jelenlegi Magyarországnak szüksége van hadigazdálkodásra.

2022. nov. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!