Miért kellenek az új Hunyadiról szóló filmbe anakronisztikus gagyi fantasy stílusú lovagi páncélok, amelyek sosem léteztek a történelem folyamán? Nincsenek ezeknek rendes szakértőik?
A gladiátor is anakronisztikus, mégis Oscar-díjat kapott.
Szerintem amíg nem dokumentumfilm, addig nem lényeges a történelmi hűség, mert ez egy sorozat és ennek a lényege a szórakoztatás.
Tudsz mutatni hiteles történelmi sorozatot? Elvileg a The great ilyen szempontból a legjobb jelmezek terén, amit mindenki dícsér, de maga a sztori egyáltalán nem követi a történelmi eseményeket. Mégis az egyik legjobb jelenleg futó történelmi dráma.
Az összes vikinges, meg hasonló sorozatban is olyasmiket hordanak, ahogyan soha nem öltöztek.
A sorozat egy nagyobb közönségnek készül és nem történelem hallgatóknak vagy divat-kockáknak. Ezt sajna fel kell tudni dolgozni.
A Szent Johanna (Jeanne d'Arc) filmben tökéletes korhű minden fegyver és páncél. Nem is néznek ki ezért nevetségesnek és rondának.
2. Mondjuk lehet megvalósítható lett volna, abból a pénzből, amit kaptak.
Nem tudom, hogy mennyi pénzt szántak a jelmezekre és mi volt a realisztikusan kivitelezhető ebből.
Mert olyanoknak készült, akik azt hiszik, hogy a fantasy alapvetően a középkort tükrözi (ahogy a trailerben is elhangzik, "trónok Harca sárkányok nélkül"...), és ez sajnos a legtöbb embert jelenti. A középkor általában még a művelt embereknél is az egyik "legfehérebb folt", amibe a kor divatja, kultúrája, stb. is beletartozik. Nincs tétje annak, hogy egy "középkori" film Sword & Sorcery vagy High Fantasy látványvilággal készül, legfeljebb annyi, hogy egyesek az interneten szidni fogják.
„amíg nem dokumentumfilm, addig nem lényeges a történelmi hűség, mert ez egy sorozat és ennek a lényege a szórakoztatás” – ja hogyne, amíg nincsenek elvárások, mert a közönség nem ismeri a korszakot. A 80-as években játszódó sorozatokban pl. rögtön baromi sokat adnak erre (még ha nem is stimmel minden), mert ott már nemcsak a "kockák" látják, ha mesebeli/anakronisztikus dolgokkal van tele, hanem a legtöbb néző, és akkor hirtelen már mégsem mindegy az a történelmi hűség...
"A 80-as években játszódó sorozatokban"
Azért szerintem ezek a sorozatok is főleg azok körében népszerűek, akik nem éltek ebben a korban. Ha pl. a Stranger thingsre gondolsz, akkor szerintem az a sorozat is egy sokkal fiatalabb korosztály körében népszerű, akik nem ismerik a 80-as éveket.
A készítői meg eléggé túlromantizálták az egészet.
ma 17:53
Valamiért mégis erőltetik, hogy 80-as éveknek nézzen ki. Ha ok nélkül volna tele pl. olyan kocsikkal vagy jelmezekkel, amik 40 évvel későbbiek/korábbiak, vagy látványosan soha nem létezett dolgok (mint az a Warcraft-szintű aranypáncél itt 0:23-nál), akkor az a 80-as években hirtelen nevetséges volna, és senki nem értené, hogy mit akart a költő.
A történelmi hűség nem akkor nem számít, ha a sorozat "lényege a szórakoztatás", hanem akkor, ha a néző nem tudja, hogy baromságokat lát.
Megvan ennek a helye, amikor a történelmi ihletésű filmnek vállaltan egyedi szürreális/képregényes stílusa van, pl. a 300-nak (bár egyesek nyilván azt is elhitték, hogy a spártaiak egy szál semmiben mentek háborúba ;), de itt nem erről van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!